פצעי לחץ

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בפצעי לחץ

כאשר מדברים על פצעי לחץ, מדובר על פצעים בעור אשר לרוב נגרמים כתוצאה מהפעלה ממושכת של כוח על שטח אור ספציפי. הכוח המופעל עלול לנבוע מהגוף עצמו או כתוצאה מחיכוך חוזר של אזורים בעור ועוד.

פצעי לחץ נגרמים מהפעלת לחץ קבוע על העור בשל פעולות קבועות או חזרתיות. כמו למשל ישיבה / שכיבה ללא תזוזה או שפשוף קבוע, כתוצאה מחיכוך עם חגורות או תמיכות. האזורים המועדים להופעת פצעים הם נקודות בהן העצם קרובה לעור והעור נדחק קבוע כנגד מזרן או משטח חיצוני. לכן המקומות המועדים הם הגב התחתון, קרסוליים, ירכיים, ישבן.

מטופלים שמידת הכרתם נמוכה או חסרי הכרה ומטופלים בעלי נזקים עצביים לא יחושו בכאב או בנזק הנגרם כתוצאה משכיבה או ישיבה ממושכים. פצעי הלחץ יכולים להיווצר תוך 2-3 שעות של חיכוך / לחץ קבוע, לכן מטופלים כאלה נזקקים לשינוי תנוחה תכוף והצוות המטפל צריך לדאוג לפיזור הלחצים באמצעות מזרנים מיוחדים, שימוש בכריות וגם באמצעות שינוי תנוחת הישיבה / שכיבה כל שעתיים.

גורמים 

פצעי לחץ נגרמים לרוב אצל קשישים וחולים סיעודיים המאושפזים בבתי חולים ומוסדות רפואיים. כאלו שמצבם הרפואי מורכב אם בשל מערכת חיסונית פגועה, הזדקנות העור, תהליכים ניווניים ועוד.

  • חוסר תנועה
  • חוסר תחושה כחלק ממחלות נוירולוגיות (פרקינסון, דמנציה, טרשת)
  • מחלות בכלי הדם.
  • חוסר בתזונה
  • בעיות במערכת החיסון.

 דרגות שונות של פצעי לחץ

פצעי לחץ ניתן לחלק למספר דרגות. הדרגות נקבעות על פי עומק הפצע ורקמות העור השונות המעורבות.

  •  1: פצע שטחי בלבד בשכבה העליונה של העור (אפידרמיס) בעל סימני אודם.
  •  2: פצע שכולל את שכבת העור העליונה ואת השכבה שמתחתיה (אפידרמיס ודרמיס). הסימנים המזהים הם  היווצרות שלפוחית באזור הפצע.
  •  3: פצע שכולל את כל שכבות העור – האפידרמיס, הדרמיס והתת עורי.
  • 4: פצע שעוברת אל אחרי שכבת תת העור וכולל גם שריר או עצם

טיפול

הטיפול בחולה הסובל מפצעי לחץ הוא טיפול מערכתי שצריך להתייחס לכלל היבטי חייו. מצבו הרפואי, התרופות שהוא נוטל, מצבו הנפשי, טיפול איכותי ומניעה שלהם או מניעת התפתחותם. יחד עם כל אלו, טיפול בפצעי לחץ על ידי בי-קיור לייזר פרו יכול לסייע בהנעת תהליכי החלמה פנימיים.

בי-קיור לייזר פרו הוא מכשיר רפואי אשר באמצעות תרפיית לייזר רך תורם להאצת תהליכי ריפוי של פצעים. המכשיר מעודד ייצור קולגן ואלסטין החיוניים לצמיחת רקמות העור, מגביר את זרימת הדם לפצע ובכך מאיץ את מנגנון ההחלמה הטבעי של הגוף, מעכב את המנגנון הנוירולוגי להולכת הכאב וגורם לשחרור אנדורפינים, המשככים כאב

מחקר קליני שבוצע בביה”ח הדסה הראה כי לבי-קיור לייזר פרו יעילות גבוהה בטיפול בפצעי סוכרת. המחקר הראה כי בקבוצת הטיפול בבי-קיור לייזר פרו הושגו 85% סגירה של שטח הפצעים הכולל. בקבוצת הביקורת אשר קיבלה את הטיפול הסטנדרטי בלבד, הושגה סגירה של 16% משטחי הפצעים בלבד. 7 מתוך מטופלי קבוצת הבי-קיור לייזר פרו נהנו מסגירה של למעלה מ 90% משטח הפצע. לעומת 1 בלבד בקבוצת הביקורת.

מחקר נוסף שנערך באוניברסיטת pram מצא כי לבי-קיור לייזר פרו יעילות גבוהה בהאצת החלמה לאחר ניתוחים. המחקר הראה כי המטופלים בבי-קיור לייזר פרו נהנו מהחלמה מהירה יותר, עם פחות נפיחויות ודלקות ופחות כאבים.

מחקר שלישי שמתפרסם בימים אלו בוצע בביה”ח סן פאולו בברזיל, וגם מחקר זה הראה שיפור משמעותי בהחלמה לאחר ניתוח.

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן