כיצד נמשיך להתאמן לאחר פריצת דיסק?

פריצת דיסק יכולה להיגרם מסיבות שונות, בין היתר מפעילות ספורטיבית, ויכולה להקשות מאוד על ספורטאים שרגילים להתאמן מדי יום

פגיעה בדיסק בעמוד השדרה יכולה לגרום לכאבי גב חזקים וכן להקרין לרגליים ולגרום לתחושה של שיתוק, חולשה ונימול. 

לצד טיפולים שונים לפריצת דיסק כגון שימוש בלייזר רך, תרופות להקלה ובמקרים קיצוניים גם ניתוח – מומלץ לעיתים להמשיך להתאמן גם אחרי פריצת דיסק. 

תרגילים מותאמים יכולים להביא לרגיעה מכאבי גב, לעזור להחלמה מהירה יותר וכן גם להחזיר אתכם לשגרה במהירות.

חשוב כמובן לבצע את התרגילים האלו באופן נכון, בצורה בטיחותית ואפקטיבית ותחת השגחה. הכתבה הבאה תנסה להבהיר האם וכיצד ניתן להמשיך להתאמן לאחר פריצת דיסק.

אימון ספורטיבי מאוזן בדרך להחלמה

מקובל לחשוב כי לאחר פריצת דיסק צריך לשכב במיטה ולנוח, אך למעשה לא כך המצב. חשוב להמשיך להניע את הגוף בצורה חכמה כדי למנוע שחיקה נוספת ולסייע להחלמה מהירה יותר. 

לכן, פעילות ספורטיבית היא חלק קריטי מהפחתה של התסמינים, חיזוק השרירים וייצוב של עמוד השדרה. כמובן, לא תוכלו להתאמן באותה עצימות כפי שהתאמנתם לפני כן; יש לבצע אימונים מדורגים, לא להעמיס וללחוץ על הגוף אלא לבצע את האימון בהדרגה כדי לתת לגוף להתאושש.

מומלץ להתייעץ עם רופא ופיזיותרפיסט להתאמה מלאה של תרגילים המתאימים למצבכם. כדאי לדעת שיש מספר אימונים הנחשבים בטיחותיים ואפקטיביים להתמודדות עם פריצת דיסק. 

אימוני יוגה ופילאטיס

תרגילי מתיחות כמו של יוגה ופילאטיס יכולים לחזק משמעותית את הגוף ואת גמישותו ולסייע להחלמה מפריצת דיסק. נסו לבצע תרגילים כמו תנוחת קוברה שעובדת על שרירי הליבה, תנוחת ציפור-כלב וכן הצמדת הברכיים לחזה למתיחת השרירים בגב התחתון. מומלץ להתייעץ גם עם פיזיותרפיסט, שימליץ על תרגילים נוספים להתמודדות עם פריצת דיסק. 

הליכה ברגל

גם אם קשה לכם לבצע תרגילים אחרים, חשוב לפחות ללכת כאשר סובלים מפריצת דיסק במטרה להישאר פעילים. מנוחה ממושכת במיטה יכולה לגרום לשיתוק של המפרקים ולהיחלשות השרירים. לכן, מומלץ לבצע הליכות יומיומיות. הליכות כאלו לא יעמיסו לחץ על עמוד השדרה ולא יביאו להתקפי כאבים, ומצד שני ישמרו עליכם בתנועה ובכושר עד להחלמה מלאה.

שחייה

אימון מצוין נוסף לאחר פריצת דיסק הוא שחייה. שחייה ופעילות אירובית במים יכולות לסייע לשחרר שרירים מתוחים ולהפחית כאבים ותסמינים של פריצת דיסק, בעיקר כי אימון במים הוא בעל עצימות נמוכה ולכן מעמיס פחות לחץ על עמוד השדרה. 

שימו לב כי גם שחיה יש לבצע בצורה איטית ומדורגת כדי לא להעמיס על הגוף. 

מאילו פעילויות כדאי להימנע?

למרות היתרונות של אימון ספורטיבי לאחר פריצת דיסק, חשוב להימנע מפעולות העלולות להחמיר את הכאבים – כמו פעילויות בעצימות גבוהה (אירובי, ריצה, הרמת משקולות). אלו עלולות להעמיס על המפרקים ועל עמוד השדרה וליצור נזק נוסף שיכול רק להחמיר את המצב.

אם תחזרו להתאמן בצורה שקולה, איטית ובטוחה, לצד טיפולים נוספים כמו לייזר רך, תוכלו לראות את השינוי במהרה ולחזור לספורט שאתם אוהבים בזמן קצר.

שימו סוף לכאבים עם מכשיר בי-קיור לייזר – להטבת התנסות של 60 ימי התנסות השאירו פרטים כאן >>

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן