תפריט

פה ולסת

יעילות הלייזר הרך לשיקום העצב המנדיבולרי כסיבוך לאחר עקירת שן בינה

פגיעה בעצב המנדיבלורי היא אחד הסיבוכים החמורים שיכולים להיגרם לאחר עקירת שן בינה. מחקר זה מצא שטיפול בלייזר הרך מפחית את הסימפטומים של הפגיעה העצבית ומאיץ את זמן ההחלמה מהפגיעה העצבית.

השפעת הלייזר הרך על פצעים בחלל הפה (מוקוציטיס) הנגרמים כתופעת לוואי של טיפולים כימותרפיים

מחקר זה סקר סדרת מחקרים שבדקו את יעילותו של הלייזר הרך במניעה ובטיפול בפצעים בחלל הפה (מוקוציטיס). המסקנה היא כי התוצאות באופן עקבי, מעידות שהלייזר הרך יעיל במניעת התפתחותם של פצעים בחלל הפה. בנוסף, המחקר מעלה כי הלייזר הרך מפחית את רמת הכאב, החומרה של הפצעים וזמן ההחלמה של הסימפטומים במטופלים הסובלים ממוקוציטיס.

השפעת טיפול חד פעמי בלייזר רך על התממשקות שתל לעצם

יעילותו של הלייזר הרך לסיוע בהחלמה לאחר ביצוע הליך השתלה הוכחה במחקרים רבים. מחקר זה ביקש לבדוק האם שימוש חד פעמי יכול לסייע בתהליך ההחלמה, ומצא כי הלייזר הרך יעיל ומאיץ את ההחלמה גם לאחר טיפול חד פעמי מיד לאחר ביצוע השתל.

יעילות הלייזר הרך כטיפול משלים לטיפולים לא ניתוחיים בדלקת חניכיים כרונית (פריודונטיטיס)

מחקר זה מצא כי הלייזר הרך יעיל משמעותית בהפחתת דימום דלקתי ובהאצת ריפוי הדלקת הפריודונטית

יעילות בי-קיור לייזר לשימוש ביתי, בטיפול בתסמונת מפרק הלסת

מפרק הלסת הוא המפרק המחבר את הלסת לגולגולת. תסמונת מפרק הלסת כוללת שורה של סימפטומים המקשים על התפקוד היומיומי – כאבים במפרק הלסת, הגבלת מפתח הפה, כאבי ראש, כאבי פנים ועוד. מחקר זה בדק ומצא שהשימוש בבי-קיור לייזר הפחית משמעותית (מעל 50%) את רמת הכאב בתוך שבוע מתחילת הטיפול.

השפעת טיפול בי-קיור לייזר על רובד חיידקי השן

רובד חיידקי השן הוא הרובד האחראי לבעיות דלקות חניכיים כרוניות הגורמות לריח רע, דימומים מהפה נסיגת חניכיים ולאבדן שיניים. מחקר זה בדק ומצא שהשימוש בבי-קיור לייזר מביא לתמותה של מעל 60% מהבקטריה בחלל הפה.

מחקר קליני אוני’ ספיאנזה – יעילות בי קיור לייזר לכאבים במפרק הלסת

מפרק הלסת הוא מפרק אופייני הדומה למפרקי הצוואר, כף היד, אצבעות ועוד. מחקר קליני זה בדק את יעילות בי קיור לייזר מול יעילות טיפולים תרופתיים וכן מול קבוצת ביקורת. המחקר מצא כי לבי-קיור לייזר יעילות מובהקת הזהה ליעילות הטיפול במשככי כאבים תרופתיים.