טריגר פוינט טיפול בנקודות הדק בעזרת לייזר רך

טריגר פוינט

טיפול בנקודות כאב הנמצאות בתאי השריר

טריגר פוינט הן נקודות בעלות רגישות גבוהה הנמצאות בתאי השריר. רגישותן של נקודות אלו באה לידי ביטוי בשליחת מסרים עצביים של כאב. מסרים אלו נקלטים במערכת העצבים ומתורגמים לתחושות כאב. כאשר מטופל חש כאב בשרירים שאינו חולף או כזה שאין לו הסבר ברמה של טראומה או פציעה, כדאי לשקול טיפול בשיטת טריגר פוינט.

טיפול בלייזר רך – טיפול בטריגר פוינט (נקודת הדק)

טיפול בטריגר פוינט (נקודות הדק) מתבסס על מחקרים רפואיים והוא יעיל לסיוע בטיפול בכאבים הנובעים מהפרעות במערכת התנועה: שרירים, גידים, רצועות, רקמות חיבור (Fascia) ועצבים. נקודות ההדק הם אזורים בגוף שבהם נוצר כאב מוגבר. הנקודות ממוקמות לאורך השרירים ויכולות להופיע בכל מקום בגוף. אולם ישנן נקודות שבהן ההופעה שכיחה יותר, כמו שרירי הלסת, צוואר, כתפיים וגב תחתון. השימוש בנקודות ההדק הוא כאמצעי טיפולי לכאבים, גם אם הכאבים מופיעים במקום אחר בגוף. הטיפול מתבצע בלחיצה עליהן, חימום או קירור שלהן, הקרנת לייזר, עיסוי, דיקור, הזרקת סטרואידים ותרופות. טיפול בטריגר פוינט מסייע לגוף לחזור לאיזון.

פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה הינה תסמונת כאב בשרירים ובסיבי רקמות החיבור (הגידים). תסמונת זו מאופיינת בכאבים כרוניים ומפושטים בשרירים, עייפות ותפקוד כללי ירוד, הפרעות שינה, נוקשות שרירים בבקרים, רגישות תחושתית ורגישות בטריגר פוינט (נקודות ההדק). הגורמים אינם ידועים אולם נמצא קשר בין התפרצות המחלה לבין אורח חיים, גנטיקה ומצב נפשי. הטיפולים המומלצים לפיברומיאלגיה הם טיפולים נפשיים להורדת גורמי מתח, טיפולים תרופתיים, התעמלות וטיפול באמצעות הפעלת טריגר פוינט. טיפול בפיברומיאלגיה בעזרת לייזר רך, הוכח קלינית כיעיל לטיפול בכאבים.

תסמונת כאבים מיופציאליים – Mayofacial pain syndrome

תסמונת שמאופיינת בכאב כרוני וכאב מוקרן המופיעים באזורים שונים בגוף לכאורה ללא קשר ביניהם. המקור לכאב המיופציאלי אינו ידוע, אך ההנחה היא כי הוא קשור למעטפת השריר. עולם הרפואה עדיין שרוי במחלוקת האם כאבים אלו מקורם בבסיס ביולוגי או בבסיס נפשי. לכן הטיפול המוצע לסובלים מכאבים אלו הוא תרופות נוגדות דיכאון, משככי כאבים המשמשים לכאבים נוירופתיים, הזרקות מקומיות של משככי כאבים וטיפול באמצעות טריגר פוינט.

המחקר עדיין אינו יודע למפות את הפיברומיאלגיה ואת תסמונת הכאבים המיופציאליים. גם השימוש בלייזר רך לבעיות אלו נמצא בחיתוליו, אולם עדויות לא מעטות של מטופלים שהשתמשו בבי-קיור לייזר לטיפול בהן גם באמצעות נקודות ההדק וגם בהנחת המכשיר על אזור הכאב, מאפשרות לנו להניח כי הבי-קיור לייזר אכן מציע מענה לבעיות מורכבות אלו.

הנחיות לטיפול:

יש להניח את מכשיר הבי-קיור לייזר על נקודות ההדק או על השרירים והאזורים הכואבים, למשך 6-8 דקות לכל יחידת שטח של 4.5 סמ”ר, פעמיים ביום.

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

    [hidden segment default:get [hidden tbl_cid default:get]