4 פעולות שמומלץ להימנע מהן כשסובלים מפריצת דיסק ואיך להקל על הכאבים?

המאמר הבא מסביר ממה חשוב להימנע ומה דווקא כדאי לנסות כשמדובר על טיפול בפריצת דיסק. 

הימנעו מ-4 הפעולות הבאות כשאתם סובלים מפריצת דיסק

הפעילויות הבאות יכולות רק לגרום לנזק ולהביא לכאבי גב חמורים יותר:

פעילות ספורטיבית מזיקה – פעילות ספורטיבית שמעמיסה יותר מדי על הגוף יכולה לפגוע מאוד בריפוי של פריצת דיסק, להביא לדחיסת יתר של החוליות ולהעמיס על הדיסק הפרוץ. בין פעילויות הספורט המזיקות אפשר למצוא הרמת משקולות כבדים, קפיצות מגבהים וזינוקים. כך גם רכיבה על אופנוע.

עומס פיזי – הימנעו לחלוטין מסחיבת חפצים כבדים שמעמיסים על הגוף. אם העבודה שלכם כרוכה בהעמסת חפצים, חשוב לקחת ימי מחלה ולא להעמיס על הגוף יותר משהוא מסוגל להכיל. 

ישיבה ממושכת – ישיבה ממושכת לא תאיץ את הריפוי, אלא להפך – היא רק תזיק ותעכב אותו. אם אתם יושבים הרבה זמן (למשל במשרד מול המחשב או בטיסה ארוכה), השתדלו לקום כל עשרים-שלושים דקות ולהניע את הגוף כדי לא לגרום נזק לחוליות.

נהיגה ארוכה – נהיגה ארוכה דומה לישיבה ממושכת, יכולה להחמיר את הכאבים ולעכב את הריפוי. אם אתם נוסעים למעלה משעה, חשוב לעצור בנקודת עצירה או בתחנת דלק ולתת לגוף לנוע לפני המשך הנסיעה. 

6 פעילויות שיכולות להקל ולזרז ריפוי של פריצת דיסק

לצד הפעילויות מהן יש להימנע, יש כמה פעילויות שדווקא כדאי לכם לבצע:

פעילות גופנית מותאמת – פעילות גופנית קלה ומותאמת, כמו פילאטיס, יוגה או פלדנקרייז, יכולה דווקא להקל על כאבי הגב וכן גם לתרום לריפוי. 

מתיחות – מתיחות יכולות לסייע מאוד להתמודדות עם פריצת דיסק. התעמלות עדינה היא חלק מהטיפול ויש כמה תרגילי מתיחות שיכולים לעזור – מתיחת צוואר, מתיחה עם גומיית התנגדות ותנוחת קוברה.

היו בתנועה – חשוב מאוד להיות בתנועה לאורך היום, גם אם מדובר על הליכה איטית. אל תשבו כל היום על הכסא או תשכבו במיטה – זה רק יחמיר את המצב! 

התאמת מדרסים – מדרסים לנעליים יכולים לתמוך בגוף ובגב וכך לזרז משמעותית את הריפוי. 

התאמת סביבת עבודה ארגונומית – אם אתם עובדים במשרד, מומלץ להתאים את סביבת העבודה. לדאוג לכסא ארגונומי, מרחק בטוח מהמסך ומנח ישיבה נכון

לייזר רך כחלק מטיפול משלים לפריצת דיסק – אחרי שביצעתם פעילות גופנית עדינה ומותאמת, כדאי לפנות לטיפול בלייזר רך שישלים את הטיפול באופן מקיף ויקל משמעותית על הכאבים של פריצת דיסק. הלייזר הרך חודר לרקמות הכואבות, משחרר אנדורפינים שמפיגים כאבים וכן גם מפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ומסייע לטיפול בשורש הכאב. ניתן לטפל בלייזר רך במכוני כאב או באמצעות מכשיר ביתי פשוט וידידותי לשימוש. 

שאלות נפוצות

איך להקל על כאבי פריצת דיסק?

קור וחום: השתמשו בכרית קרה או קרח למשך 20 דקות בכל פעם, מספר פעמים ביום בימים הראשונים. לאחר מספר ימים, השתמשו בכרית חימום למשך 20 דקות בכל פעם, מספר פעמים ביום.
הימנע ממנוחת יתר במיטה: חשוב להמשיך לנוע במידה האפשרית. מנוחה ממושכת במיטה עלולה להחמיר את הכאבים ולהקשות על ההחלמה

לקוחות ממליצים על מכשיר בי-קיור לייזר

יצחק מספר כיצד טיפל בכאבי צוואר עם בי-קיור לייזר:

נסו את הבי קיור לייזר למשך 60 יום במחיר מיוחד ותראו בעצמכם! השאירו פרטים עכשיו ויועץ יחזור אליכם לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן