כאבי גב תחתון

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבי גב תחתון

שמונה מתוך עשרה אנשים בארצות הברית חווים התקף אחד לפחות של כאבי גב תחתון בחייהם. השכיחות הגבוהה ביותר להתפרצות נעה בגילאי 30-50. רוב ההתפרצויות של כאבי הגב עוברות אחרי כמה ימים, אך יש אנשים רבים הסובלים מכאבי גב כרוניים. כאבים כרוניים עלולים להגיע עד למצב של ניתוח בעמוד השדרה  אשר כרוך בסיכון רב.

כאבי גב תחתון עלולים להיגרם ממספר גורמים. בניהן: פגיעות עצביות, פציעות בשריר או ברצועות ופגיעות בחוליות ובעמוד השדרה. הכאבים הללו נגרמים כתוצאה ממגוון סיבות. בניהן, שחיקה של המפרקים, ישיבה ממושכת, הרמת משאות כבדים, חוסר בפעילות גופנית ועוד.

יש מספר אבחנות נוספות שניתן לקשר לכאבי גב תחתון:

  • העצב הסיאטי – אישיאס – שורשי העצבים היוצאים מבין החוליות המותניות L4 – L5 ומחוליות העצה S1 – S3  מתאחדים לאחר מוצאם מעמוד השדרה ויוצרים כחטיבה אחת את העצב הארוך ביותר בגוף, הוא העצב הסיאטי. לחץ על עצב האישיאס הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי גב. הכאבים נוצרים בעקבות גירוי של שורשי העצבים הנאספים אל העצב הסיאטי או בעקבות לחץ על העצב הסיאטי עצמו. במסלולו היורד אל הגפה התחתונה מורגש הכאב לעיתים גם לאורך הרגל. הלחץ או הגירוי מייצרים תהליך דלקתי אשר פוגע בתפקודי העצב. בעקבות כך, מלבד תופעות של הקרנת כאב ו/או חולשת שרירים, עלולים להופיע גם סימפטומים נוירולוגיים אופייניים. כגון: חוסר תחושה, תחושות נימול, דקירה, צריבה וכדומה.
  • היצרות של תעלת עמוד השדרה – היצרות בעמוד השדרה – תעלת עמוד השדרה היא החלל בתוך עמוד השדרה המכיל את חוט השדרה היורד מהמוח אל הגפיים התחתונות ואת שורשי העצבים היוצאים מחוט השדרה אל כל חלקי הגוף. היצרות בתעלה נוצרת בד”כ כתוצאה משינויים ניווניים במבנה החוליות, גורמת ללחץ על העצבים ולכאב.
  • פריצת דיסק או בלט דיסק  (דיסק herniation) – חוליות עמוד השדרה מרופדות ביניהן בדיסק בין-חולייתי – מעין כרית סחוסית גמישה המפרידה בין החוליות. כאשר נפרצת מעטפת הדיסק והנוזל הפנימי חורג החוצה, עלול להיווצר לחץ ישיר על שורש העצב. פריצת דיסק יכולה להיגרם כתוצאה מטראומה – חבלה, או כתוצאה מבלאי מצטבר.
  • כאבי גב לא ספציפיים – מרבית כאבי הגב מאובחנים ככאבי גב לא ספציפיים. כלומר – כאבים שאין להם גורם או אבחנה ברורה. שמונה מתוך עשרה  בוגרים יסבלו מכאבי גב לא ספציפיים לפחות פעם אחת בחייהם. ההתפרצות חולפת לרוב בתוך כמה ימים עד שישה שבועות. בחלק ניכר מהמקרים ההתפרצויות יחזרו במהלך השנים ולעתים הכאב יהפוך לכאב כרוני. עוצמת הכאב יכולה לנוע בין כאב מינורי לכאב חד וחזק.

טיפול בכאבי גב תחתון

נהוג לחשוב שכאשר אנחנו סובלים מכאבי גב תחתון עלינו לשכב ולתת לגב לנוח. אך בטח תופתעו לגלות כי כלל לא כך הדבר. להיפך, כאשר מופיעים כאבי גב תחתון מומלץ להימנע ככל האפשר משכיבה ולהמשיך בפעילות ובתנועה. עשיית פעילות גופנית קלה כמו הליכה עשויה לשפר את המצב ולהקל על הכאבים.

רבים מהסובלים מכאבי גב תחתון נוטלים משככי כאבים או הולכים לטיפולי פיזיותרפיה. מטרת הטיפולים הוא חיזוק שרירי הגב התחתון על מנת לשפר את היציבה. במקרים קיצוניים מטופלים שלא מוצאים פתרון לכאבים מועמדים לניתוחים. חשוב להדגיש כי ניתוחי גב הם לרוב ברמת סיכון גבוהה ובעלי אפשרויות לסיבוכים רבים.

לטפל בכאב בלי לצאת מהבית

ישנו טיפול חדשני המוצע כיום ל- כאבי גב תחתון נשים הנקרא טיפול בלייזר רך. הלייזר הרך שעד לא מזמן היה זמין במרפאות כאב או בבתי חולים מצוי היום במכשיר ביתי חדשני ועוצמתי.   הבי קיור לייזר הוא מכשיר רפואי לשימוש ביתי, הפועל בטכנולוגיית הלייזר הרך לטיפול במגוון כאבים אורתופדים, דלקות, פצעים.

אחד היתרונות של הבי קיור לייזר הוא שהמכשיר הוכח מחקרית כיעיל לטיפול בכאבים. במגוון מחקרים שנערכו באוניברסיטאות מובילות בעולם וגם כאן בבית החולים הדסה. יתר על כן, בשונה ממשככי כאבים שבאים עם רשימה ארוכה של תופעות לוואי, הבי קיור לייזר מספק טיפול טבעי, ללא תופעות לוואי וללא פגיע ברקמות. הלייזר לא מחמם או מקרר ולא יוצר שום פגיעה ברקמות החיצוניות או הפנימיות.

ישנן אפשרויות שונות לטיפול בכאבי גב:

טיפול פיזיותרפיה /כירופרקטיקה – הטיפול הפיזיותרפי עוסק באבחון ושיפור של בעיות במערכת התנועה והטיפול הכירופרקטי עובד על הפרעות שריר שלד באמצעות טכניקות של לחץ ומניפולציה ידניים

טיפול תרופתי – החל ממשככי כאבים, דרך כדורים אנטי דלקתיים, כדורים אופיואידיים – המשיגים הטבה על ידי דיכוי מערכת העצבים המרכזית והם בעלי סיכון גבוה להתמכרות ולפיתוח עמידות בפני ההשפעה של הכדור ועד לכדורים ממשפחת הבנזודיאזפניים – כדורים בעלי השפעה פסיכו אקטיבית, מרגיעה (סדטיבית) ומרפה שרירים

טיפולים מתחום הרפואה המשלימה – עיסוי, שיאצו, טווינה, דיקור סיני, הידרותרפיה, אוסטיאופתיה וכדומה

טיפול בלייזר רך – אם במכוני כאב או במכשיר בי-קיור לייזר, שהוא המכשיר הביתי היחיד שמספק עוצמת לייזר רך כמו במכונות הנייחות הנמצאות במכוני כאב, על פני שטח רחב של 4.5 סמ”ר וחדירה לעומק של 4 ס”מ

מהם יתרונות בי-קיור לייזר לטיפול ב- כאב גב תחתון צד שמאל, לעומת טיפולים אחרים?

יעילות: הלייזר הרך הוכח קלינית כמסייע בטיפול בכאב גב תחתון

ללא תופעות לוואי ידועות, ללא סיכונים: הלייזר הרך הוא בין הטיפולים הבטוחים ביותר הקיימים. הטיפול אינו כרוך בכאב או בחום / קור, או כל אי נוחות גופנית. לשימוש בלייזר הרך לא תועדו כל תופעות לוואי או סיכונים. זאת בעוד שתרופות מאופיינות בתופעות לוואי, בחלקן קשות.

נוחות השימוש: הטיפול במכשיר בי-קיור לייזר נעשה בקלות רבה על ידי המטופל, במקום ובזמן הנוחים לו, בעוד שלטיפולים האחרים יש לקבוע תור מראש, לפנות מקום מיוחד ביומן ולצאת במיוחד מהבית או מן העבודה

כיצד מכשיר בי-קיור לייזר מסייע בטיפול בכאבי גב תחתון?

  • מפחית את הכאב – המכשיר מעודד שחרור אנדורפינים, המיוצרים במוח וגורמים לשיכוך כאב. האנדורפינים מפחיתים את עוצמת הכאב שחש המטופל. בהיעדר כאב, המטופל יכול לחזור לשגרה לעלות ברמת התפקוד, עד חזרה לתפקוד מלא.
  • מטפל במקור הבעיה – המכשיר מפחית את ייצור החומרים מתווכי הדלקת ותסמיני הדלקת. תבמינים כגון אודם, נפיחות וכאב אשר מתמתנים עד כדי נעלמים. לאחר ירידת הפעילות הדלקתית, מתאפשר תהליך ריפוי מואץ של המקום הפגוע.
  • ערור מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף – במקרים רבים הכאב המתמשך נוצר כתוצאה מלחץ על העצב. הלחץ נוצר מנפיחות, בצקות ודלקת סביב האזור הפגוע. בי-קיור לייזר מרחיב את כלי הדם והלימפה ומאפשר סינון וניקוי יעילים מהאזור המודלק והבצקתי, עד שהלחץ על העצב משתחרר. ירידת הלחץ מובילה לירידה ברמת הכאב וכן מאפשרת לכלי הדם והלימפה להזרים לאזור הפגוע את האנרגיה הדרושה להחלמה מהפגיעה.

הנחיות לטיפול בכאבי גב תחתון: יש לטפל לאורך החוליות הכואבות משני צדי עמוד השדרה, 6-8 דקות ליחידת שטח של 4.5 ס”מ, פעמיים ביום. במקרים של פציעה או חבלה יש להתחיל בטיפול סמוך ככל שניתן לאירוע הפגיעה, למשך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום. במקרים של כאב כרוני יש להתחיל במינון של דקה וחצי לכל נקודת טיפול ולהגביר את המינון בהדרגה ב –  30 שניות בכל יום, עד להגעה לטיפול באורך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום

 

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים

מתוך סך התלונות על כאבי גב שמגיעות אל חדר הרופא, כאבי גב תחתון תופסים נתח גדול יחסית מהפניות לרופאים שונים, וחלק לא מבוטל מהפציינטים מתלוננים על כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים. יש לא מעט סיבות לכך שכאב גב תחתום יקרין את עצמו אל הרגליים, אולם טעויות שהשתרשו בציבור מכלילות את כולם תחת ההגדרה הכוללנית סיאטיקה. זהו, שזה לא נכון, או מדויק יותר- לא תמיד. כאבי גם תחתון עם הקרנה לרגליים יכולים לנבוע אמנם גם ממצבי סיאטיקה, אבל לפעמים הם נוסעים מבעיות אחרות כמו פריצת דיסק ועוד. יש פעמים שהבעיות הללו מתלכדות יחד ואז הכל נהיה מסובך יותר, אבל לכל המצבים הללו וגם לקשים ביותר אפשר לסייע באמצעות בי קיור לייזר- מכשיר הלייזר הרך הייחודי שלנו.

איך מזהים מקור כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים

כאב גב תחתון צד ימין באופן כללי יכולים להגיע משני מקורות כאב עיקריים. הראשון הוא חוליות הגב התחתון, והשני הוא העצב הסיאטי. כל נזק לחוליות הגב התחתונות כמו תזוזה כזו או אחרת, היצרות בעמוד השדרה או פריצת דיסק חלילה, עלולים לגרום לכאבי גב חמורים ואף לכאלו המקרינים לכל אזורי הרגליים. במקביל, כל כשל או בעיה בעצב הסיאטי, העצב הארוך ביותר בגוף הממוקם מסוף עמוד השדרה באזור האגן ויורד כלפי מטה, גם אלו עלולים לגרום לכאבי גב תחתון עוצמתיים המשליכים את עצמם על אזורים נרחבים אחרים. את האבחנה המדויקת חשוב לתת לרופא מקצועי לעשות, למרות שפעמים רבות התשובה תהיה- גם וגם. איך אתם יכולים בכל זאת לנסות לזהות את הבעיה? כאב סיאטי על פי רוב יתבטא בצד אחד של הגפיים התחתונות, וגם ישליך חולשת שרירים משמעותית פעמים רבות. אבל זו באמת לא דרך לאבחן את עצמכם.

מה עושים במקרה כזה

במרבית המקרים של כאב בגב התחתון אין פתרון אמיתי לבעיה שיעצור את הכאב, יש מקרים בהם הכאב חולף מעצמו לאחר תקופה, ויש מקרים שלא. לכן,  ניתן להשתמש במשככי כאבים, וניתן כמובן, וגם מומלץ- לבדוק את בי קיור לייזר. הצוות שלנו בחברת בי קיור לייזר מחכה לשיחה שלכם!

כאבי גב תחתון ועכוז

כאבי גב תחתון עשויים להשפיע על פעילות הגוף כולו ואף להשבית אותו לחלוטין, אבל יש מקרים בהם הכאבים בגב מקרינים לאזור ספציפי כזה או אחר בגוף, למשל, כאב גב המקרין לגפיים התחתונות או העליונות, למשעה וגם לעכוז. כאב גב תחתון ועכוז הם לרוב כאבי גב הנובעים מבעיות אורטופדיות שונות בגב, ומקרינים תחושת כאב גם לעכוז, ללא כל נקודת כאב אמיתית באזור זה. הקרנת הכאב נובעת מתהליכים שונים במערכת העצבים ובהולכת הכאב בתוכה, יהיה צורך באבחנת רופא כדי לזהות את נקודת המוצא של הכאב ולוודא שאין בעיה בסביבות העכוז שגורמת לכאב, אבל באופן כללי כאב גב תחתון ועכוז המושפע ממנו הם תופעה נפוצה בהחלט. בי קיור לייזר מטפל גם בבעיות מורכבות אלו ומסיע לפתור ולהפחית עד העלמה מוחלטת של כאבים שונים במוקדים המקרינים כאב לאזורים אחרים. באמצעות מיקוד הלייזר לאזורים המדויקים, על פי הוראות מותאמות.

למה מתרחשים כאבי גב תחתון ועכוז

לא כל כאב גב מקרין כאב לאזורים אחרים, לא כל כאב גב מקרין כאב לעכוז. ישנם סוגי כאבי גב שמקרינים לאזורים אחרים, אז מה גורם לכאב להקרין דווקא על אזור העכוז ומה זה אומר לנו? אז ראשית, כאב גב תחתון ועכוז על פי רוב עשויים להעיד על חוסר בפעילות גופנית. ישיבה ממושכת על כסא, בעיקר כסא שאינו אורטופדי ובריא לגב אבל גם כסא אורטופדי עשוי להכאיב בישיבה ממושכת מאד, ישיבה מפעילה משקל לא מאוזן על נקודות בגב שמקרינות אל העכוז, ולכן אם זהו הגורם לכאבי הגב סביר להניח שגם העכוז ירגיש זאת. בנוסף, יציבה לא נכונה גם היא יכולה לגרום לכך. לעומת זאת, שחייה וספורט קליל כמו ריצה יכולים לסייע במניעת והקלת כאבי גב תחתון ועכוז.

איך מכוונים בי קיור לייזר

בי קיור לייזר צריך להיות מכוון לאזור הנכון כדי להרגיע את הכאב. לפעמים האזור הנכון יהיה הנקודה הכואבת בגוף, ולפעמים האזור הנכון יהיה נקודה אחרת, אשר היא זו המקרינה אל האזור הכאוב. לעוד פרטים והתייעצות מקצועית- צרו קשר עם חברת בי קיור לייזר, אנו נשמח לעמוד לרשותכם!

טיפול בכאב גב תחתון

טיפול בכאב גב תחתון יהיה מושפע מאורח חייו של הסובל ומהשקפת עולמו ומבטו על עולם הרפואה, כמו גם מהשקפת עולמו של הרופא המטפל עימו התייעץ. יש רופאים שימליצו באופן ראשוני על שיכוך כאבים ומרפאת כאב, מתוך תפיסה כי בעיות כאבי גב אינן ניתנות על פי רוב לפתרון מלא ולכן עדיף לטפל באיכות חייו של הפונה לטיפול. יש רופאים אחרים שיעדיפו טיפול מעמיק יותר כמו הפניה לפיזיותרפיסט או כירופרקט מקצועי לצורך תרגול ועבודה מקצועית על הגב כדי לנסות להקל על הכאב באופן מעמיק יותר. ישנם רופאים שימליצו על ניתוח רלוונטי לפריצת הדיסק או הגורם האחר הנלווה על פי רוב לכאב הגב, ויש רופאים שיימנעו ממנו עד לרגע בו לא תהיה עוד ברירה אחרת. כמו רופאים, גם המטופלים שונים זה מזה בגישתם ולכן אופי הטיפול שלהם והציות להוראות הרופא ישתנו בהתאם. אבל בי קיור לייזר, ככה מודים כולם כולל כולם- הוא פתרון מושלם שכולם מרוצים ממנו. אז מה זה מכשיר בי קיור לייזר ומה הוא עושה בדיוק? הנה כל הפרטים.

בי קיור לייזר טיפול בכאב גב תחתון

טיפול בכאב גב תחתון מתבטא באיזון נקודות המשקל והכאב שבתחתית הגב. במקרה שהכאב נובע מסיבות שונות כמו למשל סיאטיקה או בעיות עצביות שונות, נקודת הכאב תהיה פנימית יותר. כך או אחרת, הרעיון שעומד מאחורי מכשיר הבי קיור לייזר הוא שימוש בטכנולוגיית קרני לייזר עדינות יותר שיכולות להשפיע על הגוף לייצר הורמונים שונים כמו אנדרופינים ועוד, המעלים את שיכוך הכאב הטבעי של הגוף וגם מאיצים תהליכים נוגדי דלקת בגוף שהם גורמים ללא מעט כאבי גב. במקרה של בעיה מורכבת יותר מכאב רגיל מכשיר הבי קיור לייזר יכוון לאזורים שונים והטיפול עשוי להתארך מעט, אולם בכל מקרה התוצאות יורגשו באופן כמעט מיידי.

מוכח?

כן, בהחלט. מכשיר בי קיור לייזר עבר לא מעט מחקרים, ניסויים קליניים, חלקם בסמיות כפולה, חלקם מרובי משתתפים, ועוד הרבה, ונמצא יעיל באופן מרשים ביותר. המכשיר קיבל תוו תקן בינלאומי ונרכש בכל העולם. לא מאמינים שזה עובד? נסו ותתרשמו אחת ולתמיד! חברת בי קיור לייזר עומדת לשירותכם בכל רגע!

שאלות ותשובות

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן