הגישות הטבעיות בטיפול בפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה היא תסמונת לא פשוטה שגורמת להתקפי כאב עזים בנקודות שונות בגוף ונכון להיום אין לה תרופה, כאשר הטיפול הקונבנציונלי בפיברומיאלגיה כולל משככי כאבים ונוגדי דיכאון הנושאים איתם תופעות לוואי וסבל רב.

במאמר זה איגדנו לכם 10 טיפולים טבעיים שיכולים לסייע להתמודדות עם ההתקף והכאבים:

התעמלות – נכון, זה לא פשוט לצאת להתאמן כשסובלים מהתקף פיברומיאלגיה. ובכל זאת, מחקרים הוכיחו כי פעילות אירובית וכן גם הרמת משקולות יכולות לספק מזור לכאבים. פעילות ספורטיבית הוכחה כמפחיתת כאב ומשפרת את איכות החיים לסובלים מהתסמונת.

לייזר רך – לייזר רך הוא טכנולוגיה מהפכנית שנעשה בה שימוש כבר עשרות שנים להקלה על כאבים גופניים שונים. לייזר רך חודר לעומק הרקמות ופועל בשני מישורים. במישור הראשון הוא מעודד את שחרור ההורמון אנדורפין, שהוא משכך כאבים טבעי. במישור השני, לייזר רך מעודד את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף ומסייע לגוף להחלים. 

יוגה – גם יוגה יכולה לתפקד כטיפול טבעי לפיברומיאלגיה ולהקל על הסימפטומים השונים של התסמונת. יוגה, לצד תרגילי נשימה ומדיטציה, יכולה לשפר את ההתמודדות עם הכאבים, להפחית את עייפות השרירים וכן גם להקל על הכאבים עצמם. 

תזונה – תזונה יכולה גם כן להקל על תסמיני הכאב של פיברומיאלגיה. לפי מחקרים שנעשו בנושא, תזונה דלת פחמימות קצרות יכולה להקל על התסמינים של התסמונת. כמו כן, מומלץ להימנע ממזונות מעובדים וממתיקים מלאכותיים ולעבור לתזונה עשירה בפירות וירקות.  

ויטמין D – להרבה אנשים שסובלים מהתסמונת התגלה מחסור בויטמין D. מחסור בויטמין D יכול לגרום לכאבי שרירים וכן גם לתסמיני עייפות. לכן, במידה ויש לכם מחסור, תוסף של ויטמין זה יכול בהחלט לסייע. 

עיסויים – עיסוי יכול גם כן לעזור מאוד לתסמינים של פיברומיאלגיה. לא מדובר פה על עיסוי אחד “פעם ב”, אלא על עיסויים שבועיים קבועיים, שמקלים על תסמיני כאב, חרדה ודיכאון, מרפים את השרירים ועוזרים לגוף להירגע.

דיקור סיני – טיפול טבעי נוסף שיכול לסייע הוא דיקור סיני, טיפול סיני עתיק. במהלך הטיפול מחדירים מחטים דקים בנקודות מסוימות בעור במטרה לטפל במגוון של מצבים ותסמונות. זוהי דרך טבעית ובטוחה לטפל בפיברומיאלגיה. 

התמודדות עם לחץ – הרבה פעמים התקפי פיברומיאלגיה מגיעים בתקופות לחוצות, וזה לא במקרה. נמצא קשר בין מצבי לחץ להתקפי פיברומיאלגיה. לכן, התמודדות טובה עם לחץ יכולה למזער את ההתקפים. אם אתם חווים הרבה לחץ, אפשר לנסות טיפולי CBT. 

פיזיותרפיה – שיטות שונות של פיזיותרפיה יכולות גם כן לעזור לטיפול טבעי בפיברומיאלגיה, במטרה לשפר את טווח התנועה ולחזק את השרירים. הפיזיותרפיסט יתאים תכנית שמתאימה באופן ספציפי למטופל ולכאביו.

קפסאיצין – קפסאיצין מגיע מצמחי פלפל ונחשב לטיפול טבעי לכאבי פיברומיאלגיה. הוא ממריץ את שחרורו של חומר כימי בגוף המוביל להפוגת תחושת הכאב. יש למרוח קרם קפסאיצין על האזורים הכואבים.

שיטות קונבנציונליות ולייזר רך – השילוב המושלם להתמודדות עם פיברומיאלגיה

הרבה אנשים מחפשים פתרונות טבעיים להתמודדות עם הכאבים, ולמרבה המזל יש לא מעט כאלו.

שינויים באורח החיים, צריכה של תוספי מזון, שימוש בטכנולוגיית לייזר רך (מכשירים ייעודיים של בי-קיור לייזר) וכן טיפולים טבעיים מהפכניים יכולים בהחלט לשנות את החיים לסובלים מפיברומיאלגיה. 

רוצים לנסות את המכשיר למשך 60 ימים במחיר מיוחד? השאירו פרטים ושימו סוף לכאבים >>

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן