4 פעולות שמומלץ להמנע מהן כשסובלים מפריצת דיסק ואיך להקל על הכאבים?

אם אתם סובלים מפריצת דיסק (או מכאבי גב אחרים), אתם בטח מניחים באופן אוטומטי שאתם צריכים לנוח ולא לזוז עד לריפוי המלא. זוהי הנחה מוטעית; תנועה היא חשובה כשמדובר על פריצת דיסק צווארי, אך צריך להבין מה נכון לעשות ומה יכול רק להזיק למצב.

המאמר הבא מסביר ממה חשוב להימנע ומה דווקא כדאי לנסות כשמדובר על טיפול בפריצת דיסק. 

הימנעו מ-4 הפעולות הבאות כשאתם סובלים מפריצת דיסק

הפעילויות הבאות יכולות רק לגרום לנזק ולהביא לכאבי גב חמורים יותר:

פעילות ספורטיבית מזיקה – פעילות ספורטיבית שמעמיסה יותר מדי על הגוף יכולה לפגוע מאוד בריפוי של פריצת דיסק, להביא לדחיסת יתר של החוליות ולהעמיס על הדיסק הפרוץ. בין פעילויות הספורט המזיקות אפשר למצוא הרמת משקולות כבדים, קפיצות מגבהים וזינוקים. כך גם רכיבה על אופנוע.

עומס פיזי – הימנעו לחלוטין מסחיבת חפצים כבדים שמעמיסים על הגוף. אם העבודה שלכם כרוכה בהעמסת חפצים, חשוב לקחת ימי מחלה ולא להעמיס על הגוף יותר משהוא מסוגל להכיל. 

ישיבה ממושכת – ישיבה ממושכת לא תאיץ את הריפוי, אלא להפך – היא רק תזיק ותעכב אותו. אם אתם יושבים הרבה זמן (למשל במשרד מול המחשב או בטיסה ארוכה), השתדלו לקום כל עשרים-שלושים דקות ולהניע את הגוף כדי לא לגרום נזק לחוליות.

נהיגה ארוכה – נהיגה ארוכה דומה לישיבה ממושכת, יכולה להחמיר את הכאבים ולעכב את הריפוי. אם אתם נוסעים למעלה משעה, חשוב לעצור בנקודת עצירה או בתחנת דלק ולתת לגוף לנוע לפני המשך הנסיעה. 

נהיגה

6 פעילויות שיכולות להקל ולזרז ריפוי של פריצת דיסק

לצד הפעילויות מהן יש להימנע, יש כמה פעילויות שדווקא כדאי לכם לבצע:

פעילות גופנית מותאמת – פעילות גופנית קלה ומותאמת, כמו פילאטיס, יוגה או פלדנקרייז, יכולה דווקא להקל על כאבי הגב וכן גם לתרום לריפוי. 

מתיחות – מתיחות יכולות לסייע מאוד להתמודדות עם פריצת דיסק. התעמלות עדינה היא חלק מהטיפול ויש כמה תרגילי מתיחות שיכולים לעזור – מתיחת צוואר, מתיחה עם גומיית התנגדות ותנוחת קוברה.

היו בתנועה – חשוב מאוד להיות בתנועה לאורך היום, גם אם מדובר על הליכה איטית. אל תשבו כל היום על הכסא או תשכבו במיטה – זה רק יחמיר את המצב! 

התאמת מדרסים – מדרסים לנעליים יכולים לתמוך בגוף ובגב וכך לזרז משמעותית את הריפוי. 

התאמת סביבת עבודה ארגונומית – אם אתם עובדים במשרד, מומלץ להתאים את סביבת העבודה. לדאוג לכסא ארגונומי, מרחק בטוח מהמסך ומנח ישיבה נכון

לייזר רך כחלק מטיפול משלים לפריצת דיסק – אחרי שביצעתם פעילות גופנית עדינה ומותאמת, כדאי לפנות לטיפול בלייזר רך שישלים את הטיפול באופן מקיף ויקל משמעותית על הכאבים של פריצת דיסק. הלייזר הרך חודר לרקמות הכואבות, משחרר אנדורפינים שמפיגים כאבים וכן גם מפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ומסייע לטיפול בשורש הכאב. ניתן לטפל בלייזר רך במכוני כאב או באמצעות מכשיר ביתי פשוט וידידותי לשימוש. 

לקוחות ממליצים על מכשיר בי-קיור לייזר

יצחק מספר כיצד טיפל בכאבי צוואר עם בי-קיור לייזר:

נסו את הבי קיור לייזר למשך 60 יום במחיר מיוחד ותראו בעצמכם! השאירו פרטים עכשיו ויועץ יחזור אליכם לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות

לפרטים נוספים אנא מלא את פרטיך כאן ואנו ניצור עמך קשר בהקדם:
    לפרטים נוספים מלא את פרטיך כאן ואנו ניצור עמך קשר: