מה זה ביקיור לייזר?

לייזר B-Cure מבוסס על טכנולוגיית LLLT (Low Level Laser Therapy) הידועה גם בשם לייזר קר, לייזר רך, פוטותרפיה או טיפול פוטו-מודולציה.

הטכנולוגיה

איך ביקיור לייזר עובד?

לייזר B-Cure: איך זה עובד? טכנולוגיה וחדשנות

לייזר B-Cure: מכשיר רפואי לא פולשני ובטיחותי לבית

לייזר B-Cure מבוסס על טכנולוגיית LLLT (Low Level Laser Therapy) הידועה גם בשם לייזר קר, לייזר רך או לייזר פוטותרפיה. המכשיר פולט קרן לייזר ברמה נמוכה בטווח של 1-1000mW. זוהי קרן אור מונוכרומטית קוהרנטית, עם אורך גל מוגדר אחד, הנע בשלב אחד ובכיוון אחד.

בהיותו מכשיר מבוסס LLLT, לייזר B-Cure השפעות פוטוכימיות ולא השפעות תרמיות על רקמות חיות. זה עובד על פני העור, ובמקביל חודר עמוק דרך רקמת העור ללא אפקט חימום ומבלי לפגוע בעור.

ביוסטימולציה: כאשר אור לייזר נספג על ידי רקמה חיה, הוא מעורר תגובות ביולוגיות בתאים. מגוון חומרים כימיים אנדוגניים מיוצרים בתאים ומועברים על ידי זרימת דם ולימפה לחלקים אחרים של המערכת. מכאן שההשפעות של אור לייזר קר עשויות להיות יותר מקומיות בלבד, והן יכולות להשיג גם אפקטים מערכתיים רחבים.

אין צורך במשקפי מגן – בשל המנגנון האלקטרו-אופטי החדשני שלה, הפצת האנרגיה הרחבה מאפשרת שימוש במכשיר B-Cure לייזר, מבלי שתידרש משקפי מגן לבטיחות העיניים.

קטגוריית פטנט חדשה ב- LLLT – קרן הלייזר המוגנת בפטנט מכסה שטח קוהרנטי של 4.5 ס”מ² המאפשר זרימה חופשית של קרן הלייזר.

ההשפעות התראפטיות

ההשפעות הטיפוליות של הקרנת אור לייזר ברמה נמוכה כוללות את הדברים הבאים:

ייצור מוגבר של ATP (אדנוזין טריפוספט)

משחרר אנדורפינים המקלים על הכאב

מטבוליזם מוגבר של התא

ייצור קולגן מוגבר

ייצור אנזים מוגבר

זרימת דם טובה יותר

זרימה וניקוז לימפטי טובים יותר

מולקולות ATP

ההשפעה העיקרית והחשובה ביותר של אור לייזר על תאים, היא ייצור מואץ של ATP (אדנוזין טריפוספט). תהליך זה נקרא 'ביוסטימולציה'.

מולקולות ATP נמצאות בתאים של כל היצורים החיים. במערכות של בעלי חיים ובני אדם, אדנוזין טריפוספט מסונתז באברונים תאיים קטנים המכונים מיטוכונדריה. במיטוכונדריה מיוצר מקור האנרגיה הסלולרי העיקרי – ATP – על ידי שילוב חמצן עם סוכר שמקורו במזון. ניתן לתאר את ATP כ’נושא האנרגיה ‘או’ מעבורת האנרגיה ‘. הוא מסוגל לרתום את האנרגיה הכימית הנוצרת מהתמוטטות המזון ולהעביר אותה על פני ממברנות תאיות לצורך המרה ל’דלק ‘הנדרש לתפקוד תקין של הגוף. אדנוזין טריפוספט מכונה לעתים קרובות ‘מטבע האנרגיה של החיים’. אם לאדם אין מספיק רמות של ATP, האנרגיה לא יכולה להגיע לרקמות. זה יכול להוביל למגוון בעיות בריאותיות, כולל רגישות למחלות זיהומיות, ריפוי פצע לקוי, דלקת ונפיחות.

לייזר B-Cure מעניק את אנרגיית האור לרקמות חיות, תהליך המכונה גם ‘פוטותרפיה’. זה מגדיל את ה- ATP ובכך נעביר יותר אנרגיה וחומרים מזינים סביב הגוף, לצורך חילוף חומרים בריא, שיפור החסינות ואיברים המתפקדים בצורה תקינה.

מכשירי לייזר B-Cure משמשים באופן שגרתי על ידי אנשים, כמו גם אנשי מקצוע ומטפלים בתחום הרפואה. הם נבדקים כדי לשכך כאבים, להפחית דלקת, להאיץ את הריפוי, להאיץ את התחדשות הרקמות, למזער את היווצרות רקמות הצלקת ולשפר את הניידות וההחלמה לאחר טראומה או ניתוח.

השפעה על הכאב

במקרים רבים, כאבים בלתי פוסקים הם תוצאה של לחץ על סיבי העצב. לחץ זה גורם לנפיחות ודלקת סביב האזור הפגוע. לייזר B-Cure מגדיל את כלי הדם והלימפה, ומאפשר סינון וניקוי של האזור המודלק והבצקת, ובכך משחרר את הלחץ על העצב. הפחתת הלחץ מביאה לירידה ברמת הכאב ומאפשרת לכלי הדם והלימפה לשאוב את האנרגיה הדרושה לריפוי האזור הפגוע. לייזר B-Cure יעיל ובטוח וניתן ליישם אותו בביטחון בבית. לייזר B-Cure הוא "נטול תופעות לוואי" וניתן להשתמש בו בכוחות עצמו כאמצעי טיפול עצמאי או בשילוב עם טיפולים קונבנציונליים אחרים, כמו פיזיותרפיה.

לייזר B-Cure יעיל ובטוח וניתן ליישם אותו בביטחון בבית. לייזר B-Cure הוא “נטול תופעות לוואי” וניתן להשתמש בו בכוחות עצמו כאמצעי טיפול עצמאי או בשילוב עם טיפולים קונבנציונליים אחרים, כמו פיזיותרפיה.

בחר את המכשיר
המתאים לך