תפריט
דלקת בכתף- טיפול טבעי עם מכשיר בי קיור לייזר

דלקת בכתף: לטפל במקור הכאב

דלקת בכתף- הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים

 

פציעות כתף בכלל ודלקת בכתף בפרט הן מנת חלקם של ספורטאים רבים. גם אנשים העובדים בעבודה פיזית המשלבת את הכתף נוטים לסבול מכאבים ודלקות בכתף. הפגיעה בגידי הכתף משבשת את יכולת התנועה של היד כולה ופוגעת בתפקוד היום-יומי של הסובלים. אז איך ניתן למנוע את הדלקת בגיד הכתף, ומה עושים אם היא כבר התפתחה?

 

המודעות היום לאורך חיים בריא וביצוע פעילות גופנית הולך וגובר. יותר ויותר אנשים נרשמים לחדרי כושר או אימונים אישיים על מנת לשמור על שגרת פעילות ספורטיבית. אבל אחד הדברים החשובים בעשיית הפעילות הגופנית הוא שמירה על הגוף שלנו. פעילות מאומצת או תנועה לא נכונה, עלולים לגרום לפציעה או לדלקת ובכך לפגוע בגופנו. אחת הפציעות הנפוצות בקרב ספורטאים היא הפגיעה בכתף שלרוב נוצרת בעקבות התפתחות דלקת באחד מהגידים המחזיקים את המפרק. אם הכתף חמה, אם אתם חשים נוקשות בתנועה, נפיחות או כאב, מדובר בתסמינים של דלקת בכתף.

מהם הגורמים לדלקת בכתף?

  • עומס יתר – אחד הגורמים הנפוצים ביותר לדלקת בכתף הוא עומס יתר אשר נוצר על הכתף. הרמת משקלים שאינם תואמים את יכולות השריר והמפרק עלולים ליצור קרעים בגיד ולהביא לכאבים ודלקת. גם אימוני ספורט אינטנסיביים הכוללים תנועות של הרמת הידיים מעל הראש יכולים לגרום לדלקת בגיד. פגיעה כרונית בגיד, למשל כתוצאה מתהליך ניווני, יכולה לגרום גם היא לדלקת בכתף.
  • דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס) – שחיקה של הסחוס במפרקים שונים בגוף, בעקבות התפתחות דלקת מפרקים ניוונית אינה פוסחת גם על הכתף. הסחוס בין עצמות הכתף נשחק ובין העצמות נוצר חיכוך, הגורם לכאב ולנוקשות באזור. דלקת מפרקים ניוונית אופיינית לאנשים בגיל השלישי, אולם היא יכולה להתפתח גם אצל צעירים.
  • כתף קפואה מצב בו רקמת החיבור המקיפה את המפרק של הכתף נעשית קשיחה ומודלקת. במצב זה נוצרת רקמה אב-נורמלית הממלאת את החלל בין משטחי המפרק ומגבילה את התנועה תוך מחסור בנוזל הסינוביאלי (המשמש כמעין נוזל סיכה ומקל על תנועת המפרק). הסובלים מכתף קפואה, חווים למעשה נוקשות בכתף, כאב גדול וחוסר יכולת להניע את הכתף. מצב זה עלול לגרום להתפתחות דלקת באזור.

-ד”ר עומר הירש | ממליץ על טיפול בכתף קפואה

התסמינים

התסמינים העיקריים של דלקת בכתף הם כאב ונפיחות מעל הגיד שניזוק. תיתכן גם מגבלות בתנועה עליה אחראי הגיד שניזוק. אומנם ישנם מקרים בהם יחלפו התסמינים מעצמם בתוך ימים או שבועות גם אם לא טופלו. אבל כאשר מדובר בדלקת מומלץ לטפל במהירות, אחרת עלולים להתפתח הסימפטומים לדלקות כרוניות.

להקדים תרופה למכה

לפני שרצים לטפל בכאבים חשוב לזכור כי אפשר למנוע את התפתחות הדלקת ולשמור על הכתף. ככל שמפרק הכתף שלכם יהיה חזק וגמיש יותר, כך הסיכוי לסבול מדלקות ופציעות יורד. אם אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית, הקפידו על חימום לפני ושחרור אחרי. שימרו על הדרגתיות בעצימות הפעילות שאתם עושים. אם אתם סובלים מפציעות כתוצאה מתנועה מסוימת , שתדלו לעשות הפסקות ארוכות יותר בין כל תנועה.

דלקת בכתף יוצרת כאבים ובעיות בטווח התנועה

הטיפולים המקובלים

מרבית הטיפולים הקיימים לדלקת בכתף מטרתם להשיג הקלה בכאב ובנוקשות המפרק ולשאוף לשיפור בטווח התנועה של המטפלים.

הטיפול בדלקת בכתף יכלול לרוב:

  • שימוש במשככי כאבים – המטפלים בתסמינים אך לא בדלקת עצמה וכן כוללים תופעות לוואי וכימיקלים לא טבעיים
  • תרפות נוגדות דלקת
  • זריקות סטרואידים מקומיות
  • טיפולי פיזיותרפיה – הטיפול יתרכז בהחזרת טווח התנועה של המטופל.

דרכי הטיפול בפציעות וכאבים בכתף הן רבות ומגוונות. החל ממנוחה והימנעות מתנועה, תרגילי מתיחה, חימום וקירור, טיפולי פיזיותרפיה, תרופות אנטי דלקתיות וזריקות עפ”י המלצת הרופא המטפל ואף ניתוח. היות ופגיעות שונות בכתף הן במקרים רבים כרוניות וכוללות כאב ומוגבלות הנמשכים לאורך חודשים ושנים, ישנה עדיפות לאופציה טיפולית שהיא טבעית, בריאה ואינה כרוכה בתופעות לוואי.

טכנולוגיית הלייזר הרך הוכחה מחקרית כיעילה לטיפול בפציעות בכתף. לכן מכשיר בי-קיור לייזר מציע טיפול בריא וטבעי ללא כל תופעות לוואי, המטפל גם בכאב, וגם במקור הבעיה

טיפול טבעי בדלקת בכתף

לייזר רך לטיפול בכאב ובדלקת

הלייזר הרך עובד על אורכי גל של כ- 800 ננו מטר. בכך הוא מעביר אנרגיה לרקמות מבלי לגרום לצריבה של הרקמה או פגיעה בה. האנרגיה המועברת מעוררת תהליכים ביוסטימולנטים בגופנו המאפשרים לו להאיץ את תהליך הריפוי הטבעי. זאת בנוסף לטיפול בכאבים הנלווים לפגיעה ברקמה ובדלקת.

תהליכים אלו של שיכוך הכאב וטיפול בדלקת באמצעות הלייזר הרך פועלים ב- 3 דרכים. הראשונה היא הטיפול בכאב, השימוש בלייזר הרך מגביר שחרור של אנדורפינים, הורמונים המשוחררים באופן טבעי במוחנו ומסייעים לשיכוך הכאבים. הגברת השחרור של האנדורפינים יקל על תחושת הכאב אותה אתם מרגישים.

במקביל לשיכוך הכאב מטפל הלייזר הרך גם בדלקת שמהווה ברוב המקרים את המקור העיקרי להופעת הכאבים. הלייזר מרחיב את כלי הדם והלימפה שלנו ומאפשר סינון וניקוי יעילים מהאזור המודלק והבצקתי. ירידת הלחץ הדלקתי על העצב מובילה גם היא לירידה ברמת הכאב. בנוסף מאפשרת ירידת הלחץ לכלי הדם והלימפה להזרים לאזור הפגוע את האנרגיה הדרושה להחלמה. בנוסף לכל זה, הלייזר מגביר שחרור של אנזימים נוגדי דלקת המטפלים בדלקת עד לפתרון הבעיה.

מכשיר הבי קיור לייזר- טיפול טבעי בדלקת בכתף

הכירו את בי קיור לייזר, מכשיר רפואי לשימוש ביתי המציע טיפול בלייזר רך, זהה לזה שניתן בעבר ע”י המכונות במרפאות הכאב ובבתי החולים, רק שהינו מכשיר שבגודל של שלט טלוויזיה.

המכשיר מציע טיפול מלא בלייזר רך עם שטח טיפול של כ- 4.5 ס”מ. זאת מבלי לפגוע בקוהרנטיות ובמונוכרומטיות של הלייזר באמצעות פטנט ייחודי. גודל שטח הטיפול של הבי קיור לייזר מאפשר לו לפרוס את הטיפול על שטח רקמות רחב יותר. בכך מטפל המכשיר בדלקות, בכאבים ובפצעים קשיי ריפוי בצורה אפקטיבית יותר.

לאחרונה אף השיקו בבי קיור לייזר סטנד מתכוונן המשפר את נוחות ויעילות הטיפול ומאפשר לכם להגיע לאזורים קשים כמו גב ואפילו להשתמש במכשיר ללא צורך להחזיק בו בזמן הטיפול. כך שתוכלו לטפל בכאבי הגב או הברך, בדורבן ברגל או בכאבים בכתף בזמן שאתם צופים בטלוויזיה, בנוחות, בבית ובלי לקום מהספה.

הטיפול הינו פשוט, הנמשך כ- 8-6 דקות, פעמיים ביום על פי ההמלצות פרוטוקול הטיפול באזור הכואב.

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם: