ד”ר עומר הירש | ממליץ על טיפול בכתף קפואה

תיאור מקרה עם המכשיר ” בי קיור לייזר פרו המקצועי .

במקרה זה נבחן את יעילותו של מכשיר בי קיור לייזר  פרו בטיפול בכתף קפואה. ב- 9 / 12 /2014

הגיעה למרפאתי אישה בת 45 עם כאבים והגבלה מוחלטת בתנועה של כתף שמאל ( Sudden Onset Frozen Shoulder ) מגורם לא ידוע. המטופלת שללה היסטוריה של טראומה לכתף ואין דיווח על אירוע שיכול להסביר את התופעה. שותפה לחיים של המטופלת סובל מסרטן הערמונית, מה שגורם ללחץ רב בחייה, הן ברמה הפסיכולוגית והן ברמת עבודות הבית, אותן היא מבצעת במקביל להיותה בעלת חנות לנעליים, בה היא עובדת ואותה היא גם מנהלת .

בבדיקה נמצאה חולשה של כל השרירים המציבים של הכתף ( Rotator Cuff ), וכן כאב המלווה בכל ניסיון להניע את מפרק הכתף בצד שמאל. אין הגבלה או כאב בתנועת מרפק או שורש כף יד משמאל, ואין כאב בתנועת הצוואר אם כי התנועה הייתה מוגבלת במקצת. נקודות הדק ( Trigger Points ) מרובות התגלו בשרירי הטריס מינור ( Teresd minor ) והסאבסקפולריס ( Subscapularis ) משמאל. הטיפול כלל כיוונון כירופרקטי למרפק יד שמאל, כתף שמאל והצוואר בהתאם לממצאים הרלוונטיים שהתגלו בבדיקה הכירופרקטית. כמו כן, קיבלה המטופלת טיפול בדיקור יבש ( IMS ) לשריר הטריס מינור ביקור הראשון בלבד, ולשריר הסאבסקפולריס משמאל בביקור השני בלבד.

במהלך כל הביקורים , קיבלה המטופלת טיפול באמצעות מכשיר הבי – קיור לייזר פרו לצוואר משמאל באזור החיבור של שריר הטרפז למשך דקה. בנוסף , בביקור הראשון קיבלה המטופלת טיפול בייבי קיור לייזר פרו מעל החלק הקדמי של מפרק הכתף למשך דקה, בביקור השני מעל החלק האחורי של מפרק הכתף למשך דקה, ובביקור השלישי מעל החיבור הפרוקסימלי של הראש הארוך של שריר חזו ראשי ( Biceps ). הטיפול כולו נמשך מה 9 עד ה 18 / 12 / 2014, במהלכו התקיימו ארבעה טיפולים, כל הביקורים התבצעו במרפאה .

בנוסף לטיפול, המטופלת קיבלה הוראות הביתה לאפשר מנוחה לכתף ע”י שימוש במתלה משולש בצד שמאל במשך שלושת הימים הראשונים, כמו גם להגביר את כמות הנוזלים ולהגביר צריכת ויטמין C כמקובל כחלק מטיפול בדיקור יבש. לאחר הביקור הראשון היה שיפור של 75% בטווח התנועה של הכתף השמאלית ( ביצוע מושלם של כל מבדקי Apley ) וירידה משמעותית ברמות הכאב,  אם כי סיבוב החוצה ( External Rotation ) עדיין היה מכאיב וקשה לביצוע. לאחר הביקור הרביעי דיווחה המטופלת על שיפור של 100% בטווח התנועה ובין 99-95 אחוז ברמות הכאב.

תוצאות אלו מצביעות על יעילות בשימוש במכשיר הבי קיור לייזר בטיפול במטופלים עם כתף קפואה.

לכל שאלה ניתן לפנות לד”ר הירש במייל [email protected]

בברכה,
ד”ר עומר הירש
כירופרקט נוירולוג תפקודי

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

    [hidden segment default:get [hidden tbl_cid default:get]