מרפק טניס (טניס אלבו)

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים במרפק טניס (טניס אלבו)

מרפק טניס זהו שמה העממי של דלקת בגידים שמחברים את שרירי הזרוע למרפק.  דלקת במרפק גורמת לכאבים בחלק החיצוני של המרפק. התופעה מופיעה לאחר שימוש מאומץ באמה וביד בפעילויות שהמבצע אינו רגיל אליהן.

מרפק טניס (tennis elbow) היא אחת הדלקות עם השם המוכר ביותר בגופינו, ולו רק בגלל הקישור בינה לבין ענף הספורט היוקרתי. מרפק טניס הוא בעצם שם הניתן לדלקת המתפתחת בגידים שמחברים בין שרירי הזרוע למרפק. הדלקת מתפתחת מקרע במוצא הגידים המיישרים אשר ממוקם בצד החיצוני של המרפק.

דלקת במרפק גורמת לכאבים בחלק החיצוני של המרפק. שרירים וגידים אלו מועדים לשחיקה ופגיעה עקב עומס יתר. דבר המאפיין את הפעילות של ספורטאים העוסקים בטניס או גולף. התופעה מופיעה לאחר שימוש מאומץ באמה וביד בפעילויות שהמבצע אינו רגיל אליהן.

לא רק טניסאים

עם התפתחות הטכנולוגיה והשינויים ההולכים וגדלים בעולם העבודה המערבי, מרפק טניס הופך להיות נפוץ יותר ויותר. גם בקרב אנשים שמבלים את רוב יומם מול המחשב ולא במגרש הטניס. כאשר מתפתחת דלקת במרפק אצל ספורטאי, זו תוצאה של תנועה לא נכונה או מאמץ יתר. אך כאשר מתפתחת אותה הדלקת במשרד, רצוי לשים לב לצורה בה אתם יושבים.

הגורמים למרפק טניס

הדלקת נובעת מקרע במוצא הגידים המיישרים של שורש היד והאצבעות אשר ממוקם בצד החיצוני של המרפק. שרירים וגידים אלו מועדים לשחיקה ופגיעה עקב עומס יתר המאפיין את הפעילות של ספורטאים העוסקים בטניס או גולף.

הטיפולים –

  • מנוחה והפסקת הפעילות האינטנסיבית עם המרפק
  • פיזיותרפיה
  • דיקור
  • טיפול תרופתי אנטי דלקתי
  • טיפול סטרואידי או חבישה
  • במקרים קיצוניים הבעיה תצריך ניתוח

יש לשים לב שכאשר מופיעה בעיית מרפק טניס, הטיפול חייב להיות מלווה בהענקת מנוחה לעזור ולהפחתת העומס על הגידים באזור. משמע גם כיפוף פחות תדיר של המרפק וגם סחיבת פחות משקל אשר יכול להקשות על תנועת המרפק.

בי קיור לייזר- טיפול טבעי במרפק טניס

הטיפול במכשיר הבי קיור לייזר מאוד פשוט, מניחים את המכשיר על נקודת הטיפול על פי אזור הכאב, ל-6 עד 8 דקות פעמיים ביום ונותנים ללייזר לעשות את העבודה. קרן הלייזר שיוצאת מהמכשיר, חודרת דרך העור אל תוך הרקמות ומעוררת תהליכים ביו-סטמולנטים בגוף. אותם תהליכים כוללים העברת אנרגיה לתאים ולרקמות הפגועות, אשר גורמת להם לייצור מוגבר של ATP שהוא החומר הפעיל בתא.

בנוסף, הלייזר מעורר את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף וגורם לשחרור מוגבר של אנדורפינים, שאחראים על שיכוך הכאב ושל אנזימים נוגדי דלקת. עבור ספורטאים, יש חשיבות גדולה לכך שמדובר בטיפול טבעי וחיצוני. בדרך זו ניתן להפחית את השימוש בכדורים שונים שעלולים לכלול תופעות לוואי.

הנחיות לטיפול במרפק טניס / מרפק גולף:

הנח את המכשיר על אזורי המרפק הבאים, למשך 6-8 דקות כל אחד:

  • במשטח הפנימי של הקיפול, ברוחב-רוחב
  • בצד הפנימי של הזרוע, לאורכו
  • בצד החיצוני של הזרוע

שלוש (3) נקודות טיפול, בסך הכל 18-24 דקות בכל מפגש טיפולי. טפלו 2-4 פעמים ביום

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים בכתף

כאבים בכתף

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים בכתף הכתף היא

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבי דלקת פרקים

דלקת פרקים

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבי דלקת פרקים דלקת

עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן