מחקרים קבעו: בי-קיור לייזר יעיל לשיכוך כאבים וריפוי פצעים ודלקות

אינספור מחקרים בעולם קבעו כי טכנולוגיית הלייזר הרך יעילה לשיכוך כאבים וריפוי פצעים קשים ודלקות, אבל חמישה מחקרים קבעו כי מכשיר הבי-קיור לייזר יעיל לשיכוך כאבים כמו טיפול תרופתי ויעיל בהאצת ריפוי פצעים. אל תאמינו לנו, תאמינו למדע

טכנולוגיית הלייזר הרך (לייזר קר) התגלתה בסוף שנות השישים של המאה ה-20 על ידי הרופא ההונגרי ד”ר אנדרה מסטר, שערך סדרת ניסויים כדי לבדוק את השפעת הלייזר על סרטן העור וגילה שמדובר באנרגיית אור שיעיל בטיפול בכאבים, דלקות ופצעים. מאז הפכה התגלית לדבר שבשגרה ומרפאות כאב ומכונים החלו להעניק טיפולים באמצעות מכשירי לייזר גדולים ונייחים. מאז התגלתה הטכנולוגיה, השתכללו שיטות הטיפול והצליחו לעזור בבתי החולים למטופלים רבים שסבלו מדאבת שרירים (פיברומיאלגיה), כאבי גב, דלקות, כאבי ברכיים, צוואר, גידים ועוד.

לייזר-רך (או לייזר-קר) הוא אנרגיית אור שחודרת לעומק הרקמות, גורמת לשחרור אנדורפינים המשככים כאב, מעודדת יצור אנזימים הלוחמים בדלקות, ממריצה את הדם באזור הפגוע, מרחיבה את צינורות הלימפה ומובילה לניקוז יעיל של דלקות. 

במהלך השנים נעשו מחקרים קליניים רבים בעולם, שהוכיחו כי טכנולוגיית הלייזר הרך מסייעת ויעילה בטיפול בכאבים, דלקות ופצעים. בשנים האחרונות החלו המחקרים שנעשו בישראל ובעולם להוכיח כי הפטנט הטכנולוגי הישראלי של בי-קיור לייזר מביא לתוצאות מפתיעות בהפחתת כאבים עוצמתיים. 

מחקר של אוניברסיטת Perm מצא כי ב-80% מהמקרים נרשמה אצל המטופלים בבי-קיור לייזר מניעה של בצקת וסיבוכים דלקתיים.  המחקר אף הראה כי בי-קיור לייזר הפחית את הכאב פי 3.5 ממטופלי קבוצת הביקורת, ואף לא היה צורך לתת משככי כאבים לקבוצת המטופלים בבי-קיור לייזר לאחר ניתוחי ההשתלה. המחקר גם הראה שיקום מהיר יותר, בנוסף לטיפול בכאב. מחקר זה אישר שורה של מחקרים כפולי סמיות ותמך בתוצאותיהם. בין השאר, מחקר שנערך באוניברסיטת Sapienza ברומא, בו נערכה השוואה בין טיפול תרופתי בכאב מול טיפול בבי-קיור לייזר לכאבי מפרקים. הוכח כי השימוש בבי-קיור לייזר לשיכוך כאבים במפרקי הלסת (TMJ) יעיל כמו הטיפול התרופתי. מסקנות המחקר נכונות גם לגבי הטיפול במפרקים דומים אחרים כגון מפרקי הצוואר, כפות ידיים, אצבעות וברכיים.

מחקר נוסף שנערך באוניברסיטת Parma באיטליה מצא כי השימוש בבי-קיור לייזר הביא להפחתה של למעלה מ-50% בכאבים במפרקי הלסת תוך שבועיים, מול ירידה של 8% בלבד בקבוצת הביקורת. 

יעיל כמו תרופות קונבנציונאליות

מחקר נוסף שנערך באוניברסיטת Spinaza ברומא בחן את יעילותו של פרוטוקול טיפול ביתי חדש בלייזר רך על מטופלים אשר סובלים מהפרעה בתפקוד מפרק הלסת. ד”ר אלסנדרו דל-ויקיו, מומחה לרפואת הפה והלסת שעמד בראש המחקר, כלל קבוצה של 90 מטופלים, ביניהם 78 נשים ו-12 גברים שסבלו מהפרעה בתפקוד מפרק הלסת. המשתתפים חולקו לשלוש קבוצות, קבוצה אחת קיבלה טיפול בלייזר רך באמצעות מכשיר הבי-קיור לייזר. הקבוצה השניה הייתה קבוצת פלסבו שכללה 30 מטופלים ושימשה כקבוצת בקרה. המטופלים בקבוצה זו קיבלו את אותן ההוראות ומכשיר לייזר דמה. בשתי הקבוצות לא ידעו החוקרים והמטופלים באם מדובר במכשיר אמיתי או דמה. הקבוצה השלישית כללה 30 מטופלים שקיבלו את הטיפול התרופתי הניתן בדרך כלל במקרים מסוג זה.

המחקר ביקש לבדוק האם טיפול בלייזר רך בבית המטופל יכול לעזור לטפל בכאבים הנובעים מבעיות של השרירים המניעים את הלסת והמפרקים הטמפורומנדיבולריים. בנוסף לכך רצה המחקר להעריך את היעילות של טיפול בלייזר רך על פני טיפול תרופתי קונבנציונלי. תוצאות המחקר הראו באופן חד משמעי כי הטיפול בלייזר רך, להפרעה בתפקוד מפרק הלסת, יעיל כמו הטיפול הקונבנציונלי התרופתי. המטופלים בשתי הקבוצות חוו ירידה בסולם הכאב, 34 נקודות בקבוצת הניסוי ו-35 נקודות בקבוצת התרופות. החוקרים ציינו את היתרונות של הטיפול בלייזר כמאפשר טיפול ללא תופעות לוואי בהשוואה לטיפול תרופתי המלווה בתופעות לוואי שליליות המשפיעות על הקיבה, המעיים, הכליות או הכבד ותגובות עור.

מחקר אחר בדק ומצא שמכשיר הבי-קיור לייזר יעיל בטיפול במוקוזיטיס, תופעת לוואי הנובעת מטיפולי הסרטן – דלקת היוצרת כיב ברירית והנפוצה ביניהן היא המוקוזיטיס בחלל הפה. המוקוזיטיס המופיע בפה גורם לכאבים,  דבר המוביל לעיתים קרובות לפגיעה ביכולת צריכת המזון של המטופל. פגיעה זו מובילה לרוב מטופלים רבים לירידה במשקל, חולשה וקושי בהתמודדות עם הטיפולים. לעיתים מטופלים מפסיקים את הטיפול במחלה בעקבות תופעות הלוואי של הטיפול.

שנערך על ידי רוזה ראייזמן בבית החולים Centenary, טורונטו בקנדה על טיפול תומך בחולי סרטן עם מכשיר בי-קיור לייזר המיושם באופן עצמאי בבית . המטופלים במחקר קיבלו מכשירי בי-קיור לייזר פרו המשתמש בטכנולוגיית הלייזר הרך הזהה לזו המצויה במכשירים הנייחים במרפאות.

“הטיפול במכשיר הבי קיור לייזר נמצא יעיל לפתרון OM עם הקלה מהירה בכאב וריפוי מואץ של הפצעים, ללא תופעות לוואי שדווחו”, נכתב במחקר. “מטופלים מצאו כי פרוטוקול הטיפול קל לביצוע וללא כאבים, והוא השתלב בקלות כטיפול משלים, תוך שלא נדרש זמן נוסף מהצוות הרפואי.”

יעילות קלינית מוכחת

קבוצת חוקרים בבולטימור החליטו לבחון את יעילותו של הלייזר הרך לטיפול בבעיית הדורבן. לצורך כך לקחו החוקרים כשישה ניסויים שנעשו בעבר על חולים עם דורבן בעקב שבחנו את הטיפול בלייזר רך בדלקת. הניסויים כללו קבוצות ביקורת אשר קיבלו טיפול דמה, קבוצה שקיבלה טיפול משולב של לייזר רך וטיפול תרופתי וקבוצה שקיבלה טיפול מלא בלייזר רך. המטופלים התבקשו לדרג את רמת הכאב שלהם על סולם -VAS המקובל בעולמות הרפואה למדידת רמות כאב.

החוקרים ערכו בדיקה סטטיסטית מקיפה שבחנה את כל ששת הניסויים שנבחרו על מנת להגיע למסקנה שנוגעת ליעילות הטיפול בלייזר רך למקרים של דורבן בעקב. מהמחקר עלה באופן חד משמעי: ” לייזר רך יכול להקל משמעותית על כאבי דורבן למשך שלושה חודשים לאחר הטיפול. תוצאות הסקירה שלנו תואמות את ממצאי המחקרים הקודמים, המצביעים על היתרונות של לייזר רך בכאבי עקב הנגרמים על ידי דורבן” , כתבו החוקרים.

מחקר קליני על יעילות בי-קיור לייזר לטיפול באוסטיאוארטריטיס של הברכיים אצל ספורטאים. מדובר בסוג השכיח ביותר של דלקת מפרקים, המשפיעה על איכות חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. דלקת זו גורמת להרס של הסחוס ולשינויים הפוגעים אצל רבים בתפקוד היומיומי ואף גורמים לכאבים.

במחקר זה נערכה בדיקת יעילות של הבי-קיור לייזר לספורטאים בעלי מקצועיים הסובלים מדלקת מפרקים ניוונית במפרק הברך.

המחקר הראה כי השימוש בבי-קיור לייזר של ספורטאים מקצועיים, מביא לשיפור אינדיקציות בריאותיות בקרב החולים, בצורה בה נעלמת תסמונת הכאב וכך גם אי הנוחות במפרק הפגוע.

המחקר הסופי אף הדגים שיפור בתפקוד התמיכה של הגפה הפגועה, מה שמוביל, בין היתר גם לשיפור טווח התנועה של המפרק. עוד נמצא כי טיפול פיזיותרפיה הכולל שימוש בבי-קיור לייזר מספק קיצור של תקופת השיקום לספורטאים עם תסמיני דלקת פרקים ניוונית בברך.

מסקנות המחקר אישרו יעילות גבוהה של המכשיר הרפואי לספורטאים מקצועיים בעלי דלקת מפרקים ניוונית בברך.

איך זה עובד?

כדי להבין את יתרונות הבי-קיור לייזר, חשוב להבין כי שקרן הלייזר היא קרן אור מונוכרומטית וקוהרנטית, כלומר, מדובר בקרן אור אחת הנעה בכיוון אחד. הפטנט הייחודי של בי-קיור לייזר מאפשר לשמר את יכולותיו הרפואיות של הלייזר, ברוחב אלומה גדול (בהשוואה למכשירים הביתיים) מבלי לפגוע בלייזר עצמו.

לייזר רך התגלה כאחת התרופות היעילות שקיימות כיום בתחום, למגוון רחב של בעיות, כאבים אורתופדיים ודלקות. הלייזר שחודר מהמכשיר לתוך הרקמות הפגועות, מעורר תהליכים ביוכימיים בגופנו, באופן טבעי לחלוטין וללא התערבות כימית.

הטיפול במכשיר נוח ופשוט, מכוונים את זמן הטיפול הרצוי, כאשר ההמלצה היא 6 דקות לכל נקודת טיפול, לוחצים על שני כפתורים והמכשיר עובד באופן אוטומטי. כל שנשאר הוא להניח את המכשיר על נקודת הטיפול כפי שמצוין בחוברת. 

כפי שהוכח במחקרים, הבי-קיור לייזר יעיל בטיפול במגוון רחב של פציעות וכאבים אקוטיים, בין אם אנחנו סובלים מהם לפעמים, פה ושם, ובין אם מדובר בפציעות כרוניות – כאבי צוואר, גב, כתף, דלקות, מפרקים, כפות רגליים, פריצות דיסק וכו’. מכשיר הבי קיור מטפל ביעילות רבה גם בפצעים, פצעי לחץ, פצעי סוכרת, כיבים ופצעים קשים לריפוי. 

זה הזמן לשים סוף לכאבים. השאירו פרטים ותוכלו גם אתם ליהנות מחיים ללא כאבים!

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן