כאבי צוואר

http://www.youtube.com/embed/QVEcrIIOsZc

כאבי צוואר – הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים

כשאנחנו סובלים מכאבי צוואר, אנחנו מרגישים חסרי אונים. כל תנועה הכי קטנה מרגישה בלתי אפשרית ואנחנו מנסים להזיז את הראש כמה שפחות. רבים מכנים את הכאבים כ- “צוואר תפוס” אך ישנן סיבות רבות לכאבים. בניהן, מתח ניכר בשרירי הצוואר בגלל שעות עבודה רבות מול המחשב או נהיגה ממושכת. כ – 70% מהאוכלוסייה חווים התקף של כאבים בצוואר לפחות פעם אחת בחייהם.

אחת התלונות הנפוצות ביותר לכאבים כיום הם כאבי צוואר. התופעה שזכתה לכינוי “צוואר תפוס” פוגעת ביכולת שלנו לתפקד ביום יום. החל מהקימה מהמיטה ועד לשתיית הקפה, כל תזוזה קטנה של הראש גוררת אחריה קריאת כאב. ברוב המקרים הכאב אינו מסוכן, והוא נגרם כתוצאה ממתיחת שריר או עומס יתר. העומס נוצר למשל, מעבודה ממושכת ליד המחשב או מנהיגה ממושכת. לעיתים מדובר במצבים קשים יותר כמו בלט/ פריצת דיסק בצוואר.

מהם התסמינים?

מעבר לכאב באזור הצוואר מטופלים מדווחים על תסמינים של כאבי ראש, תחושת נימול בזרועות ועוד.

הגורמים לכאבים בצוואר:

הצוואר בנוי ממספר מערכות: עמוד השדרה המורכב מחוליות ודיסקים, חוט השדרה בו מצויה מערכת העצבים, שרירים, רצועות וגידים. כל אחת מהמערכות האלו עלולה להיפגע ולגרום לכאבי צוואר.

פגיעה בשריר- מתיחה של השרירים הנובעת מעומס יתר. דבר זה עלול להיגרם מעבודה ממושכת מול מחשב או נהיגה ממושכת.

פגיעה מפרקית- עקב יכולותיו התנועתיות של הצוואר והחוליות בו, לאורך השנים עלולה להיווצר שחיקה של המפרקים.

פריצת דיסק צווארי– פגיעה מהסוג הזה עלולה לגרום ללחץ על עצב תחושתי ולכאבים עזים אצל הסובלים.

כך למשל מספר יצחק:” גילו לי שלוש פריצות דיסק בצוואר. נפגשתי עם מומחה שהמליץ לי על ניתוח וקיוויתי שאני אצליח למצוא פתרון ללא ניתוח”.  הוא ממשיך “זה התחיל מזריקות לא נעימות בצוואר, בכל שבוע כמה שעות של טיפול ואז עוד שעה בחדר התאוששות, במקביל גם פיזיותרפיה וכדורים שום דבר לא עזר”. אחרי חיפוש ופגישות עם מומחים שונים גילה יצחק את מכשיר הבי קיור לייזר ומאז, חייו השתנו, הכאבים חלפו והניתוח? בוטל!

טיפול טבעי בכאבי צוואר

אם סבלתם מכאבים בצוואר, אתם יודעים כמה החיפוש אחרי תרופה או טיפול שיעזור מסתכל. אתם מוצאים את עצמכם הולכים מרופא לרופא, ממטפל אחד לאחר ומנסים סוגי כדורים שונים שאולי מעבירים את הכאב לכמה שעות אבל פוגעים בגוף לכמה שנים.

http://www.youtube.com/watch?v=uNdjTRy7qTo&ab_channel=B-CureLaser

אבל מה הייתם אומרים אם היו מספרים לכם שיש דרך אחרת, טבעית, לא פולשנית, ללא תופעות לוואי ואתם אפילו לא צריכים לצאת מהבית. ככל הנראה שהייתם חושבים שמי שמספר לכם על זה כנראה השתגע, אבל זה הכל נכון. הכירו את הבי קיור לייזר, המכשיר היחיד בארץ שמשתמש בטכנולוגיית הלייזר הרך בלבד לטיפול בכאבים, דלקות, ופצעים.

הנחיות לטיפול במכשיר בי-קיור לייזר:

  • יש לטפל לאורך החוליות הכואבות ומשני צדי הצוואר.
  • ניתן לטפל גם בנקודת החיבור בין הצוואר לחגורת הכתפיים. במקרים של פציעה או חבלה יש להתחיל בטיפול סמוך ככל שניתן לאירוע הפגיעה, למשך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.
  • במקרים של כאב כרוני יש להתחיל במינון של דקה וחצי לכל נקודת טיפול, ולהגביר את המינון בהדרגה ב – 30 שניות בכל יום, עד להגעה לטיפול באורך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.

ד”ר חיים משה אדהאן, מנהל מרכז לטיפול מתקדם בכאב,  ממליץ בסרטון להלן על טיפול ביתי במכשיר בי-קיור לייזר: “נכנס לרקמות וגורם לאפקט אנטי דלקות בלי תופעות לוואי. יש לנו עשרות שנים של מחקר על טכנולוגיה של לייזר רך. יש לו אפקט משכך כאבים בלי תופעות לוואי”.

http://www.youtube.com/embed/18S7xTpCF0I

שאלות ותשובות

איך להקל על כאבי צוואר?

אם אתם סובלים מכאבי צוואר, אנחנו לא צריכים לספר לכם על חוסר האונים והתסכול הנובע מכאבים אלו, והחיפוש המתמיד אחר פתרונות. אתם בטח שואלים את עצמכם איך להקל על כאבי צוואר, ויש כמה דרכים שכדאי לכם לנסות:
משככי כאבים ונוגדי דלקות: משככי כאבים יכולים להקל על כאבים בצוואר, לפחות לטווח הקצר, ולעזור לכם לשוב לשגרה. חשוב לא לחרוג מהמינונים הכתובים, וכן לזכור שמשככי כאבים מגיעים עם תופעות לוואי. 
קומפרסים חמים/קרים: אם אתם סובלים מכאבים בצוואר שהם קלים יחסית, ניתן לנסות להניח קומפרסים קרים (קרח) וחמים (מקלחות חמות או כריות חימום) על האזור הכואב. הקור והחום יכולים להרגיע ולהקל על הכאבים של צוואר תפוס.
מתיחות: מתיחות יכולות לעזור גם כן להתמודדות עם כאבי צוואר. תרגילים איטיים של הנעת הצוואר למעלה ולמטה ולצדדים יכולים לעזור לעסות בעדינות את שרירי הצוואר. ישנן גם תנוחות יוגה שיכולות לסייע להקלה על הכאבים. 
פיזיותרפיה לצוואר: במידה והכאבים לא עוברים, ניתן לנסות לפנות לפיזיותרפיה. בטיפולי פיזיותרפיה המטפל ילמד אתכם תרגילים שיטיבו עם הצוואר וכן ילמד אתכם תנוחות נכונות ובריאות יותר לתמיכה טובה בשרירי הצוואר. 
לייזר רך: לייזר רך נמצא בשימוש כבר שנים רבות ומיועד להקלה על כאבים גופניים. זוהי טכנולוגיה טבעית, לא פולשנית וללא תופעות לוואי, שמאפשרת לקרני הלייזר לחדור דרך העור ולעורר את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף. הלייזר עוזר הן בהקלה על הכאבים והן בטיפול בבעיה מהשורש. ניתן לפנות למרפאות כאב או להשתמש במכשיר בי-קיור לייזר, מכשיר לייזר רך ביתי.

איך לשחרר צוואר תפוס?

כשסובלים מצוואר תפוס סובלים גם מהגבלת התנועה של הצוואר, מה שהופך גם את הפעולות הפשוטות ביותר לקשות עד בלתי אפשריות. הסימפטומים של צוואר תפוס יכולים להימשך יום-יומיים ובמקרים מסוימים גם כמה שבועות, ואף להיות מלווים בכאבי ראש, כאבי כתפיים וזרועות. 
כדי לשחרר צוואר תפוס מומלץ לנוח ולהפחית את העומס על הצוואר. מומלץ להימנע מעבודה ארוכה מול מחשב וכן להימנע מנהיגה ארוכה ומכל פעילות ממושכת הדורשת מאמץ של הצוואר. ככל שתפחיתו את העומס על הצוואר, כך הוא עתיד להשתחרר מהר יותר. אם עליכם לעבוד בכל זאת שעות ארוכות מול המחשב, נסו לקחת הפסקות רבות וכן להגביה את מסך המחשב כדי להפחית את המאמץ של הצוואר.
יד ביד עם המנוחה הראויה, חשוב מאוד לא להפסיק לחלוטין את תנועת הצוואר, מה שעלול להחמיר את הכאבים. יש להניע את הצוואר בזהירות ובעדינות. מומלץ לבצע תרגילי מתיחות קלים ועדינים כדי להשיב בזהירות את טווח התנועה של הצוואר. נסו את התרגילים הבאים:
בצעו סיבובי כתפיים אחורה, במשך 10 פעמים. 
הניעו את האוזן לכיוון הכתף, 10 פעמים בכל צד. 
מתחו את הצוואר בכך שתביטו למעלה ותניעו את הראש אחורה, בעוד הכתפיים והגב נשארים סטטיים. החזיקו את המתיחה כמה שניות. 
הורידו לאט את הסנטר לכיוון החזה והביטו למטה תוך שאתם מזיזים אך ורק את הראש. החזיקו במשך חמש שניות. 
הניעו את הראש לצד שמאל, כמה שאתם יכולים מבלי להגביר את הכאב. המתינו חמש שניות ולאחר מכן עשו זאת בצד השני.

איך לישון עם צוואר תפוס?

שינה עם צוואר תפוס יכולה להיות קשה וכואבת. במידת האפשר יש לישון על מזרן קשה, עדיף בלי כרית או עם כרית המיועדת לצוואר. מומלץ לנסות את אחת מתנוחות השינה הבאות:
שינה על הגב – שינה על הגב עוזרת לשמור על התנוחה הטבעית של עמוד השדרה. אפשר להשתמש בכרית דקה; הראש צריך להיות מורם רק קצת. 
שינה על הצד – שינה על הצד היא אחת התנוחות הכי טובות לשמירה על הראש במנח טבעי. בתנוחה זו, יש לשמור על הסנטר בתנוחה טבעית ולא מכופפת. בשינה על הצד, יש להימנע משימוש בכריות גבוהות. ניתן להניח כרית בין הברכיים. 
הימנעו לחלוטין משינה על הבטן. תנוחה זו יכולה להעמיס את הלחץ על הצוואר!

מדוע הצוואר נתפס?

הצוואר שלנו מורכב ממספר מערכות – עמוד השדרה, חוט השדרה, שרירים, רצועות וגידים. כל פגיעה באחת המערכות האלו יכולה לגרום לכאבים בצוואר.
יש סיבות מגוונות לכאבים בצוואר ולצוואר תפוס, ובדרך כלל מדובר על כאבים חולפים הנוגעים בשרירים. למשל, לעתים צוואר נתפס מתנועה לא נכונה שביצענו או מתנוחת שינה לא טובה שהביאה למתיחת שריר. סיבות נוספות כוללות בילוי של שעות ממושכות מול המחשב או נהיגה ארוכה, שיכולות לגרום לעומס יתר ולמתח בשרירי הצוואר. גם נפילה, פעילות ספורטיבית או לחץ יכולים להביא לעומס יתר ולגרום לצוואר תפוס. 
במקרים מורכבים יותר יכולה להיגרם פגיעה מפרקית, הנובעת משחיקה של המפרקים לאורך השנים. כאבים כאלו יכולים להצביע על פריצת דיסק בצוואר. אם הכאבים נמשכים זמן ממושך וכן מלווים בכאבים נוספים כמו הקרנות לאזורים אחרים בגוף, יש להתייעץ עם רופא. 

אני מתלבט/ת מה הטיפול המתאים לי. מה כדאי לעשות?

ישנם טיפולים שונים לכאבים בצוואר ולצוואר תפוס ואתם אולי מתבלבלים מבין האופציות המוצעות לכם. תמיד העדיפו בחירה בטיפול שאינו פולשני, אינו מזיק לטווח הארוך וללא תופעות לוואי. שינויים באורח החיים, ישיבה נכונה ושינה בריאה, כל אלו יכולים לסייע לכם להקל על כאבי צוואר מבלי לצרוך משככי כאבים מזיקים.
טיפול נוסף שכדאי לכם לשקול הוא טיפול בלייזר רך, באמצעות המכשיר הביתי בי-קיור לייזר. בי-קיור לייזר הוא מכשיר מהפכני שמאפשר לבצע טיפולי לייזר אפקטיביים בנוחות הבית. באמצעות המכשיר תוכלו לטפל בכאבים גופניים שונים, גם בצוואר. 
המכשיר שולח קרני לייזר רך שחודרות לרקמות ומגיעות  לנקודה הכואבת בצוואר. הלייזר מפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף וכן מעודד שחרור אנדורפינים, שמפיגים מיד את הכאבים. טיפול יומיומי הנמשך מספר דקות ביום, בזמן שלכם ובנוחות של ביתכם, יכול לסייע משמעותית להקלה על כאבי צוואר כרוניים או נקודתיים בלי תופעות לוואי ובלי לצאת מהבית!

כאב בצוואר בצד שמאל

אנחנו יודעים, כאב בצוואר בצד שמאל יכול לגרום לאי נחת רבה ועוגמת נפש. בכלל, התפתחות של כאבים משפיעה עלינו במובנים רבים. אנחנו הופכים פחות חיוניים, מי שנאלצים להיעזר בסביבה הקרובה עבור פעולות אשר בעבר נחשבו בעיננו פשוטות יחסית וכן הלאה. כאב בצוואר בצד שמאל יכול להיגרם בעקבות נסיבות שונות ועל כך נרחיב במאמר הבא. נסביר מה אפשר לעשות, מה הגורמים לבעיה וכן הלאה. הגיע הזמן שתפסיקו לסבול, לנו בחברת בי קיור לייזר יש את הפתרון. מוזמנים להמשיך לקרוא ממש עכשיו.

מה יכול לגרום כאב בצוואר בצד שמאל

אנחנו רוצים להפריד בין שני מקרים. הראשון, מקרה בו הצוואר כואב בעת ביצוע פעולה מסוימת. מה שיכול להצביע על כך שאנחנו מבצעים פעולה שגויה ואותה יש לתקן. למשל, אם תמיד כואב לכם הצוואר כאשר אתם עובדים מול המחשב, יכול מאוד להיות שאתם עושים משהו לא נכון ויש לטפל בכך. כאב בצוואר בצד שמאל, אם הוא עולה שוב ושוב גם בזמן מנוחה, צריך להדליק נורת אזהרה. יכול להיות כי יש בעיה. בין אם מדובר על פגיעה בחגורת הכתפיים, בחוליות הצוואר וכן הלאה. בכל אופן, ההמלצה היא תמיד ללכת קודם כל לבחינה של המצב אצל רופא מומחה. כך ניתן יהיה להתחיל בטיפול רפואי מתאים במידת הצורך. הבעיה היא שלאורך תהליך ההחלמה, הכאבים עלולים לחזור שוב ושוב. בשביל זה יש לנו פתרון קצת אחר.

איך נוכל להפחית את תחושת הכאב

קודם כל דעו כי כאב בצוואר בצד שמאל זו לא גזירת גורל. כלומר, גם אם אתם מרגישים אי נוחות, בהחלט יש מה לעשות. אפילו אם אתם כעת נמצאים בתהליך החלמה. הגוף שלנו יודע לרפא את עצמו מצויין. אנחנו יודעים כי תזונה בריאה, קיום אורח חיים ספורטיבי מתאים וכן הלאה, יכולים לשפר כל תהליך החלמה. בנוסף, המכשיר של בי קיור לייזר, נועד לעזור לכם להרגיש טוב יותר. קרני הלייזר המיוחדות של המכשיר מפעילות פעולה ביולוגית. זו מאפשרת התרחבות כלי דם ובלוטת הלימפה. באופן הזה אנחנו למעשה מעודדים אקטיבית, את מערכות הגוף השונות, לפעול ביחד כדי לטפל בבעיה ולהפחית את הכאב. בעידן בו אנחנו חיים היום, אין סיבה לא להשתמש בטכנולוגיה כדי להרגיש קצת יותר טוב, בבי קיור לייזר מציעים לכם פתרון מושלם.

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן