כאבים בכתף

http://www.youtube.com/watch?v=yBN3NPrstro&ab_channel=B-CureLaser

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים בכתף

הכתף היא המפרק בעל היכולת התנועתית וטווח התנועה הגדול ביותר מבין מפרקי הגוף. עקב מורכבותה של חגורת הכתפיים הכוללת מספר רב של איברים וטווחי תנועה גדולים, עלולות הכתפיים להיות חשופות לפגיעות רבות ופציעות חריפות או כרוניות העלולות ליצור כאבים בכתף.

הכתף היא המפרק בעל יכולת התנועה הגדולה ביותר בגופינו. ככזה הוא חשוף לפגיעות רבות, פציעות ספורט, דלקות, הסתיידות ועוד. חלק מהפגיעות עלולות להיגרם מחבלות ישירות, או מחבלות במנגנונים בלתי ישירים כגון, הרמה או משיכה מאומצת כנגד משקל. תופעות של עומס יתר עלולות להתפתח אצל ספורטאים ובד”כ קשורות לתכניות אימונים לא נכונות. כל אלו עלולים ליצור מצב של כאבים בכתף.

כ- 10% מהאוכלוסייה מתלוננים על כאבים בכתף לפחות פעם אחת במהלך חייהם. השכיחות של כאבים בכתף מוערכתב- 20% –4% מהאוכלוסייה, כאשר נשים נוטות לסבול מכאב זה יותר. הסימפטומים המשותפים לאבחנות השונות כוללים הגבלת תנועה באזור החיבור של הזרוע לכתף וכאב שמגביל פעילות.

הגורמים המרכזיים לכאבים בכתף:

דלקת בגידי השרוול המסובב – דלקת השרוול

דלקת המתפתחת בגידים של השרירים המייצבים את הכתף (הרוטייטורים, טרס מינור, אינפרספינטוס סוברספינטוס, סובסקולאריס). שרירים אלו משמשים כרצועות אקטיביות של מפרק הכתף. דלקת זו נקראת גם “כתף שחיינים”. מאחר והיא שכיחה בקרב אלו העוסקים בספורט הדורש הרמות חוזרות של הזרוע כגון: שחייה, כדור- יד או כדורעף והרמת משקולות. הדלקת מלווה בכאב שמקרין גם לזרוע ומופיע במקרים רבים בזמן מנוחה.

תסמונת התפס של הכתף – תסמונת הפגיעה

היצרות של מרווח סאב-אקרומיאלי אשר עלול לגרום לשרירי הכתף ללחוץ על רקמות רכות שעוברות מתחתיהם. אותו לחץ גורם כאב בכתף אשר מחמיר בהרמה קדמית שלה וברוטציה (סיבוב החוצה). במצב זה, הגיד נקלע מתחת ל”אקרומיון” (שיא הכתף) ונעשה דחוס, פגוע ודלקתי.

הסתיידות בכתף

יצירת משקעי סידן בגידי הכתף. הרקמה מסביב לאזור ההסתיידות יכולה לפתח דלקת, אשר גורמת לכאב. הסתיידות בכתף מתרחשת בגידים אשר מחברים את שרירי השרוול המסובב, המניעים ומייצבים את הכתף בפעילות. הכאב מלווה בהגבלת תנועה ובעיקר מורגש עם הרמת היד מעל גובה הכתף.

כאבים בכתף הנובעים מדלקת
כאבים בכתף הנובעים מדלקת

ארטריטיס – דלקת מפרקים שגרונית 

קראו אודות ארטריטיס והטיפול בה

אוסטיאוארטריטיס 

דלקת מפרקים ניוונית היא הפגיעה המפרקית הנפוצה ביותר, מוכרת גם כ”שחיקת סחוס” או “שחיקת מפרקים”. הפרעה זו במפרקי הגוף כוללת אובדן סחוס מפרקי, צמיחת בליטות עצם במפרקים ותופעת לוואי דלקתית. התסמין העיקרי של דלקת מפרקים ניוונית הוא כאב בכתף שמופיע בהדרגה, מחמיר במאמץ ומוקל במנוחה. הכאב מתואר ככאב עמוק או כתחושת שריפה הקשורה לשרירים ולגידים של האזור.

כתף קפואה

מצב בו רקמת החיבור המקיפה את המפרק הגלנוהומרלי של הכתף נעשית קשיחה ומודלקת. נוצרת רקמה אב-נורמלית הממלאת את החלל בין משטחי המפרק ומגבילה את התנועה תוך מחסור בנוזל הסינוביאלי. הסובלים מכתף קפואה, חווים למעשה נוקשות בכתף, כאב וחוסר יכולת להניע את הכתף.

אילו טיפולים לכאב בכתפיים ולדלקות עומדים לרשותכם?

מרבית הטיפולים הקיימים לכאבים בכתף בכתף מטרתם להשיג הקלה בכאב ובנוקשות ולשאוף לשיפור בטווח התנועה. הטיפול בכתף כולל שימוש במשככי כאבים, נוגדי-דלקת, זריקות סטרואידים ואמצעים פיזיותראפויטים (כגון פעילות גופנית, תכשירי קירור, אולטרסאונד ולייזר), לעיתים בנפרד ולעיתים שילובים שונים של כמה מהם.

היות ופגיעות שונות בכתף הן במקרים רבים כרוניות וכוללות כאב ומוגבלות הנמשכים לאורך חודשים ושנים, ישנה עדיפות לאופציה טיפולית שהיא טבעית, בריאה ואינה כרוכה בתופעות לוואי.

טיפול טבעי בכאבים בכתף בעזרת לייזר רך

היות ופגיעות שונות בכתף הן במקרים רבים כרוניות וכוללות כאב ומוגבלות הנמשכים לאורך חודשים ושנים, ישנה עדיפות לאופציה טיפולית שהיא טבעית, בריאה ואינה כרוכה בתופעות לוואי. כמו טכנולוגיית הלייזר הרך אשר הוכחה מחקרית כיעילה לטיפול בפציעות בכתף.

אם עד לא מזמן על מנת לקבל טיפול בלייזר הייתם צריכים לגשת למרפאות הכאב בבתי החולים ובמכונים השונים, היום ניתן ליהנות מיכולות הלייזר הרך אצלכם בבית, בזכות מכשיר הבי קיור לייזר. המכשיר שעל ידי פטנט ישראלי ייחודי הצליח לרתום את הלייזר למכשיר רפואי לשימוש ביתי ואישי. הבי קיור לייזר עזר למטופלים רבים שסובלים מכאבים לא צריכים עוד להמתין לתור לטיפול אלא מבצעים אותו בזמנן החופשי אצלם בבית.

הלייזר הרך חודר דרך העור אל הרקמות ללא אפקט של חימום או קירור. הוא מעורר תהליכים ביוסטימולנטים בגוף המאפשרים הקלה בכאבים וטיפול בדלקת בכתף. קרן הלייזר פועלת בשתי חזיתות מרכזיות: החזית הראשונה היא הקלה בכאבים בכתף, השימוש בלייזר הרך מגביר שחרור של הורמון האנדורפין במוחנו. האנדורפין אחראי על שיכוך הכאבים אותם אנו חשים, על ידי הגברת השחרור נוכל להרגיש הקלה בכאב.

החזית השנייה היא הטיפול במקור הבעיה. לעומת מגוון התרופות לשיכוך הכאבים הטיפול בלייזר לא רק מקל על הכאב אלא גם מטפל במקור הבעיה, עלי ידי הגברה של שחרור אנזימים נוגדי דלקת והרחבת זרימת הדם למקום מתאפשר ניקוי רעלים וטיפול בדלקת. הטיפול בדלקת ובכאבים יעזור לסובלים להחזיר את טווח התנועה ולהשתחרר מהכאבים המלווים אותם.

הנחיות לטיפול בכאבים, דלקות ופציעות בכתף:

  • יש לטפל מסביב לכתף ובקדמת הזרוע. ניתן גם לטפל בנקודת ההדק מעל לשכמה. במקרים של פציעה או חבלה יש להתחיל בטיפול סמוך ככל שניתן לאירוע הפגיעה, למשך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.
  • במקרים של כאב כרוני יש להתחיל במינון של דקה וחצי לכל נקודת טיפול, ולהגביר את המינון בהדרגה ב – 30 שניות בכל יום, עד להגעה לטיפול באורך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.
  • שלוש (3) נקודות טיפול, בסך הכל 18-24 דקות במהלך כל מפגש טיפולי. טפלו 2-4 פעמים ביום
כאבים בכתף- טיפול עם מכשיר הבי קיור לייזר

שאלות תשובות

איך להקל על כאבים בכתף?

כדי להקל על כאבים בכתף אפשר להשתמש במשככי כאבים, זריקות סטרואידים, פעילות גופנית מותאמת, לייזר רך וכן טיפולי פיזיותרפיה. ניתן לשלב כמה פעולות יחד כדי לקבל את תמהיל הטיפול המותאם לכל אדם בהתאם לשורש הבעיה שלו. ככל שהכאב נמשך זמן ארוך יותר, כך מומלץ לבחור בדרכי פעולה טבעיות שלא כרוכות בתופעות לוואי משמעותיות. 
שימו לב כי הרבה אנשים הסובלים מכאבים בכתף ימין או מכאבים בכתף שמאל נמנעים מלהזיז את הכתף הפגועה כדי למנוע את הופעת הכאבים. זו דרך פעולה שאינה בהכרח נכונה, שכן חוסר תנועה של הכתף יכול להוביל למצב של “כתף קפואה” ואף להגביר את הכאבים. 

האם כאבים בכתף מקרינים

כאבים בכתף לא בהכרח מקרינים לכף היד והרבה פעמים כאבים בכתף ימין או כאבים בכתף שמאל יהיו כאבים מקומיים בלבד. ובכל זאת, במקרים מסוימים כאבים בכתף בהחלט יכולים “לטייל” לאורך כל הזרוע ועד לכף היד והאצבעות. 
ישנם כמה מצבים מוכרים של כאבים בכתף שמקרינים לכף היד. הראשון הוא רדיקולופתיה צווארית, מצב בו עצב בחוט השדרה הצווארי הופך דלקתי. הכאב החד עלול לנוע מאזור הצוואר והכתף כל הדרך במורד הזרוע ועד לכף היד. מצב נוסף הוא תסמונת מוצא בית החזה (TOS), בה מופעל לחץ על העצבים בין הצוואר לבית השחי. גם פציעות במקלעת הזרוע יכולות להקרין את הכאבים עד לכף היד והאצבעות.

מה  התסמינים של כאבים בכתף?

בכתף יכולים להתבטא בדרכים שונות, כתלות בשורש הבעיה ובסיבה לכאבים. לרוב, הכאבים יכולים לנבוע מכמה סיבות עיקריות: דלקת בכתף ובגידים; דלקת פרקים; שבר באזור הכתף; זיהום; פגיעה במבנה הרקמה; או חוסר יציבות של הכתף.
התסמינים של כאבי כתף הם מגוונים. הם יכולים להתחיל מכאבים עמומים שנמצאים שם תמיד, או בכאבים חדים המתרחשים בעת ביצוע תנועה מסויימת. הכאבים יכולים להיות ממושכים ולאורך זמן, או כאבים זמניים הנמשכים מספר ימים או אפילו דקות.   
תסמינים נוספים של כאבים בכתף יכולים לכלול:
כאבים בצוואר, בזרוע, בגב או בכף היד.
נפיחות, אדמומיות או חום שמוקרן מאזור הכתף.
שרירים נוקשים וחולשה באזור.
טווח תנועה מוגבל – חוסר יכולת לבצע תנועות מסוימות בכתף, או כאבים פתאומיים בעת הניסיון.
קול של פקיקה (“קנאק”) בעת תזוזה של הזרוע והכתף. 

איך לטפל בכאבים בכתף

אפשר לחלק את דרכי הטיפול בכאבים בכתף לכמה קטגוריות עיקריות:
משככי כאבים – עבור כאבים נקודתיים וחדים ניתן ליטול משככי כאבים שירגיעו את הכאב. חשוב לשים לב כי משככי כאבים הם פתרונות מקומיים שלא מטפלים בשורש הבעיה, וכן שצריכה מוגברת של משככי כאבים יכולה לגרום לתופעות לוואי ובמקרים מסוימים גם להתמכרות. עבור כאבים חדים מאוד ניתן גם לבצע זריקות סטרואידים להקלה ושיתוק הכאב.
טיפולי פיזיותרפיה – טיפולי פיזיותרפיה יכולים לסייע לכאבים בכתף, להגביר את הגמישות ולחזק את הכתף ואת כל השרירים באזור. במהלך טיפולי פיזיותרפיה לומדים תרגילי חיזוק ויציבה שיכולים לסייע לכאבים וכן למנוע את הופעתם. 
טיפול טבעי בלייזר רך – טיפול טבעי, קליל ונטול תופעות לוואי הוא טיפול בלייזר רך, טכנולוגיה מהפכנית שהוכחה כיעילה לטיפול בפציעות כתף. הלייזר חודר אל הרקמות ומעורר בגוף תהליכי ריפוי. בשלב הראשון הוא משכך את הכאב בעקבות עידוד שחרור ההורמון אנדורפין. בשלב השני הלייזר מסייע לטפל גם במקור הבעיה ובדלקת בכתף עצמה. הלייזר משחרר אנזימים נוגדי דלקות ומרחיב את זרימת הדם למקום הכואב. הוא מסייע להשיב את טווח התנועה ולחזור במהירות לשגרה.
ניתוח – במקרי קיצון וכתלות בשורש הבעיה, ניתן לפנות גם לתהליך של ניתוח ברקמות הרכות הפגועות. במהלך הניתוח יהיה ניתן לאבחן את הבעיה באופן מדויק ולהביא לריפויה. ניתוח נוסף הוא ניתוח להחלפת מפרק הכתף, במידה ומתעורר הצורך לכך. 

מהי דלקת פרקים? כיצד היא עשויה להשפיע על כאבים בכתף

אחד הגורמים הנוספים שיכולים להוביל לכאבים בכתף הוא דלקת פרקים, כאשר דלקת הפרקים הנפוצה ביותר היא דלקת פרקים ניוונית (“שחיקת סחוס” או “שחיקת מפרקים”). דלקת כזו מובילה לבליטות במפרקים, אובדן סחוס מפרקי וכן תופעות לוואי דלקתיות נוספות. דלקות פרקים כאלו יכולות להיגרם מפציעה, פעילות גופנית לא נכונה או מאומצת וכן גיל מבוגר. הדלקת לרוב מתפתחת לאט והכאבים מחמירים עם הזמן, בעיקר בעת מאמץ, ויכולים לכלול כאבים בכתפיים, תחושת שריפה ונפיחות. 
הרבה פעמים אנשים שחווים דלקת פרקים וכאבים בכתף מנסים להפחית את תנועת הכתף. ההימנעות הזו עלולה להוביל למצב נוסף הנקרא “כתף קפואה”. במצב זה, רקמת החיבור של הכתף מתקשחת והופכת מודלקת. כתף קפואה יכולה להגביר את הכאבים ולהגביל את תנועת הכתף. 

אני מתלבט/ת מה הטיפול שמתאים לי. מה כדאי לעשות?

ישנן סיבות שונות לכאבים בכתף וכן גם טיפולים שונים להתמודדות עם הכאבים, וסביר להניח כי אתם מתלבטים בין הטיפולים השונים המוצעים לכם. בעוד ניתן להעביר כאב חד-פעמי ופתאומי באמצעות משככי כאבים, במידה והכאבים הם כרונים ונמשכים חודשים ואף שנים מומלץ לפנות לדרך פעולה טבעית יותר. כדאי לפנות לטיפול שנוגע בשורש הבעיה ולא רק מכסה אותה בפלסטר. לצד טיפולים פיזיותרפיים, שדורשים מכם זמן יקר, תרגול ביתי ועמידה בתורים ארוכים, ישנה דרך פעולה נוספת שכדאי לשקול – שימוש בלייזר רך.
אם עד לאחרונה הטיפול בלייזר נעשה במכוני כאב ובבתי החולים, היום ניתן להשתמש במכשיר הביתי המהפכני בי-קיור לייזר. מדובר על מכשיר קטן, ביתי ונייד, שמאפשר טיפול בלייזר רך בכל מקום ובכל זמן. המכשיר מאפשר הקלה מיידית על הכאבים ואף טיפול בשורש הבעיה מבלי הצורך להמתין לתורים בבתי החולים. זוהי דרך פעולה קלה, מהירה, נוחה ומוכחת, טבעית ונטולת תופעות לוואי, שדורשת מכם רק 6-8 דקות, פעמיים ביום.

כאב בכתף

אם לאחרונה אתם חשים כאב בכתף, טבעי שתרצו לדעת איך יכול להיות שזה קורה ומהם הגורמים לכך. חשוב להבין שכאשר מדברים על הכתף, למעשה מדברים על אחד המפרקים הכי חשובים שיש לנו בגוף. זה המפרק שיש לו את יכולת התנועה הכי גדולה ואת טווח התנועה הכי רחב. זו בדיוק הסיבה שבגללה הכתף חשופה להרבה מאוד פגיעות. בנוסף, דווקא בגלל הגודל וטווח התנועה, הכתף גם חשופה לדלקות מסוגים שונים ואפילו לפגיעות ספורט. לכן, אם אתם חשים כאב בכתף, חשוב לעצור ולהבין מאיפה הוא נובע ולמה זה קורה. אתם רוצים לא רק להבין את מקור הכאב, אלא בעיקר למצוא לו מזור? פנו אל חברת בי קיור לייזר בע”מ. כאן תמצאו סדרת מוצרים איכותיים שתסייע לכם להקל על הכאב.

הטיפול הטבעי למצב של כאב בכתף

אין ספק שכאשר אנשים סובלים מתחושה של כאב בכתף, הם ירצו לעשות הכול כדי להעלים אותה. כאב באופן כללי זה לא משהו שנעים להתמודד ולחיות איתו. עם זאת, חשוב לדעת שבעידן המודרני שבו אנחנו חיים טיפולים תרופתיים או ניתוחים שונים הם כבר מזמן לא האופציה היחידה. למעשה, כאשר מדברים על טיפול בכאבים שונים בכתף, האופציה הטבעית עדיפה. יש היום אפשרות לרכוש מכשירים שונים שכוללים טיפול בלייזר. זה לא היה קיים בעבר, כי בעבר, כדי לעבור טיפולי בלייזר היה עלינו להגיע לקליניקות שונות. לכן, אם היום האופציה הזאת כבר קיימת, מובן שכדאי יהיה לנסות אותה כמה שיותר מהר.

איפה תמצאו את מכשור הלייזר הכי טוב שיש?

אתם רוצים לנסות טיפול כנגד כאב בכתף שכולל שימוש במכשירים איכותיים המבוססים על טכנולוגיים לייזר רך? מתלבטים באיזה סוג של מכשור לבחור והיכן לפנות? הגיע הזמן שתכירו את חברת בי קיור לייזר בע”מ, כי כאן מחכה לכם הפתרון. הציוד המקצועי שהחברה מוכרת כוללת שימוש בלייזר רך שחודר דרך העור אל הרקמות. הוא לא עושה זאת תוך חימום, כך שלא תרגישו כאב או תופעות לוואי שונות. בנוסף, החברה הזאת מביאה איתה ידע, ניסיון ומוניטין עולמי, אז למה שתתפשרו על טיפולים אחרים? צרו קשר עוד היום עם חברת בי קיור לייזר וכבר תבחינו בתוצאות.

כאבי כתפיים

אומנם לאורך השנים הכרתם לא מעט אנשים שסבלו מתופעה של כאבי כתפיים, אך לכם בעצמכם זה לא קרה? לאחרונה אתם קמים בכל בוקר עם כאב שרק הולך ומחמיר? אם כך, עכשיו זה הזמן לעצור ולעשות משהו בנידון. הכתף מהווה מפרק שיש לו יכולת תנועה מופלאה, אך זה גם מה שחושף אותו לפגיעות מסוגים שונים. הפגיעות יכולות להיות קשורות לספורט, לדלקות, להסתיידות ועוד. בנוסף, יש גם פגיעות בכתף שעלולות להיווצר בגלל פגיעה ישירה כמו נפילה. מה שמשותף לכל המקרים, הוא שהיום כבר אפשר לעשות משהו בנידון. משמעות הדברים היא שאתם לא צריכים להשלים עם הכאב. תוכלו לרכוש את אחד מהמוצרים של חברת בי קיור לייזר בע”מ ולעשות בו שימוש ביתי. כך תרגישו בעצמכם את ההקלה, שכן הכאב כבר לא יהיה חלק מחיי היומיום שלכם.

הגורמים שהרבה פעמים מובילים לתחושת כאבי כתפיים

כאבי כתפיים, כאמור, יכולים להיות קשורים לגורמים מגוונים מאוד. זו יכולה להיות דלקת שמתפתחת בגידים אך זו גם יכולה להיות הסתיידות בכתף. במצב כזה נוצרים למעשה משקעים של סידן בכתף, מה שמוביל להתפתחות של דלקת ולכאבים עזים. ארטריטיס זה עוד גורם לכאבים בכתף אצל לא מעט אנשים, כמו גם כתף קפואה. במקרה של כתף קפואה מדברים על מצב שבו רקמת החיבור שמקיפה את הכתף למעשה הופכת להיות מודלקת וקשיחה.

הטיפול שיעשה לכם שינוי משמעותי בחיים

כמובן שחשוב להבין למה אתם באופן אישי מרגישים כאבי כתפיים. עם זאת, לא תמיד ההבנה הזאת מספיקה. בסופו של דבר, מה שאנחנו באמת רוצים, זה להרגיש טוב ולא לקום בכל בוקר עם הכאב המשתק. חברת בי קיור לייזר בע”מ מביאה עד אליכם את הפתרון המושלם, עם סדרת המוצרים האיכותיים שלה. כל מוצרי החברה הם בפיתוחה ובפטנט שלה, והם כולם זוכים להצלחה נרחבת בעולו כולו. מוצרי החברה למעשה מעודדים את הגוף לרפא את עצמו, והם עושים זאת תוך שימוש בטכנולוגיית הלייזר הרך. תפעול מכשירי החברה הינו פשוט מאוד, וכיוון שהם קטנים, תוכלו לקחת אותם ולעשות בהם שימוש בכל מקום שבו יהיה לכם צורך בכך. מוזמנים לפנות לחברת בי קיור לייזר ולהתחיל חיים חדשים נטולי כאבים.

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן