מה הקשר בין אוסטאופורוזיס לכאבי גב?

אוסטאופורוזיס היא תופעה של בריחת סידן הגורמת לדלדול העצם. העצם הוא רקמה חיה שכל הזמן מתפרקת ומתחלפת; במצב של אוסטאופורוזיס, יצירת העצם החדשה לא עומדת בקצב אובדן העצם הישנה. אוסטאופורוזיס יכולה לגרום לעצמות להיות כל כך חלשות ושבירות, עד כי גם נפילה, התכופפות קלה או אפילו שיעול יכולים לגרום לשבר ולהביא לכאבים שונים.

אחד הכאבים הנפוצים של אוסטאופורוזיס הוא כאב גב. מה הקשר בין אוסטאופורוזיס לכאבי גב ואיך ניתן לטפל בכאבים אלו?

המאמר הבא מסביר כל מה שחשוב לדעת על הקשר בין אוסטאופורוזיס לכאבי גב. 

איך אוסטאופורוזיס גורם לכאבי גב? 

מצב של אוסטאופורוזיס בפני עצמו אינו כואב. אך הוא יכול לגרום לכאבים הנגרמים, בין היתר, משברים בעמוד השדרה. שברים כאלו יכולים לגרום לכמה סוגים של כאבים, ביניהם כאבי גב פתאומיים, כאבי גב תחתון, כאבים חדים וחמורים, שהופכים קשים יותר בזמן עמידה או הליכה. כאבים נוספים קשורים לקושי לכופף את הגוף, אובדן של גובה וכן תופעה של עמוד שדרה מעוקל וכאבי גב עליון, המייצרים בעיות שיווי משקל והליכה תקינה.

הכאבים האלו יכולים להופיע כך פתאום, אפילו בשל הרמה של שקית עם מצרכים מהסופרמרקט, הרמה של משהו מהרצפה או תנועה לא נכונה בגב.

דרכי טיפול בכאבי גב הנובעים מאוסטיאופורוזיס

אם אתם סובלים מכאבי גב הנובעים מאוסטיאופורוזיס, יש 4 דרכים שיעזרו לכם לטפל בכאבים: 

  • משככי כאבים – כדי להתמודד עם הכאבים, הרבה אנשים פונים למשככי כאבים כמו אספירין ואיבופרופן. משככים אלו נחשבים בטוחים, אך אסור לצרוך מהם יותר מדי והם כמובן לא מטפלים בשורש הכאב. שימו לב כי לאורך זמן הם יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו כאבי בטן או בעיות בכבד.
  • פיזיותרפיה – פיזיותרפיה יכולה גם כן להקל על כאבי גב הנובעים מאוסטיאופורוזיס. פיזיותרפיסט יכול לתכנן עבורכם תכנית אימונים מותאמת אישית, עם פעילות עדינה ותנועות נכונות שיעזרו לכם לטפל בכאבים. 
  • קומפרסים – קומפרסים חמים או קרים במקום הכואב בגב יכולים לסייע לפחות בטווח הקצר להתמודדות עם כאבים חדים במיוחד. נסו להשתמש בשקיות קרח או להתקלח במקלחות חמות כדי להקל על נפיחות וכאבים. 
  • חגורות גב – חגורות גב יכולות גם כן להקל על כאבי גב. החגורות תומכות בחוליות השונות בגב ומאפשרות תנועה רגילה בזמן שעמוד השדרה מחלים. 

השלימו את הטיפול עם לייזר רך להפגת כאבים וטיפול מהשורש

לא משנה באיזו דרך פעולה בחרתם לטיפול בכאבי גב הנובעים מאוסטיאופורוזיס, כדאי תמיד לשלב גם טיפול בלייזר רך. טכנולוגיית לייזר רך ידועה כמפיגה כאבים גופניים ומסייעת לטפל בבעיה מהשורש.

הלייזר הרך חודר לעומק הרקמות הכואבות, מעודד שחרור של אנדורפינים המפיגים את הכאבים וכן גם מעודד את מנגנוני הריפוי הטבעיים, מעודד ייצור של אנזימים נוגדי דלקות וכן ממריץ את מחזור הדם באזור הפגוע. את הטיפול בלייזר רך ניתן לבצע במעבדות כאב או באמצעות מכשיר ביתי ונייד שמאפשר טיפול מהיר וקל בנוחות של הבית.

נסו את הבי קיור לייזר למשך 60 יום במחיר מיוחד ותראו בעצמכם! השאירו פרטים עכשיו ויועץ יחזור אליכם לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן