תפריט
סיאטיקה טיפול בעזרת הבי קיור לייזר

סיאטיקה / אישיאס

סיאטיקה / אישיאס – הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי

 

אחת התלונות הנפוצות אצל אנשים הסובלים משינויים ניווניים וכאבים בגב התחתון היא הקרנה של הכאבים לאזור הרגליים. הכאב המוקרן נקרא גם סיאטיקה או אישיאס, והוא נגרם בעקבות גירוי של העצב הסיאטי. כ- 90% ממקרי הסיאטיקה נגרמים בעקבות פריצת דיסק בגב התחתון.

 

סיאטיקה או אישיאס הם מונחים המתארים כאב המופיע לאורך העצב הסיאטי. העצב, שנחשב לארוך ביותר בגופנו, מתחיל באזור חוליות המותן בעמוד השדרה, נמשך לאורך הירך ועד לכף הרגל. העצב אחראי על תנועתם של השרירים האחוריים בירך ובנוסף על כמעט כל שרירי השוק וכף הרגל.

אישיאס – סיאטיקה הגורמים המרכזיים

פריצת דיסק- 90% ממקרי הסיאטיקה נגרמים בעקבות פריצת דיסק. עמוד השדרה שלנו בנוי מחוליות, כאשר בין כל חוליה נמצא הדיסק. תפקידו של הדיסק הוא שמירה על החוליות משחיקה ובלימת זעזועים. הדיסק בנוי מסחוס סיבי בצורת טבעת כשבמרכזו ניצב גרעין דמוי ג’לי. כאשר יש קרע בטבעת הדיסק, הגרעין עלול לדלוף החוצה וליצור לחץ על עצבי עמוד השדרה. הלחץ יכול לגרום לדלקת, נימול או כאבים.

היצרות תעלת עמוד השדרה- חוט השדרה ממוקם במרכז חוליות עמוד השדרה. במצב של היצרות תעלת עמוד השדרה, החלל בו עובר החוט מצטמצם ונוצר לחץ על החוט. כתוצאה מכך נוצר גם לחץ על העצבים הנמצאים באזור בניהם העצב הסיאטי.

הריון- על אף שאישיאס נפוץ יותר אצל גברים, הריון מהווה גורם סיכון להופעת הכאבים. בעיקר בשלבים המתקדמים של ההיריון, משקל העובר יוצר לחץ על העצב הסיאטי. זאת הסיבה שנשים רבות מתלוננות על כאבי גב תחתון במהלך ההיריון, ועל סיאטיקה.

תסמינים

התסמינים משתנים בהתאם לרמה של הגירוי, עוצמתו ומיקומו. התסמין העקרי עליו מדווחים הסובלים הוא תחושת כאב המוקרנת מהגב התחתון לישבן והרגליים. בנוסף לכך לעיתים מורגשים תסמינים נוירולוגים כמו חולשה בשרירים ונימול.

סיאטיקה וכאבים בגב התחתון

דרכי טיפול

המטרה העיקרית בטיפול בסיאטיקה / אישיאס היא חזרה של המטופל לשגרת חייו ולתפקוד הנורמלי ביותר.

פעילות גופנית- על אף שלא נמצא הבדל בין בתוצאות הטיפול בין מטופלים שהיו במנוחה וכאלו שעשו פעילות גופנית, ההמלצה היא תמיד להניע את הגוף והשרירים. הנעת הגוף יכולה לעזור בשחרור הלחץ על העצב, בחיזוק השרירים ובטיפול בדלקות.

טיפול תרופתי- עד היום לא נמצא טיפול תרופתי המיועד לסיאטיקה. לכן רוב הטיפולים התרופתיים מתרכזים במשככי כאבים, תרופות אנטי דלקתיות וסטרואידים. הבעיה המרכזית היא כי הטיפול בכאבי האישיאס. כאמור לרוב נגרמים מפריצת דיסק, מצטרפים לטיפול בכאבים הנובעים מהפריצה.

ניתוח- גם בתחום הכירורגי לא נעשה עד כה ניתוח המטפל באופן ספציפי בסיאטיקה. הניתוחים המוצעים, אך לא מומלצים הם ניתוחים לטיפול בפריצת דיסק ואוב הצירות התעלה.

טיפול בלייזר רך- לייזר רך נמצא כטיפול טבעי, לא פולשני וללא תופעות לוואי אשר מקל על הלחץ העצבי ומוריד את רמת הכאב ואף מעלים אותם.

לטפל בכאבים בבית- בי קיור לייזר

הפטנט הייחודי של בי קיור כבר כובש את העולם, ומטפל בכאבים של למעלה מ-250 אלף מטופלים. המכשיר משתמש בטכנולוגיית הלייזר הרך, שנמצאת בשימוש במרפאות כאב כבר למעלה מ-40 שנה, ומביא אותה אליכם לסלון.

בזכות הפטנט הייחודי הצליחו בבי קיור לייזר לרתום את הלייזר הרך במלוא עוצמתו, לתוך מכשיר קטן, קל ונוח לתפעול המספק טיפול מלא בלייזר, בלי לצאת מהבית. הטיפול במכשיר פשוט, כל שעליכם לעשות הוא להניח את המכשיר על נקודות הטיפול המומלצות על פי אזור הכאב ל-6 דקות, פעמיים ביום ואתם בדרך להקלה בכאבים.

איך זה עובד?

הלייזר שיוצא מהמכשיר חודר דרך העור אל תוך הרקמות ומעורר תהליכים של ריפוי עצמי בגוף. הוא גורם לשחרור מוגבר של הורמון האנדורפין, האחראי על שיכוך הכאב, מגביר את זרימת הדם לאזור הפגוע ומשחרר את הלחץ העצבי.

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

    [contact-form-7 404 "לא נמצא"]