איך לשים סוף לכאבי דורבן ברגל? הטיפול החדשני בלייזר רך

דורבן בעקב היא בעיה נפוצה בקרב רבים באוכלוסיה. רוב הסובלים מדורבן בעקב חשים כאב בזמן דריכה על הרגל, לרוב בשעות בוקר ואחרי מנוחה. אך איך גילו את הדורבן לראשונה? מדוע הוא נקרא ככה ומה הטיפול המומלץ?

מלצרים, מורים, ספורטאים, אחים ואחריות ושאר מקצועות המצריכים את העובדים בהם לבלות שעות ארוכות על הרגליים הם חלק מרכזי בקבוצת הסיכון לסבול מדורבן בעקב. הדלקת שגורמת לכאבים קשים בזמן דריכה ועמידה ממושכת יכולה לגרום לרבים מהסובלים ממנה לפגיעה קשה באיכות החיים ובהתנהלות היום יומית.

רבים נוהגים לחשוב כי הכאבים נובעים מזיז עצם שניתן לראות בצילום רנטגן הנוצר בעקבות הדלקת. אך השנים לימדו אותנו כי הכאבים נובעים דווקא מהדלקת עצמה ושלעצם אין קשר אליהם.
כדי להבין איך הכל התחיל הנה סיפור קטן על תחילת הדורבן

דורבן בעקב, איך הכל התחיל?

ההיסטוריה של הדלקת בעקב חוזרת ללפני למעלה ממאה שנה. היו מספר מטופלים שפנו לרופא המשפחה המקומי לשאול מדוע הם מרגישים כאבים בעקב. המטופלים תיארו מערכת קלאסית של תסמינים שהתנהלה בערך כך, ‘כשאני מנסה לעמוד, במיוחד בבוקר לקום מהמיטה או אחרי שישבתי קצת, אני מקבל כאב חד בתחתית העקב שלי. בימים מסוימים זה נראה כאילו זה משתפר, אבל למחרת נראה שזה מחמיר. ‘

הרופא אמר בגאווה, “למרבה המזל הגעת למקום הנכון. אני ממשיך לעקוב אחר ההתפתחויות האחרונות בתחום מדע הרפואה ומשקיע בטכנולוגיה העדכנית ביותר. האם ידעת שאנו הנוהג היחיד בעיר שמציע מבחן חדש ש באמת יכול לראות את העצמות שלך? הבדיקה החדשה הזו נקראת מכונת רנטגן. “

צילומי הרנטגן נערכו באותו יום והרופא הופתע לראות שרבים מהחולים שהתלוננו על הכאבים בעקב הראו עדויות לזיז עצם בעקב מה שנראה כמו קוץ של דורבן בתחתית של העקב. בהנחה שהבעיה העיקרית נובעת משלוחה זו בתחתית העקב, קרא הרופא למטופל לחזור למשרד כדי לומר להם בגאווה כי מכונת הרנטגן החדשה שלו ביצעה את האבחנה. היה להם דורבן בעקב.

מאז ועד היום רופאים ומטפלים רבים חקרו את התופעה הזו המכונה דורבן בעקב וגילו כי היא נגרמת בעקבות דלקת המתפתחת ברצועה הנמתחת בתחתית כף ברגל המכונה חיתולית כיפית. הדלקת היא גם מה שגורם לתזוזה של העצם והתפתחות הבליטה, אך הכאבים נובעים מהדלקת.

ממה נגרמת הדלקת?

אם נסתכל על כף הרגל שלנו מבפנים, ניתן לדמות את קשת הרגל והרצועה כמו “קשת ומיתר”. בהיותן כאלה, כאשר מופעל כוח על הקשת, בזמן עמידה ממושכת, משקל גוף גבוהה או פעילות מאומצת עם הרגל, נוצרת מתיחה של המיתר (הרצועה). לכן, בעצם מדובר במתיחת יתר של הרצועה שבתחתית כף הרגל.

המתיחה של הרצועה יוצרת “מיקרו טראומה” אשר בחלק מהמקרים מתפתחת לדלקת ואפילו עלולה לגרום לקרעים זעירים ברצועה. זאת הסיבה שבניגוד לתפיסה המקובלת הכאבים אינם נגרמים מהעצם המכונה “דורבן” אלא מהדלקת המתפתחת ברצועה.

לכן, חשוב להבהיר שעל מנת להיפטר מהכאבים בעקב אין שום צורך לנסות “להיפטר” מהדורבן, אלא להתרכז אך ורק בדלקת ברצועה. הדורבן לעולם לא יעלם בעצמו אלא באמצעות הסרתו בניתוח, שהוא בהחלט לא נחוץ ברובם המכריע של המקרים.

בי-קיור לייזר מטפל ביעילות בדלקת ובכאבים

בי קיור לייזר הוא מכשיר רפואי לשימוש ביתי, ראשון מסוגו בארץ שבזכות פטנט ייחודי מאפשר לכם לטפל בכאבי הדורבן בבית. הבי קיור לייזר פועל באמצעות טכנולוגיית הלייזר הרך, המוכרת גם כלייזר קר. בשונה מטיפולים בגלי אור אחרים כמו אינפרא אדום הלייזר הרך לא יוצר חימום או קירור של הרקמות ולא פוגע בהן. להיפך, השימוש בלייזר רך מעביר אנרגיה לתאים בגוף וגורם לייצור מוגבר של ATP שהוא החומר הפעיל בתא.

מעבר לאנרגיה שמעביר הלייזר לרקמות, השימוש בלייזר מסייע לגוף לטפל בכאבים על ידי הגברת שחרור הורמון האנדורפין, המיוצר באופן טבעי במוחנו ואחראי על שיכוך הכאב. במקביל, הלייזר שחודר דרך העור אל תוך הרקמות, מגביר את זרימת הדם לאזור המודלק ומסייעת בסילוק רעלים ופירוק הדלקת מהשורש. כמו כן, המכשיר מגביר שחרור של אנזימים מתווכי דלקת הנלחמים בדלקת ומפרקים אותה מהשורש.

הטיפול במכשיר הוא פשוט ולא דורש מאמץ, בסך הכל מניחים את פיית המכשיר על אזור הטיפול לפי הוראות השימוש 6-8 לכל נקודת טיפול לפחות פעמיים ביום

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן