ד”ר חגי אמיר מדבר על טיפול בלייזר עבור כאבים ודלקות אורתופדיות

ד”ר חגי אמיר, אורתופד מומחה בראיון עם אפרת אנזל על הטיפול המתקדם בכאבים ודלקות אורתופדיות באמצעות מכשיר הבי קיור לייזר

ד”ר חגי אמיר ראיון על הטיפול במכשיר בי קיור

שלום ד”ר חגי אמיר בשנים האחרונות אנחנו שומעים על שימוש בלייזר בכל תחומי הרפואה, היום אנחנו רוצים לדבר על הטיפול דווקא בתחומי האורתופדיה והכאב.

ד”ר חגי אמיר: היום הטיפול בכאב היא ממש דיסיפלינה משל עצמה, יש התמחות בכאב ומטפלים בכאב בהמון סוגי דברים. החל מטיפול פיזיקאלי פיזיותרפיה, הזרקות למיניהם, חשמל, לאחרונה התווסף לכל הארסנל הזה גם טיפול בלייזר.

איך לייזר יכול לעזור לנו בטיפול בכאב?

ד”ר חגי אמיר: הלייזר חודר למעשה מחדיר את האנרגיה שנמצאת בתוך גלי האור, מחדיר את זה דרך העור שלנו לתוך הגוף ועושה פעולות בתוך הרקמה שגם עוזרות להוריד את הכאב ככאב בפני עצמו, מעלות את האנדורפינים בדם ובנוסף לזה האנרגיה שנכנסת לתוך הרקמה היא גם נותנת יותר אנרגיה לתאים עצמם ולרקמה כדי להתמודד עם הפגיע או הבעיה או הדלקת שיש ברקמה במקום הפגוע.

כלומר עצם הטיפול בלייזר מטפל בשני המישורים בכאב עצמו בסימפטום ובבעיה.

נכון מאוד

איך מתבצע הטיפול בלייזר?

ד”ר חגי אמיר: זה לייזר שניתן לשאת ולקחת ולטפל לבד אפילו בבית. כל מה שצריך זה להדליק את המכשיר ולהתחיל לעבוד איתו 8 דקות 3 פעמים ביום על המקום. לא צריך לזוז איתו או לעשות שום דבר. הלייזר חודר למעשה דרך העור לעומק של כ4 ס”מ איפה שהאנרגיה יכולה להשפיע על התאים ועל הרקמה.

לאיזה בעיות אורתופדיות אתה יכול להגיד בוודאות, זה עוזר?

זה עוזר לבעיות של חבלות ספורט, קרעים בשרירים, קרעים בגידים, פגיעות במפרקים מחלות של שחיקת סחוס בברכיים בקרסוליים בגב, יכול להיות לטיפול טוב באזור הצוואר, במפרקים של הידיים במפרקים הקטנים. ברגע שאנחנו מטפלים במשהו שיכול להוריד את רמת הדלקת, להוריד את הכאב אנחנו משפרים את התפקוד של הרבה מאוד אנשים.

המכשיר הזה מיועד לשימוש ביתי, אני לא עלולה לעשות איזשהו נזק בשימוש לא מיומן?

בעשרות השנים של הטיפול בלייזר לא נמצאו תופעות לוואי עקב שימוש יתר או שימוש בכלל בלייזר, בלייזר ק’. אני מדגיש שוב הלייזר הזה שאנחנו משתמשים בו זה לא הלייזר שמשתמשים בו לניתוחים. הלייזר הזה הוא לייזר בעוצמה נמוכה יחסית, האנרגיה נכנסת בצורה מאוד עדינה ורק האנרגיה היא זו שעוזרת לתאים. אין תופעות לוואי לדבר הזה

אנחנו הישראלים נורא אוהבים לשמוע מהשכנה על טיפול שעזר לה יופי ולנסות את זה על עצמינו. פה זה מותר?

ראשית כל זה מותר ואף מומלץ. ואם את כבר שואלת על השכנה אז אגיד לך על הבן שלי. הבן שלי סיים לפני שבועיים מסע כומתה בגולני, סיים מסלול. במהלך מסע הכומתה הוא הרגיש כאב פתאומי מאוד חזק בשריר ברגל והיה צריך להיתמך והוא המשיך ללכת את כל המסע. סיים את מסע הכומתה עם עזרה עם תמיכה ועם צליעה מאוד קשה. מייד נתתי לו להתחיל טיפול במכשיר הלייזר הביתי הנייד. הוא התחיל באותו הערב למחרת כבר הכאב ירד והוא הלך כמעט ללא צליעה. במהלך השבוע המשיך טיפול והוא התחיל כבר את ההכנה לקורס מכים לפני שבוע ללא כאבים ללא בעיה.

שימוש בלייזר יכול להפחית את הצורך בתרופות או בזריקות בשימושים אורתופדיים?

בהחלט, וזה אחד הדברים החשובים שהלייזר מביא לנו שאנחנו יכולים להפחית באמת בתרופות שיש להן תופעות לוואי, כמו זריקות כמו כדורים נוגדי דלקת עם כל תופעות הלוואי שיכולות להיות להם גם במערכת העיכול, בלב, בכליות ובכבד. אם יש לנו איזשהו מכשיר שיכול לתת לנו שיפור במקרים רבים ללא תופעות לוואי כמובן שיש עדיפות מובהקת.

תודה רבה דוקטור
על לא דבר

אולי יעניין אותך:
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה!
ל-60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים

השאירו פרטים!

מדיניות שימוש בעוגיות

אנו משתמשים בעוגיות וטכנולוגיות אחרות (להלן “עוגיות”) על מנת לשפר את האתר שלנו. מלבד העוגיות ההכרחיות, אנו מעוניינים להשתמש בעוגיות (1) כדי ללמוד אודות אופן הפעולה של האתר שלנו והשימוש בו, לרבות מידע סטטיסטי חוצה אתרים, (2) כדי להעמיד לרשותך יותר שימושים והתאמה אישית (3) כדי לספק עבורך אינטראקציות באמצעות הרשתות החברתיות ו-(4) למטרות מיקוד ושיווק. בלחיצה על “קבל הכול”, הנך מסכים לשימוש בכל העוגיות ובעיבוד הנתונים המקביל העשוי לכלול מידע מהדפדפן שלך וכתובת IP וכן למסירת מידע אישי לצדדים שלישיים כמתואר בהרחבה במדיניות השימוש בעוגיות/מדיניות הפרטיות שלנו. למידע נוסף, קונפיגורציה ועל מנת להסיר את הסכמתך, אנא לחץ על “העדפות לגבי עוגיות”. מדיניות שימוש בעוגיות

לפני שאתם עוזבים...

רצינו להציע לכם הטבה בלעדית והתנסות למשך 60 יום במחיר מיוחד!

דילוג לתוכן