טריגר פוינט

טיפול בנקודות כאב הנמצאות בתאי השריר

טריגר פוינט הן נקודות בעלות רגישות גבוהה הנמצאות בתאי השריר. רגישותן של נקודות אלו באה לידי ביטוי בשליחת מסרים עצביים של כאב. מסרים אלו נקלטים במערכת העצבים ומתורגמים לתחושות כאב. כאשר מטופל חש כאב בשרירים שאינו חולף או כזה שאין לו הסבר ברמה של טראומה או פציעה, כדאי לשקול טיפול בשיטת טריגר פוינט.

טיפול בלייזר רך – טיפול בטריגר פוינט (נקודת הדק)

טיפול בטריגר פוינט (נקודות הדק) מתבסס על מחקרים רפואיים והוא יעיל לסיוע בטיפול בכאבים הנובעים מהפרעות במערכת התנועה: שרירים, גידים, רצועות, רקמות חיבור (Fascia) ועצבים. נקודות ההדק הם אזורים בגוף שבהם נוצר כאב מוגבר. הנקודות ממוקמות לאורך השרירים ויכולות להופיע בכל מקום בגוף. אולם ישנן נקודות שבהן ההופעה שכיחה יותר, כמו שרירי הלסת, צוואר, כתפיים וגב תחתון. השימוש בנקודות ההדק הוא כאמצעי טיפולי לכאבים, גם אם הכאבים מופיעים במקום אחר בגוף. הטיפול מתבצע בלחיצה עליהן, חימום או קירור שלהן, הקרנת לייזר, עיסוי, דיקור, הזרקת סטרואידים ותרופות. טיפול בטריגר פוינט מסייע לגוף לחזור לאיזון.

פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה הינה תסמונת כאב בשרירים ובסיבי רקמות החיבור (הגידים). תסמונת זו מאופיינת בכאבים כרוניים ומפושטים בשרירים, עייפות ותפקוד כללי ירוד, הפרעות שינה, נוקשות שרירים בבקרים, רגישות תחושתית ורגישות בטריגר פוינט (נקודות ההדק). הגורמים אינם ידועים אולם נמצא קשר בין התפרצות המחלה לבין אורח חיים, גנטיקה ומצב נפשי. הטיפולים המומלצים לפיברומיאלגיה הם טיפולים נפשיים להורדת גורמי מתח, טיפולים תרופתיים, התעמלות וטיפול באמצעות הפעלת טריגר פוינט. טיפול בפיברומיאלגיה בעזרת לייזר רך, הוכח קלינית כיעיל לטיפול בכאבים.

תסמונת כאבים מיופציאליים – Mayofacial pain syndrome

תסמונת שמאופיינת בכאב כרוני וכאב מוקרן המופיעים באזורים שונים בגוף לכאורה ללא קשר ביניהם. המקור לכאב המיופציאלי אינו ידוע, אך ההנחה היא כי הוא קשור למעטפת השריר. עולם הרפואה עדיין שרוי במחלוקת האם כאבים אלו מקורם בבסיס ביולוגי או בבסיס נפשי. לכן הטיפול המוצע לסובלים מכאבים אלו הוא תרופות נוגדות דיכאון, משככי כאבים המשמשים לכאבים נוירופתיים, הזרקות מקומיות של משככי כאבים וטיפול באמצעות טריגר פוינט.

המחקר עדיין אינו יודע למפות את הפיברומיאלגיה ואת תסמונת הכאבים המיופציאליים. גם השימוש בלייזר רך לבעיות אלו נמצא בחיתוליו, אולם עדויות לא מעטות של מטופלים שהשתמשו בבי-קיור לייזר לטיפול בהן גם באמצעות נקודות ההדק וגם בהנחת המכשיר על אזור הכאב, מאפשרות לנו להניח כי הבי-קיור לייזר אכן מציע מענה לבעיות מורכבות אלו.

הנחיות לטיפול:

יש להניח את מכשיר הבי-קיור לייזר על נקודות ההדק או על השרירים והאזורים הכואבים, למשך 6-8 דקות לכל יחידת שטח של 4.5 סמ”ר, פעמיים ביום.

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן