קרע במיניסקוס

 

קרע במיניסקוס- הגורמים, התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים

שחיקת סחוס בברך היא אינה הבעיה היחידה הגורמת לכאבי ברכיים. קרע במיניסקוס נחשבת לאחת הפציעות הנפוצות ביותר אשר יוצרת כאבי ברכיים קשים אצל מטופלים רבים. האם ניתן להימנע מניתוח? ומה הטיפול המומלץ?

הברך משמשת אותנו לביצוע פעולות רבות במהלך חיינו. מעבר של כוחות ועומסים דרך המבנים המרכיבים את מפרק הברך מבוצעים לרוב בצורה תקינה, אך לעיתים משהו עלול להשתבש. קרע במיניסקוס הינה אחת הפציעות הנפוצות ביותר בברך. הקרע יכול להיגרם בעקבות חבלה, שחיקה הקשורה לגיל או תנועה לא נכונה של הברך. המיניסקוס (סהרון בעברית) הוא סחוס סיבי הדומה לזה הקיים בדיסקים הממוקמים בין חוליות הגב. ההבדל בינהם הוא שהמיניסקוס הוא בעל מבנה של חצי סהר. הוא ממוקם בתוך מפרק הברך בין עצם הירך לעצם השוק.

תפקידיו העיקריים של המיניסקוס:

בלימת זעזועים – המיניסקוס בולם את הזעזוע העובר מהקרקע, דרך השוק אל עצם הירך. המיניסקוס מהווה מעין מחיצה חזקה וגמישה שבולמת את הזעזוע.

יציבות – המיניסקוס מספק יציבות למפרק הברך, כאשר עצם הירח מונחת בתוך המבנה הקמור של המיניסקוס.

המיניסקוס משפיע רבות על תנועת הברך במצבים של עמידה, הליכה ופעילות ספורטיבית כמו ריצה, קפיצה ושינוי כיוונים מהירים. כאשר המיניסקוס תקין, הוא מייצב, בולם זעזועים ומאפשר תנועה תקינה של מפרק הברך. המיניסקוס יכול להיקרע במלואו או באופן חלקי, כאשר הפגיעה השכיחה יותר היא בחלקו החיצוני של המיניסקוס. לקרע בחלקו הפנימי של המיניסקוס לוקח זמן רב יותר להחלים זאת בעקבות חוסר באספקת דם למקום. לעומת זאת בעקבות אספקת דם טובה קרע בחלק החיצוני, צפוי להחלים מהר יותר.

קרע במיניסקוס מהווה את אחד הגורמים המרכזיים לכאבי ברכיים

הגורמים לפציעה במיניסקוס

ספורט – פגיעה במניסקוס נפוצה מאוד בקרב ספורטאים חובבים ומקצוענים. זאת מכיוון וספורטאים נוטים לבצע תנועות מהירות, בעוצמות ובעומסים גדולים ובזויות תנועה קיצוניות. נוסף לכל הם עושים זאת תוך העמסת משקל הגוף על רגל אחת בכל פעם. סיבוב של הברך תוך כדי נשיאת משא כבד, כאשר כף הרגל נשארת יציבה במקומה עלולה לגרום לקרע מלא או חלקי של המיניסקוס.

זקנה – כמו שאר הסחוסים בגוף, גם המיניסקוס מושפע מהגיל ומעבד מחוזקו. לכן אנשים מבוגרים חשופים לפגיעות וכאבי ברכיים רבים יותר.

גורמים נוספים אשר עלולים להוביל לפגיעה במיניסקוס הם:

תאונה, חבלה ישירה לברך או תנועה לא נכונה.

האבחון – תסמינים וסימפטומים לקרע במיניסקוס

  • כאבים באזור הברך בעיקר בזמן יישור הברך, הכאב יכול להיות נסבל והמטופל יכול להמשיך בפעילותו.
  • כאב חד באזור הברך
  • הברך יכולה להינעל, להשמיע קולות של חיכוך או להיות חלשה.
  • התנפחות הברך שנגרמת כאשר קטעים של המניסקוס נתפסים בין עצם הירך ובין עצם השוקה

יש צורך לתת פתרון להופעת קרע במיניסקוס, מאחר ומדובר בפציעה שעלולה לשבש את יכולת התפקוד ולפגוע באיכות החיים אם אינה מטופלת כראוי. ברוב המקרים סוג הטיפול יוכתב על ידי חומרת הכאבים וההגבלה תנועה ובתפקודו של המטופל.

האם אתם בקובצת הסיכון לקרע במיניסקוס

האם חייבים ניתוח במקרה של קרע מיניסקוס?

התשובה היא לא. ישנם מקרים רבים בהם מטופלים חזרו לרמת תפקוד רצויה ללא צורך בניתוח. חשוב להגיד כי ההחלטה על האם לבצע ניתוח שמורה בידי המטופל בהמלצת הרופאים המטפלים. אך כיום בעזרת חיזוק השרירים התומכים באזור וטיפולים משלימים יכול מטופל לחזור לתפקוד ללא כאבים מבלי לעבור בחדר הניתוח. בנוסף לחיזוק השרירים והמעקב הרפואי, מטופלים בעלי קרע במיניסקוס סובלים לרוב מכאבים ונוטלים משחות וכדורים להקלה.

פיתוח ישראלי חדשני מציע טיפול בריא בכאב, באמצעות שימוש בטכנולוגיית הלייזר הרך. בי-קיור לייזר הוא מכשיר רפואי לשימוש ביתי לטיפול בכאבים. השימוש בלייזר הרך מגביר שחרור של אנדורפינים, שהם הורמונים המשוחררים באופן טבעי במוחנו ומסייעים לשיכוך הכאבים. הגברת השחרור של האנדורפינים יקל על תחושת הכאב אותה אתם מרגישים ויאפשר לכם לחזור לשגרת חייכם. בנוסף לכך הלייזר מרחיב את כלי הדם והלימפה שלנו ומאפשר להם להזרים לאזור הפגוע את האנרגיה הדרושה להחלמה מהפגיעה.

טיפול בכאבי ברכיים באמצעות בי קיור לייזר

קרע במיניסקוס טיפול

כולנו מכירים אנשים שסובלים מכאבי ברכיים. אנחנו אפילו מכירים מונחים שונים בתחום הזה, כמו למשל: פריקת פיקה. עם זאת, חשוב להבין שכאבי הברכיים יכולים להיות שונים ומגוונים, ואחד מהם יכול להיות קשור לקרע במיניסקוס. המיניסקוס הוא למעשה סוג של סחוס סיבי שנמצא בין בתוך המפרק של הברך, בין עצם השוק ובין עצם הירך. יש לו מספר תפקידים חשובים. למשל: הוא אחראי על בלימת זעזועים ועל היציבות. משמעות הדברים היא שכאשר הוא נקרע, זה עלול להוביל לכאבים רבים. זה נשמע לכם מוכר? מחפשים מידע על קרע במיניסקוס טיפול? כדאי שתדעו שלחברת בי קיור לייזר בע”מ יש פתרון נהדר שיוכל למנוע מכם לעבור ניתוח.

קרע במיניסקוס טיפול וגורמים

עוד לפני שנדבר על קרע במיניסקוס טיפול, חשוב להבין גם למה זה בכלל קורה. כפי שאנחנו רואים לגבי הרבה סוגים אחרים של כאבים, יש גורמים שנמצאים תחת השליטה לנו ואילו אחרים לא. גורמים למצב של קרע במיניסקוס שלא נוכל להשפיע עליהם הם, למשל, הגיל. עם הגיל הסיכוי לקרע כזה ולכאבים באזור הזה הולך וגדל. לעומת זאת, גורם שכן יכול להיות תחת השליטה שלנו, הוא פעילות גופנית. אומנם ספורט חשוב מאוד לבריאות ומשפר את איכות החיים שלנו ברמות שונות, אך הוא גם עלול לפגוע בנו בצורתו האינטנסיבית מידי.

אפשר להתמודד עם קרע במיניסקוס בלי ניתוח

כשאתם חושבים על קרע במיניסקוס טיפול אתם חושבים בהכרח על ניתוח? כבר הייתם בדרך לקבוע תאריך לניתוח שיוכל לשפר את חייכם? אם כך, כדאי שתדעו שיש היום גם פתרונות אחרים. המכשירים של חברת בי קיור לייזר בע”מ מהווים אופציה נהדרת שכדאי לכם לקחת בחשבון, כי הם לא במקרים מוכרים ונמכרים בעולם כולו. מכשירי החברה קלים, ניידים ופשוטים מאוד לתפעול. מעבר לכך, הם יעילים בצורה בלתי רגילה כי הם עובדים על בסיס טכנולוגיית לייזר רך. משמעות הדברים היא שאם מעבירים את הכאב והם לא יוצרים כאבים באיברים אחרים או תופעות לוואי שונות. זקוקים לעוד פרטים לפני שאתם קונים את המכשיר הנכון לכם? התקשרו לנציגי החברה למספר: 3414*.

קרע במיניסקוס טיפול טבעי

עד היום בכל פעם כשחשבתם על כאבי ברכיים חשבתם על הסחוס של הברך? שמעתם על אנשים שפרקו את הפיקה? אם כך, כדאי שתדעו שבתחום של כאבי בירכיים יש עוד כמה תופעות אחרות. אחת מהן היא קרע במיניסקוס. רקע זה יכול להיגרם בשל סיבות וגורמים שונים. למשל: גיל, תנועות לא נכונות או שחיקה. מה שבטוח זה שהיום יש כזה דבר קרע במיניסקוס טיפול טבעי, ולמען האמת, גם כדאי לנסות זאת. לכן, אם זה קרה גם לכם ואם אתם כבר חושבים על ניתוח, למה שלא תנסו לפני זה את הטיפול הטבעי? הוא עזר לרבים כך שאין ספק שגם במקרה שלכם טיפול כזה יכול להיות יעיל. חברת בי קיור לייזר בע”מ מייצרת מכשירים קטנים, ניידים ובעלי יעילות פנומנלית בכל מה שקשור להתמודדות עם כאבים שונים, כך שכדאי לכם לבדוק מה יש לה להציע לכם.

קרע במיניסקוס טיפול טבעי –  למה הקרע בכלל נוצר?

אתם רוצים ללכת ולחפש מידע בנושא של קרע במיניסקוס טיפול טבעי? מעוניינים לנסות טיפולים טבעיים מסוגים שונים? אם כך, עוד לפני שאתם עושים זאת, כדי להבין למה זה קרה לכם. אצל כל אחד מאיתנו הסיבה קרע יכולה להיות שונה. למשל, יש מקרים שבהם הסיבה היא גיל ושחיקה. כמובן שבמקרים כאלה לא נוכל לשנות את המצב, שכן אין לנו דרך לעצור את תהליך ההזדקנות. לעומת זאת, אם מדובר על רקע או כאב שנוגע מכך שאנחנו עושים תנועות לא נכונות או מוגזמות בספורט, זה כבר משהו אחר לגמרי. לכן כן חשוב לעצור ולהבין מה גרם לקרע, בעיקר כדי למנוע את הישנותו בעתיד.

קנו מכשיר קטן שיעשה הבדל גדול

חברת בי קיור לייזר בע”מ מציעה את הטוב יותר שיש היום בתחום של קרע במיניסקוס טיפול טבעי. יש לה פטנט על המוצרים שלה, והם מבוססים על שימוש בטכנולוגיית לייזר רך. כמו כן, המכשירים של החברה מאוד קלים לשימוש. משמעות הדברים היא שתוכלו לרפא את עצמכם לבד, בלי הצורך להמשיך לסבול את הכאב או להיעזר ברופאים מומחים.

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן