אורתופדיה - השפעות הלייזר הרך

יעילות לייזר רך לטיפול באוסטיאו ארטריטיס של הברכיים

אוסטיארטריטיס של הברכיים היא בעיה נפוצה בקרב הגיל המבוגר, הגורמת לכאב עד קשיים משמעותיים בתפקוד היומיומי. מחקר זה גילה שללייזר הרך יעילות בהפחתה משמעותית של הכאב במקרים של: כאבי ברכיים בשעות הלילה, כאבים בהליכה ובירידה במדרגות ונפיחות בברכיים.

השפעת לייזר רך על החלבון הסינוביאלי של מטופלים הסובלים מאוסטיאו ארטריטיס

מחקר מעבדה זה אסף דגימות של נוזל סינוביאלי משישה מטופלים הסובלים מאוסטיאו ארטריטיס. דגימות אלו הוקרנו ע”י לייזר רך, המחקר מתאר את השפעות הלייזר על הדגימות שהוקרנו, מול דגימות זהות ששימוש קבוצת ביקורת ללא הקרנת לייזר רך.

יעילות לייזר רך בשילוב התעמלות אקסצנטרית לספורטאים חובבים הסובלים מדלקת בגיד אכילס

מחקר זה בדק מה השפעת שילוב הטיפול בלייזר רך עם התירגול האקסנטרי לטיפול בדלקת בגיד אכילס. המחקר מעלה כי הלייזר הרך האיץ את ההחלמה מדלקת גיד אכילס, כאשר מטופלים שקיבלו לייזר רך השיגו הקלה בתוך 4 שבועות, בעוד קבוצת הביקורת אשר טופלה רק בהתעמלות אקסצנטרית, השיגה תוצאות זהות רק לאחר 12 שבועות.

יעילות לייזר רך לטיפול בכאבי גב תחתון אקוטיים

כאבי גב תחתון הנם אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר ובמקרים רבים הם מלווים בלחץ עצבי. מחקר זה מצא שהלייזר הרך, בנוסף לטיפול התרופתי השיג יעילות גבוהה יותר בהגדלת טווח התנועה, בהפחתת עוצמת הכאב ובשיפור איכות החיים של המטופלים, על פני אלו אשר קיבלו טיפול תרופתי בלבד.

יעילות לייזר רך לטיפול בכאבים בכתף

כאבים בכתף נובעים במקרים רבים מתסמונת Impingement syndrome, שבמסגרתה נוצר לחץ על גידי הכתף. תסמונת זו מטופלת לרוב ע”י טיפול אנטי דלקתי והתעמלות רפואית / שיקומית. מחקר זה בדק האם הוספת טיפול בלייזר רך על ההתעמלות הרפואית – תשפר את התוצאות. המחקר מצא יעילות מובהקת ושיפור משמעותי של ההקלה בכאב בטיפול המשולב של לייזר רך …

יעילות לייזר רך לטיפול בכאבים בכתף לקריאה »

יעילות לייזר רך לטיפול בכאבי צוואר

כאבי צוואר הנם בעיה נפוצה, אשר המענה התרופתי לה הוא חלקי ומלווה בתופעות לוואי. מחקר זה, אשר פורסם בשנת 2009 במגזין הרפואי היוקרתי The Lancet סקר וניתח 16 מחקרים שכללו 820 מטופלים, ומצא כי הלייזר הרך יעיל לטיפול בכאבי צוואר. יעילות הטיפול היא בטווח החל ממיידי ועד 22 שבועות מתחילת הטיפול.

יעילות בי-קיור לייזר לטיפול בכאבים במפרק הלסת – TMJ

בעת תנועת הלסת, מגבלות ושיבוש בתנועת מפרק הלסת. מחקר קליני שבוצע תסמונת מפרק הלסת, או הפרעת מפרק הלסת (TMJ/TMD) הנה בעיה רפואית המתאפיינת בכאבי ראש, כאבי פנים, חריקות באוניברסיטת פארמה באיטליה על יעילות בי-קיור לייזר לטיפול בתסמונת זו, מצא יעילות משמעותית (מעל 50%) בהפחתת כאבים אלו בתוך שבוע, וההקלה בכאב נמשכת לאורך זמן.