כאבים בשכמות

http://www.youtube.com/watch?v=-CbYc_1BCkc

כאבים בשכמות – הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים

כאבים בשכמות הוא חוויה מוכרת עבור אנשים רבים. הסיבות לכאבים באזור השכמות יכולות להיות מתיחה של השרירים באזור כתוצאה מתנועה לא נכונה אך גם עלולה להצביע על מצבים חמורים הרבה יותר כמו התקף לב או בעיות בכבד. לכן כאשר מדובר על כאב מסוג זה חשוב לבדוק ולטפל בזמן הנכון ובטיפול המתאים.

עצם השכם מהווה חלק מחגורת הכתף ומחברת בין עצם הזרוע לעצם הבריח. השחם היא עצם שטוחה ודקה, בעלת מבנה משולש הממוקמת בחלק האחורי של כלוב הצלעות. עצם השכם קלה לזיהוי, בזמן הרמת הזרוע והורדתה בולטות עצמות השכם. לכן כאבים בשכמות עלולים לפגוע בטווח התנועה שלנו ובאורך החיים.

קראו עוד: כאבים בגב התחתון
קראו עוד: כיצד בי קיור לייזר מפחית כאבים?

גורמים לכאבים

כפי שצוין קודם לכן, קיימים מגוון גורמים פוטנציאלים לכאבים בשכמות. בחלק מהמקרים, הסובל מהכאבים יכול להניח את הגורם לכאבים אותם הוא מרגיש, לדוגמה:

 • במקרה של טראומה הנובעת מנפילה, פציעה או תעונה שפגעה במקום.
 • שינה על משטח לא מתאים או בתנוחה לא נכונה.
 • מתיחה של השריר בעקבות הרמת משקל כבד.

אך לעיתים, מקור הכאבים עלול להיות מורכב יותר לפענוח. מחלות מסוימות עלולות לגרום למה שמכונה- הקרנה של הכאב. במקרה שכזה הכאב שמוקרן לאזור הכתף עלול להצביע על בעיה רפואית באזור אחר בגוף, לדוגמה:

 • מחלות ריאה, לרבות סרטן.
 • התקף לב, בייחוד בקרב נשים.
 • בעיות גב
 • בעיות כבד
 • הפרעות בכיס המרה

חלק מהגורמים מזוהים עם כאב בכתף ספציפית, כך למשל התקף לב סביר יותר לגרום לכאב בשכמות הכתף השמאלית ולעומתו בעיות בכיס המרה סביר שיופיע כאב בכתף הימנית. בנוסף, ישנן מספר בעיות עצמות או מפרקים שעלולות לגרום לכאבים בשכמות. הגורמים לרוב מושפעים מגיל המטופל ויכולים לכלול:

 • דלקות פרקים
 • אוסטאופורוזיס
 • עקמת
 • היצרות עמוד השדרה
 • פיברומיאלגיה
 • כתף קפואה

מתי עליי ללכת לרופא?

הזמן הנכון לפנות לרופא מטפל בעקבות כאב בשכמות הוא במקרה והכאב ממנו אתם סובלים הוא חמור, יוצא דופן או לא עובר תקופה ארוכה. ייתכן והמצב אינו רציני ונובע מדלקת, מתיחה של שריר או חבלה שנגרמה למקום. אך כפי שצויין קודם לכן, ישנם מצבים בהם כאבים בשכמות עלולים להצביע על מצבים בריאותיים קשים יותר. לכן, במידה ואתם חשים כאבים בשמות המלווה בכאבים הבאים אנחנו ממליצים להיוועץ עם רופא:

 • קוצר נשימה
 • כאבים בחזה
 • סחרחורת
 • הזעה מוגברת
 • שיעול הכולל דם
 • דופק מהיר ולא סדיר
 • אובדן ראייה
 • שיתוק בצד אחד של הגוף
 • אובדן הכרה
טיפול ביתי בכאבים בשכמות – מומלץ לגלות עקביות
טיפול ביתי בכאבים בשכמות – מומלץ לגלות עקביות

טיפול ביתי בכאבים

אימון
פעילות ספורטיבית חשובה לבריאות הכללית שלנו, אבל התעמלות יכולה למתוח אזורים בגב שיכולים לעזור בהפגת הכאבים. שכיבות סמיכה, עליות מתח ועוד תרגילים העובדים על שרירי הגב, מחזקים את השרירים הנמצאים באזור השכמות ובכך יכולים גם למנוע פגיעה.

מתיחות
יוגה וטכניקות מתיחה אחרות משפרות את זרימת הדם לשרירים ולמפרקים, אשר עשויים להציע ניידות טובה יותר והקלה.

דיאטה
מזונות מסוימים יכולים לגרום לדלקת בגוף העלולה להחמיר את הסימפטומים. נסו להימנע ממזון מעובד, ולאכול הרבה פירות וירקות. אכילת מזונות בעלי אומגה 3 כגון סלמון, עשוי גם לעזור. במידה ולא מצאתם את הפתרון בטיפולים הביתיים, ניתן לגשת לטיפול פיזיותרפיה, מסאז’ ובמקרים חמורים ניתוח. מכשיר חדשני מציע טיפול ביתי קל ונוח בלייזר רך למגוון כאבים, גם לכאלו המופיעים בשכמות מסיבות של דלקות פרקים, פיברומיאלגיה או מתיחה של השרירים. מכשיר הבי קיור לייזר פועל בטכנולגיית הלייזר הרך שנמצאת כבר עשרות שנים בשימוש במגוון בתי חולים ומרפאות כאב בארץ ובעולם.

טיפול ביתי בלייזר רך- בי קיור לייזר

השינוי שיצר הבי קיור לייזר הוא רתימה של הטכנולוגייה המתקדמת לתוך מכשיר רפואי לשימוש בייתי, קל ונח. המכשיר משתמש בקרן לייזר בעצימות נמוכה, החודרת דרך העור אל הרקמות ופועלת על מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף. השימוש בבי- קיור לייזר מגביר את שחרור ההורמון שאחראי על הפגת הכאבים- האנדורפין ובכך מקל על הכאבים מהם סובל המטופל. בנוסף לטיפול בכאבים, בי-קיור לייזר מטפל גם במקור הבעיה ומגביר שחרור של אנזימים נוגדי דלקות ומגביר את זרימת הדם במקום על מנת ליצור ניקוי רעלים מהיר יותר והזרמת דם חדש לאזור.

יתרונות הלייזר הרך על טיפולים אחרים

 1. יעילות – הלייזר הרך הוכח קלינית כמסייע בטיפול בכאבים ונמצא כטיפול יעיל ביותר.
 2. ללא תופעות לוואי ידועות, ללא סיכונים– הלייזר הרך הוא בין הטיפולים הבטוחים ביותר הקיימים. הטיפול אינו כרוך בכאב או בחום / קור, או כל אי נוחות גופנית ולשימוש בלייזר הרך לא תועדו כל תופעות לוואי או סיכונים בעוד שתרופות מאופיינות בתופעות לוואי, בחלקן קשות: בחילות, עייפות, עצירות, סכנת התמכרות, עמידות, דיכאון
 3. נוחות השימוש– הטיפול במכשיר בי-קיור לייזר נעשה בקלות רבה על ידי המטופל, במקום ובזמן הנוחים לו, בעוד שלטיפולים האחרים יש לקבוע תור מראש, לפנות מקום מיוחד ביומן ולצאת במיוחד מהבית או מן העבודה

הפיזיותרפיסט בני בליליממכון כרמל לפיזיותרפיה, ממליץ בסרטון להלן על טיפול במכשיר בי-קיור לייזר: “בארגז הכלים שלנו מככב מכשיר בי-קיור לייזר ומאוד מאוד מומלץ למטופלים להשתמש בו גם בבית מספר פעמים ביום, כדי להאיץ את תהליך השיקום, קרי- ריפוי התהליך הדלקתי ושיכוך הכאבים. מכשיר הלייזר בטוח!”

כאבי שכמות: למה זה קורה?

כאבי שכמות נובעים מסיבות שונות: פגיעה בשריר, עצם, או כאב המועבר מאיבר אחר. הירדמות בתנוחה לא נכונה, הרמת משקל כבד, או מתיחת שריר יכולים לגרום לכאב. לעיתים, הכאב מצביע על בעיה באיבר פנימי אחר.

כיצד מונעים כאבי שכמות?

ניתן למנוע כאבי שכמות על ידי שמירה על יציבה נכונה, פעילות גופנית מתונה, הימנעות מהרמת משאות כבדים וטכניקות הרפיה לניהול מתח.

כאב בשכמה שמאל

מתוך מגוון רחב של כאבים שאנשים הרבה פעמים מתלוננים עליהם, אי אפשר שלא להזכיר את כאבי השכמות. כאב בשכמה שמאל, למשל, הינו כאב שרבים מאיתנו חשים. יש תקופות שבהן נרגיש את הכאב ביתר שאת ואילו בתקופות אחרות הוא יהיה פחות מורגש. יכולים להיות גורמים שונים לכאבים הללו. למשל: טראומה כלשהי שעברה על הכתף כתוצאה מנפילה. גורם נוסף לכאבים מסוג כזה יכול להיות, לדוגמא, שינה על משטח לא מתאים שלא נותן לגוף את התמיכה הדרושה לו. מעבר לכך, פעמים רבות אנשים סובלים מכאבים בשכמות גם בגלל מתיחה של שריר הנובעת מהרמת משקל הרבה יותר מידי כבד. זה קורה גם לכם ואתם מחפשים פתרון? פנו אל חברת בי קיור לייזר בע”מ ובחרו לכם אחד מהמכשירים היעילים שלה להתמודד עם כאבי שכמות, גב וכדומה.

התמודדות ביתית עם כאב בשכמה שמאל

אתם שייכים לאותם האנשים שבכל פעם כשכואב להם משהו הם חושבים לפנות אל הרופא? חשבתם אפילו לעשות ניתוח כלשהו כדי להתמודד עם אותו כאב בשכמה שמאל? אם כך, כדאי שתדעו שיש גם לא מעט טיפולים ביתיים ושינויים באורח החיים שתוכלו לעשות כדי להימנע מהישנות הכאב. למשל: אימונים אירוביים, מתיחות מתאימות ואפילו שינוי בתזונה. אתם יכולים להיות בטוחים שאם תעשו שינויים כאלה, ותוסיפו לזה גם שימוש במכשירים יעילים, הכאב יורגש הרבה פחות.

טיפול בעזרת לייזר רך – אל תוותרו על כך

חברת בי קיור לייזר בע”מ יצרה שינוי של ממש. למעשה, היא רתמה את הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש והפכה אותה למשהו שאפשר לעשות בו טיפול ביתי. לכן, בין אם אתם סובלים מתופעה של כאב בשכמה שמאל ובין אם כואב לכם באזורים אחרים, המכשירים של החברה מומלצים לכם. החברה מקצועית ביותר והיא גם מייצרת ושם משווקת את המוצרים שלה במקומות שונים בעולם. השימוש בלייזר רך יעיל מאוד, שכן הוא גם משחרר אנדורפינים וגם מעלים את התסמינים השונים של הדלקת. לכן, אם גם אתם תוכלו להרגיש הקלה בעזרת מכשירים כאלה, איפה כאן הדילמה? רוצים פרטים נוספים? מוזמנים ליצור קשר עם חברת בי קיור לייזר במספר: 3414* ותראו שמהר מאוד הכאב ממנו אתם סובלים יעלם.

כאב בשכמה הימנית

לאחרונה אתם שמים לב שכל יום אתם מרגישים כאב בשכמה הימנית? למרות כל הניסיונות שלכם, הכאב לא באמת עובר? אם כך, אין ספק שהעניין מעורר אתכם למחשבה. מי מאיתנו רוצה לסבול מכאבים שונים בכל יום? עם זאת, חשוב להבין שיש לא מעט גורמים שעלולים להוביל לתחושה של כאב בשכמות. למשל: שינה על משטח לא נוח, נפילה או אפילו מתיחת שרירים בגלל סיבות שונות. מעבר לכך שכדאי להבין למה כואב לנו, צריך גם למצוא את הפתרון הנכון. כבר כמה שבועות שאתם לוקחים כדורים אבל זה מעביר רק את הסימפטום ולא את הבעיה? אם כך, כדאי שתפנו אל חברת בי קיור לייזר בע”מ לצורך רכישת אחד מהמכשירים היעילים שלה לטיפול בכאבי שכמות וגב.

האם שינוי באורח החיים ישפיע על כאב בשכמה הימנית?

זו אחת מהשאלות שהרבה אנשים שואלים, ובצדק. בסופו של דבר, הרי לא נרצה לקחת כדורים כל החיים. לכן חשוב לדעת שאם גם אתם סובלים מתחושה של כאב בשכמה הימנית, יש מה לעשות בנידון. ראשית, יכול להיות שהגיע הזמן להתחיל לעשות יותר פעילות גופנית בחיי היומיום שלכם. שנית, מתיחות שונות, כמו יוגה, יכולות לעזור לכם בצורה בלתי רגילה. מדהים לגלות שגם שינוי בתפריט היומי יכול להשפיע על אותם כאבים בשכמות. למשל, אם עד היום לא אכלתם מספיק פירות וירקות, בהחלט יכול להיות שעכשיו זה הזמן הנכון לכך.

הכירו מקרוב את טכנולוגיית הלייזר הרך

החידוש האמיתי שחברת בי קיור לייזר בע”מ הביאה, הוא למעשה היכולת להשתמש בטכנולוגיית לייזר רך גם בבית. החברה, עם ייצור המכשירים הקומפקטיים, הניידים והקלים שלה, הפכה את הטכנולוגיה הזאת להיות נגישה עבור כולם. לכן זה לא משנה אם אתם סובלים מתחושה של כאב בשכמה הימנית או שאתם מרגישים את הכאב בשכמה השמאלית. מה שבטוח זה שאם תיקנו לכם מוצר אחד מתוך סדרת המוצרים של החברה לטיפול בכאבים, לא תצטערו על כך. רוצים להתייעץ עם נציגי חברת בי קיור לייזר ולקבל עוד פרטים? אל תהססו והתקשרו למספר: 3414*, כי כאבי שכמות הם לא גזירת גורל.

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן