דלקת פרקים

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבי דלקת פרקים

דלקת פרקים (ארטריטיס) מתארת כ-200 מצבים שונים של דלקות. דלקות אלו משפיעות על המפרקים, הרקמות המקיפות את המפרקים ורקמות חיבור אחרות. במחקר שנערך בארצות הברית גילו כי 1 מכל 5 בוגרים סובל מדלקת פרקים. דבר שהופך אותה למחלה מספר אחד מבין המחלות הגורמות לנכויות במדינה.

מהי “דלקת פרקים”?

שני הסוגים הנפוצים של דלקת מפרקים הם דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס) ושגרונית. דלקת המפרקים הניוונית מופיע בגופינו על רקע שינויים ניווניים המתרחשים לרוב בעקבות הגיל. למעשה, רובנו נסבול מדלקת פרקים ניוונית בשלב כזה או אחר. לעומתה, דלקת המפרקים השיגרונית מתפתחת על רקע של תגובה אוטואימונית של הגוף אשר יוצרת דלקת כרונית.

כאבים ועייפות הופכים לחלק בלתי נפרד מהתסמינים של דלקות המפרקים. כמו כן, הדלקות מלוות בשינויים אגרונומיים בגופינו. מצבים נפוצים אחרים הקשורים בדלקת מפרקים כוללים מחלות כמו גאוט ופיברומיאלגיה. דלקת מפרקים נפוצה לרוב בקרב אנשים מבוגרים ומופיע לרוב בגילאי 65 ומעלה. אך חשוב להדגיש כי היא יכולה להשפיע על אנשים בכל הגילים כולל ילדים.

הגורמים לדלקת פרקים:

מכיוון וקיימות סוגי דלקות שונות הגורמים להתפתחות הדלקת משתנים בהתאם לסוג הדלקת והמפרק.

כמה סיבות אפשריות העשויות לגרום לדלקת:

פציעה: פציעת ספורט או חבלה עלולה לגרום לשינוי ניווני שיכול להוביל להתפתחות דלקת מפרקים ניוונית.

חריגה מטבולית: בעיות במטבוליזם בגוף עלול להוביל להתפתחות גאוט.

תורשה: ידוע כי ניתן לקבל בתורשה מחלות כמו אוסטאוארטריטיס

זיהומים ומחלות הגורמות לדלקות באזורי מפרקים.

תפקוד לקוי של המערכת החיסונית

ישנם אנשים בעלי נטייה גנטית שמגבירה את הסיכון לחלות בדלקת פרקים. גורמים נוספים יכולים להיות פציעה ישנה שלא טופלה, זיהום, עישון ועבודה פיזית מאומצת. גם לתזונה שלנו עלול להיות קשר להתפתחות דלקת מפרקים. למרות שלא נמצא מזון ספציפי הגורם לדלקות שכאלו, ישנם מזונות המגבירים דלקות. בעיקר אלו שמקורם בבעלי חיים ומוצרים דיאטטיים המכילים ריכוז גבוהה של תחליפי סוכר.

גאוט הוא סוג אחד של דלקת מפרקים המקושרת באופן ישיר למזון. הגאוט נגרם על ידי ריכוז רמות גבוהות של חומצות אוריות הגורמות להתפתחות גבישים בתוך המפרקים.  ריכוז חומצות אלו יכול להיות תוצאה של אכילת מוצרים בעלי ריכוז גבוהה של החומצות. אכילה מופרזת של פירות ים, בשר אדום או יין בכמות גדולה עלולה לגרום להתפתחות גאוט.

קראו עוד: מחקר קליני על יעילות הטיפול באוסטיאוארטריטיס

יעילות טיפול בדלקת פרקים

התסמינים:

הופעת כאבים במפרקים יכולים להיות סימן לבעיות אורתופדיות שונות ולא בהכרח להצביע על דלקת פרקים.  טראומה, תפקוד לקוי של העצבים או סיבוכים אורתופדיים הם חלק מהבעיות אשר עלולות לגרום לכאבי פרקים. עם זאת, קיימים תסמינים שעשויים להצביע על הימצאותה של דלקת מפרקים כגון:

נוקשות של המפרק – התסמין המרכזי איתו מתמודדים הסובלים מדלקת פרקים הוא נוקשות של המפרקים. לרוב בשעות הבוקר, הנמשכת מעל שעה ומונעת מביצוע פעולות יום יומיות.

כאב – הכאבים נובעים מהדלקת המצויה באזור המפרק ומשפיע על המערכת העצבית. ברוב המקרים הכאבים מתגברים בזמן מנוחה ולעיתים משתפרים בתנועה.

נפיחות ואודם – התפתחות נפיחות ואודם באזורי הפרקים אופיינית להתפתחות דלקתית.

ירידה בטווח התנועה – כתוצאה ישירה של הדלקת באזורי המפרק, הסובלים לעיתים יחושו הגבלה או ירידה בטווח התנועה.  בעקבות כך נזקקים הסובלים מהדלקת להתאים מחדש את הסביבה שלהם. זאת על מנת שיוכלו להתמודד עם הירידה בטווח התנועה.

שינויים חיצוניים – כל שהמחלה מתקדמת נוצר הרס של רקמת הסחוס המצפה את המפרק. הרס הסחוס עלול ליצור עיוותים גופניים שעלולים להשפיע על המבנה החיצוני של הגוף.

דרכי הטיפול:

מכיוון וקיימים סוגים שונים של דלקות פרקים הטיפול בהן תלוי בהכרח באבחנה הספציפית ומשתנה בהתאם:

  • על מנת להקל על הכאבים רבים נוטלים משככי כאבים כאלו ואחרים. אך חשוב לשים לב כי משככי הכאבים נותנים פתרון זמני לכאבים אך אינם מטפלים בדלקת. ניתן גם ליטול תרופות אנטי דלקתיות בהוראת רופא.
  • במידה והתרופות האינן עוזרות לטפל בדלקת ניתן לגשת לטיפול אורתופדי ולשלב בו זריקות של סטרואידים ישר לתוך המפרק על מנת לטפל בדלקת.
  • במחלות מסוימות, בעיקר באלו של רקמות החיבור כמו דלקת מפרקים שגרונית ישנן תרופות שמטרתן הוא להשפיע על התפתחות המחלה ולנסות למנוע את הנזק שנגרם למפרק בעקבות הדלקת.
  • במחלות פרקים זיהומיות מטפלים באמצעות אנטיביוטיקה
  • פיזיותרפיה מסייעת בחלק ממחלות המפרקים. טיפול באמצעות שמן פראפין מחומם בעיקר במפרקי הידיים. גם לאחר החלמה מדלקת ניתן להיעזר בטיפול פיזיותרפי על מנת להחזיר את התפקוד של המפרק.
דלקת פרקים באצבעות הידיים

טיפול בעזרת לייזר רך עם מכשיר בי-קיור לייזר

שיכוך הכאב וטיפול בדלקת באמצעות לייזר רך פועל ב- 3 דרכים:

הראשונה היא הטיפול בכאב ובה השימוש בלייזר הרך מגביר שחרור של אנדורפינים שהם מוליכים עצביים המצויים באופן טבעי במוחנו ומסייעים לשיכוך הכאבים.
במקביל לשיכוך הכאב מטפל הלייזר הרך גם בדלקת שמהווה לרוב את המקור העיקרי להופעת הכאבים. הלייזר שחודר דרך העור אל הרקמות מרחיב את כלי הדם והלימפה ומאפשר סינון וניקוי יעילים מהאזור המודלק והבצקתי, עד שהלחץ על העצב משתחרר. ירידת הלחץ מובילה לירידה ברמת הכאב וכן מאפשרת לכלי הדם והלימפה להזרים לאזור הפגוע את האנרגיה הדרושה להחלמה מהפגיעה.

בנוסף, השימוש בבי קיור לייזר מגביר את שחרור האנזימים המטפלים בדלקת עד לפתרון הבעיה.

בי קיור לייזר משמש כמכשיר היחיד בארץ הפועל על טכנולוגיית הלייזר הרך בלבד בעוצמת לייזר של 250mw ובשטח טיפול של 4.5 ס”מ של קרן לייזר קוהרנטית. כל זה מאפשר לבי קיור לייזר לטפל בשטח טיפול רחב ובצורה ממוקדת ולא מפוזרת במקור המודלק ולעזור בהקלה על הכאבים.

הטיפול בבי קיור לייזר הוא קל פשוט ונח. מכוונים את המכשיר לזמן טיפול של בין 6-8 דקות, מכוונים את הלייזר אל נקודות הטיפול המומלצות לטיפול במפרק הכואב ונותנים ללייזר לעשות את שלו. בזכות בי קיור לייזר סטנד אתם יכולים להניח את המכשיר ולצפות בטלוויזיה, לקרוא ספר או סתם להיות בטלפון בזמן טיפול. על הטיפול יש לחזור לפחות פעמיים ביום כאשר אין מניעה לעשות יותר משני טיפולים ביום. הסוד בטיפול במכשיר הוא התמדה, דלקת כמו שלוקח לה זמן להתפתח, לוקח לה זמן להירפא.

יש לטפל בהתאם לנקודת הכאב במפרק

לפרטים נוספים השאירו פרטים:
אולי יעניין אותך:
הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים בכתף

כאבים בכתף

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים בכתף הכתף היא

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים בירך

כאבים בירך

הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים בירך ממש אחרי

עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן