חופש התנועה: איך להתמודד עם כאבים במפרק הירך

כאבים בירך הם מהנפוצים ביותר בקרב בני 60 ומעלה. בשל חשיבות המפרק האחראי על יכולת התנועה שלנו, מי שסובל מכאבים קשים, חווה גם ממגבלה קשה ביכולת התנועה. את הכאבים מרגישים באזורים שונים ולאו דווקא לאורך הירך, אבל יש טיפול טבעי שמנצח את הכאבים, תשאלו את השחקנית עירית דגן שמשתמשת בבי-קיור לייזר כדי להקל על הכאבים ואומרת: “ההקלה שלו מיידית”

ממש אחרי כאבי ברכיים, כאבים במפרק הירך הם מהנפוצים ביותר בקרב בני 60 ומעלה. על פי הנתונים בשנים האחרונות כ-80 אחוז מבני 65+ סובלים או יסבלו מכאבים במפרק הירך. חלקם הגדול יחוו מגבלת תנועה קשה שתוביל אותם לבסוף לניתוח להחלפת מפרק הירך.

מפרק הירך הוא אחד המפרקים החשובים בגוף האדם, היות ויש לו השפעה רבה על יכולת התנועה שלנו. כאבים במפרק הירך יכולים להופיע מסיבות שונות, אך לא משנה מאיזו סיבה, רמת הכאב עולה, יכולת התנועה שלנו נפגעת ובעיקר איכות החיים שלנו יורדת.

כשאנו סובלים מבעיה כלשהי במפרק הירך, נרגיש את זה לרוב באזורים אחרים, ביניהם הברכיים, הגב, העכוז או אפילו כפות הרגליים, בשל ניסיון הגוף לשמר את מפרק הירך במצב תפקודי.

יש כמה וכמה סיבות לכאבים בירך, הנובעות בעיקר מבעיות הקשורות למבנה שריר-שלד. מקור הכאב יכול לנבוע מפריצת דיסק מותני, מנוירופתיה הנובעת מלחץ עצב, מפגיעה כרונית או בעקבות חבלה במפרק הירך או מתיחה או קרע ברצועות, גידים או שרירי הירך.

הגורמים המרכזיים לכאבים בירך: 

אישיאסהעצב הסיאטי הוא העצב הארוך ביותר בגוף והוא מוביל את שורשי העצבים היוצאים מחוליות L4 – L5 מטה דרך האגן והעכוז אל הירך ולאורך הרגל האחורית עד לכף הרגל. לחץ על העצב או על שורשי העצבים הקשורים אליו, בין אם כתוצאה מבעיה מבנית (אוסטיאוארטריטיס, פריצת דיסק) או כתוצאה מפגיעה (התכווצות שרירים, חבלה בגב), גורם לכאב שיכול להיות מקרין ולהופיע לאורך העצב. במקרים רבים הכאב מורגש באזור הישבן ומקרין אל צד הרגל והירך האחורית.

כאבים במפשעהבעיה שמאפיינת ספורטאים העוסקים בספורט הכרוך בפעילות חוזרת ונשנית של קירוב הירך והרחקתה מהגוף. כמו: כדורגל, אומנויות לחימה, סקי, ריקוד, טניס ועוד. כמו כן, הכאבים יכולים לנבוע מפגיעה במפרק הירך ושרירי הבטן.

מפרק הירךכאבים במפרק הירך יכולים לנבוע כתוצאה מניוון, שחיקה והסתיידות בגיל המבוגר. מפרק הירך מועד לאוסטיאוארטריטיס הגורם לשחיקת הסחוס במפרק, בעיה העשויה לגרום לקשיי תפקוד ולניתוח. כמו כן, תופעה הגורמת לכאבים והגבלה בתנועה הנה דלקת בבורסת הירך.

טרוכנדר בורסיטיסבורסת הירך הנה כיס סגור המכיל נוזל סינוביאלי רך. היא ממוקמת בין הזיז הגדול של עצם הירך (Greater Trochander) לרקמת העצם הסמוכה. מטרתה של בורסת הירך למנוע חיכוך בין הרקמות הרכות לרקמת העצם. דלקת המתפתחת בבורסת הירך נובעת בד”כ מעומס יתר כתוצאה מפעילות ספורטיבית מאומצת, עמידה ממושכת לאורך שנים, חבלה, מחלות ראומטיות או שינויים ניווניים בגיל המבוגר. דלקת זו יכולה להיות בעיה זמנית החולפת מעצמה. אך במקרים רבים ללא טיפול מתאים, הופכת הדלקת להיות כרונית ויכולה להימשך במהלך שנים רבות.

מקל ברמות שאין לדמיין. בי-קיור לייזר (צילום: עומרי דגן לבי-קיור לייזר)

בי-קיור לייזר: נותן לישון את הלילה ולעבור את היום

שחקנית התיאטרון עירית דגן סבלה בשנים האחרונות מכאבים במפרק הירך. היא אמא לשלושה ילדים וסבתא לשישה נכדים, שאוהבת לעשות ספורט ולנגן על הפסנתר. “בשנתיים האחרונות אני מאוד סובלת מכאבים במפרק  הירך ועשיתי התעמלות, פיזיותרפיה וכל מיני ניסיונות להרגיע את הכאב שנמצא בכמה מקומות, גם במפרק וגם לאורך הרגל ושום דבר לא עזר, הכאבים היו מאוד חזקים, זה היה בלתי נסבל. צלעתי, משכתי רגל והחלטתי שאני לא צריכה בגילי לוותר ככה על איכות החיים. מצאתי את הפתרון של הבי-קיור לייזר, שבאמת אליו התחברתי ואיתו השתמשתי, כי ההקלה שלו הייתה מיידית”.

לדברי דגן, הייתה מתעוררת באמצע הלילה בכאבים במפרק לאורך הרגל והדבר היחידי שהצליח להקל על הכאבים היה מכשיר הבי-קיור לייזר. “עכשיו עברתי ניתוח, אבל בלי הבי-קיור לייזר לא הייתי יכולה אפילו להגיע לניתוח. סבלתי מאוד מכאבים וזה משהו שכל הזמן הלך איתי. בין לבין, בין כדור אחד לשני השתמשתי בבי-קיור לייזר לפחות שלוש פעמים ביום. אני לא אגיד שזה ריפא את הכאב, אבל זה מקל ברמות שאין לדמיין. הייתי מוצאת את עצמי עושה פעמיים, שלוש, בחודשים האחרונים אפילו ארבע ביום והייתי מתעוררת באמצע הלילה, בכאבים במפרק, לכל אורך הרגל היו לי כאבים של העצב שמשך עד למטה. פשוט עברתי מנקודה לנקודה וזה הקל עלי מידי. זה לא מחזיק לאורך זמן, אבל נותן לי לישון את הלילה ולעבור את היום”.

גם עכשיו כשהיא מחלימה מניתוח החלפת הירך נעזרת דגן במכשיר הבי-קיור לייזר שמסייע לה להחלים מהר יותר. “עכשיו כשאני בהחלמה והולכת עם הליכון, אני עדיין לא הולכת לבד, יש לי כאבים של אחרי הניתוח, לא של המפרק, של מקומות אחרים ועם המכשיר הזה, אני מקלה על הכאבים האלה ומרגישה איך זה נקודתית נוגע במקומות האלה. אני כן מרגישה את ההקלה בכאב שאני עוברת. אני משתמשת בבי-קיור לייזר ואני מקווה שזה יגרום לי להחלים יותר מהר ולהיות כמו שהייתי פעם. הבי-קיור לייזר ילך איתי לדעתי גם כשאחלים, הוא טוב לכל מצב, לכל כאב, אני מאוד אוהבת אותו”.

בי-קיור לייזר: פתרון טבעי לכאבים בירך

אם עוד לא שמעתם על המכשיר שחולל מהפכה בעולם הטיפול בכאב, הגיע הזמן שתכירו. בי-קיור לייזר הוא מכשיר רפואי לטיפול ביתי, שבזכות פטנט ייחודי הצליח לרתום את יתרונות הלייזר הרך לתוך מכשיר קטן. השימוש בבי-קיור לייזר מאפשר חזרה לשגרה ללא כאבים בירך, זאת באמצעות טיפול יומי ואישי שניתן לעשות בכל מקום ובכל זמן.

כן, כבר לא צריך יותר להמתין חודשים עד לתור פנוי לרופא, לצאת מהבית, לחפש חניה, לחכות בתור, להיכנס לרופא, רק כדי שזה ישלח אותך לבדיקה שהתור הפנוי אליה הוא עוד חודשיים. עם בי-קיור לייזר אתם יכולים לטפל בעצמכם בכל מקום ובכל זמן, באופן יעיל, פשוט וללא תופעות לוואי.

טכנולוגיית הלייזר הרך עליה מבוסס הבי-קיור לייזר, היא חלק אינטגרלי מהטיפול בכאב, מזה ארבעה עשורים. הלייזר הרך חודר דרך העור, אל תוך הרקמות ומעורר תהליכים ביוסטמולנטים שאחראים על שיכוך הכאב וטיפול בדלקת. כשהלייזר פוגע ברקמה, הוא גורם לשחרור מוגבר של אנדורפינים, ההורמונים שאחראים לשיכוך הכאב. בנוס, הלייזר מעודד את זרימת הדם לאזור הפגוע, מה שמאפשר ניקוי יעיל יותר של הדלקת ומייצר אנזימים נוגדי דלקת המופרשים באופן טבעי בגופנו.

יעילותו של הבי-קיור לייזר הוכחה בחמישה מחקרים קליניים שונים, שקבעו פה אחד: בי-קיור לייזר יעיל לטיפול בכאבים ודלקות. המכשיר גם מומלץ על ידי רופאי כאב ואורתופדיים מהבכירים בתחום ואף משמש אותם במרפאות הכאב בבתי החולים וקופות החולים.

צפו בעירית דגן מספרת איך הבי-קיור לייזר הקל על כאביה:

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן