ד”ר עומר הירש | ממליץ על טיפול בכאבי ברכיים

תיאור מקרה טיפול משולב עם מכשיר בי קיור לייזי ספורט פרו המקצועי ומכשיר בי קיור לייזר ” הביתי

במקרה זה נבחן את יעילותו של מכשירי הבי קיור לייזר פרו בטיפול בכאבי ברכיים .

ב 29 / 1 / 2015 , הגיעה למרפאתי אישה בת 64 עם כאבים בשתי הברכיים, שמאל יותר מימין, והגבלה בטווח התנועה של המפרק, כמו גם יכולת מוגבלת לביצוע פעילויות יומיומיות כגון ירידה ועלייה במדרגות (חייבת לעלות לרדת עם שתי הרגליים על כל מדרגה), והליכה בכלל. המטופלת מדווחת על היסטוריה של תסמונות וולנברג (שבץ באזור הלטראלי של החלק התחתון של גזע המוח, המדולה.

תסמונת זו משפיעה על צד ימין של הגוף וצד שמאל של הפנים. ע”פ הדיווח, כאבי הברכיים קיימים מזה שנים רבות. המטופלת הינה בעלת משקל עודף משמעותי. כיוון שבביתה ישנן 14 מדרגות בין הבית לחדר השינה, כאבי הברכיים מהווים גורם מטריד ביותר בחייה. בבדיקה נמצאה חולשה של שריר הרקטווס פבוריס Recus Fermons)) משמאל עם כאב בחלק הקדמי והאחורי של הברך, חולשה של פושטי הברך כקבוצה, ארבע ראשי (Quadriceps muscles) משמאל עם כאב בתבנית דומה לרקטוס פמוריס, חולשה של כופפי הברך, המסטרינגס (Hamstringes) משמאל עם כאב בחלק האחורי של הברך בעיקר, וכן חולשה של שריר הפסואס (Psoas) משמאל ללא כאבים. במשרש נמצאו מספר נקודות הדק (Trigger Points) בשריר הארבע ראשי, וכן רגישות בנידי שריר. הטיפול התמקד באופן ספציפי בטיפול בברך שמאל.

הטיפול כלל כיוונון כירופרקטי לברך שמאל והאצן בהתאם לממצאים הרלוונטיים שהתגלו בבדיקה הכירופרקטית. כמו כן , קיבלה המטופלת טיפול בדיקור יבש (IMS) במרכז שריר הארבע ראשי בביקור זה, וכן טיפול במכשיר בי קיור לייזר פרו בברך שמאל בחלק הלטראלי של המפרק. המטופלת קיבלה הוראות לשימוש במכשיר הבי קיור לייזר פרו בבית למשך שלושה ימים ברציפות, שלוש פעמים ביום, בדומה לטיפול שניתן במרפאה, כולל הביקור במרפאה, קיבלה המטפלת תשעה טיפולים על פני שלושה ימים . בנוסף , קיבלה המטופלת הוראות הביתה להגביר את כמות צריכת הנוזלים ולהגביר צריכת ויטמין C כמקובל כחלק מטיפול בדיקור יבש.

ב1.2.15 הגיע המטופלת לביקור מעקב. בביקור ניתן שוב טיפול במכשיר הבי קיור לייזר פרו, באותן הנקודות, אלא שהפעם נוסף גם טיפול מעל ראש הפיבולה הפרוקסימילי משמאל. גם בטיפול זה התבצע דיקור יבש, בשריר הואסטוס מידאליס אובליקוס. לאחר מכן המשיכה המטופלת בטיפול הביתי עם מכשיר הבי קיור לייזר הקלאסי. בסוף הטיפול עזבה המטופלת את המרפאה כאשר היא עולה במדרגות המרפאה ללא תמיכה וכל רגל בנפרד.

בתאריך ה6.2.15 הגיעה המטופלת לביקורת נוספת. בביקור דיווחה על כאב חדש באזור הגיד של שריר התאומים משמאל. בתשאול הסתבר שהיא עולה ויורדת במדרגות לפחות שבע פעמים ביום בשבוע האחרון, שיפור של מעל ל50 אחוז מיכולת הניוד שלפני הטיפול.

המטופלת ממשיכה בטיפול הביתי עם מכשיר הבי קיור לייזר הקלאסי וממשיכה להגיע למרפאה לקבלת טיפול במכשיר הבי קיור לייזר פרו. בשל מצבה הכרוני, הן מבחינת כאבי הברכיים אך יותר מכך בשל חוסר האיזון הכללי הנובע מהשבץ שעברה, הסיכוי לפתרון מוחלט של הכאבים הוא נמוך ביותר עד לא אפשרי.

תוצאות אלו מצביעות על יעילות בשימוש במכשיר הבי קיור לייזר בטיפול במטופלים עם כאבי ברכיים כרוניים עם או בלי תסמונות רקע המסבכות את המצב, במיוחד בשילוב של כירופרקטיקה ודיקור יבש. נראה שבמקרים אלו, שילוב של טיפול ביתי במכשיר הבי קיור לייזר מועיל גם הוא להתקדמות

בברכה,

ד”ר עומר הירש
כירופרקט ניורולוג תפקודי

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

    [hidden segment default:get [hidden tbl_cid default:get]