תפריט
טיפול נקע בקרסול בעזרת בי-קיור לייזר

נקע בקרסול

נקע בקרסול – הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי

 

אמנם מדובר בפציעה נפוצה גם בקרב אנשים שאינם עוסקים בספורט, אבל נקע בקרסול היא פציעה שפוגעת בספורטאים רבים. נקע בקרסול נגרם כתוצאה מתנועה חדה שגורמת למתיחה או קרע ברצועה המחברת בין עצמות הקרסול. פגיעה בקרסול עלול לגרום לחוסר מסוגלות לדריכה על הרגל, פגיעה בטווח התנועה של המפרק ועוד

נקע בקרסול היא פגיעה ברצועות הקרסול המתרחשת לרוב כתוצאה מהטיה פתאומית חזקה של הקרסול פנימה. פציעה זו מאפיינת ספורטאים חובבים ומקצוענים. ספורטאי מקצועי עשוי לסבול מנקעים חוזרים ונשנים, המגבילים את יכולתו להתאמן ולהתחרות.

נקעים בקרסול מתחלקים לשלוש רמות –

1. נקע קל – מתיחה של רצועות הקרסול או אף קרע מיקרוסקופי יגרמו לכאב קל. תיתכן נוקשות בתנועה, עם קושי מסוים בהליכה.
2. דרגה שניה – קרע חלקי ברצועה יגרום לנפיחות וקושי משמעותי בהליכה. הקרסול יהיה נוקשה, וייראה חבול.
3. דרגה שלוש – קרע מלא או כמעט מלא של הרצועה, שילווה בכאבים עזים, נפיחות וחבלה מפושטת.

הגורמים לנקע בקרסול

ברוב המקרים, נקע בקרסול נגרם בעקבות תנועה לא נכונה של הקרסול. לרוב התנועה היא של כף הרגל לכיוון מרכז הגוף (פנימה), הגורמת למתיחה של רצועות הקרסול. התנועה של הרגל יכולה לקרות בזמן קפיצה, או שינוי כיוון פתאומי בתנועה. נקע בקרסול מוכרת כפציעה שכיחה  לספורטאים, אך גם נשים הנועלות נעלי עקב גבוהות חשופות לפגיעה.

הטיפול בנקע בקרסול כולל לרוב טיפולי פיזיותרפיה, משככי כאבים, תרופות אנטי דלקתיות ובעיקר מנוחה בבית. אבל אלו מכם העוסקים בספורט, יודעים עד כמה הרצון לחזור לפעילות גדול יותר מכל דבר. זו בדיוק הסיבה שכדאי לכם לשמוע על המכשיר החדשני שיעזור לכם לזרז את החזרה למגרש.

מכשיר קטן תוצאות גדולות

הכירו את הבי-קיור לייזר, מכשיר קטן, נוח לנסיעה ולתפעול הפועל בטכנולוגיית הלייזר הרך. אבל אל תיתנו לגודל של המכשיר להטעות אתכם, מדובר באחת מפריצות הדרך הגדולות של השנים האחרונות בתחום הטיפול בפציעות ספורט בכלל ובנקע בקרסול בפרט.

טכנולוגיית הלייזר הרך עליה פועל המכשיר היא טכנולוגיה ותיקה בעולמות הכאב. היא משמשת רופאים שנים רבות לטיפול בפציעות אקוטיות וכרוניות, דלקות, ופצעים קשיי ריפוי. היתרון של הבי קיור לייזר הוא שמדובר במכשיר המאפשר טיפול אישי, בכל זמן ובכל מקום.

איך זה עובד?

הלייזר הרך הוא אלומת אור החודרת דרך העור אל תוך הרקמות הפגועות. זאת ללא אפקט של חימום או קירור. בכך הלייזר מגביר תהליכים של ריפוי עצמי אשר קורים בגופנו באופן טבעי. כלומר, הלייזר מאיץ את תהליך הריפוי של נקע בקרסול. על ידי הגברת שחרור אנדורפינים האחראים על ההקלה בכאב, מגביר את זרימת הדם לאזור הפגוע ומגביר שחרור של אנזימים נוגדי דלקת. כל זה אומר דבר אחד, חזרה מהירה יותר לפעילות הספורטיבית.

המלווה הרשמי של נבחרת ישראל לאולימפיאדה

מעבר למחקרים, למטופלים המרוצים ולהמלצות הרופאים הרבות, אחת מהגאוות הגדולות של הבי קיור לייזר היא הזכות לקחת חלק במשחקים האולימפיים. טוב, לא בידוק לקחת חלק אבל הבי קיור לייזר נבחר בפעם השנייה ברציפות על ידי הועד האולימפי של ישראל להיות המכשיר הרשמי המלווה את הספורטאים שייצגו אותנו במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

הנחיות לטיפול: יש להניח את המכשיר סביב הקרסול הפגוע למשך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.

הנחיות לטיפול בנקע בקרסול או בנקעים חוזרים:
יש לטפל לאורך העקב ומשני צידיו. במקרים אקוטיים (פציעות טריות) יש לטפל 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום. במקרים כרוניים יש להגביר את המינון בהדרגה. להגדיל ב 30 שניות בכל יום, עד להשגת מינון של 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.

נקע בקרסול נקודות טיפול מומלצות

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    [contact-form-7 404 "לא נמצא"]