תפריט
הסיבות והטיפול בכאבים בכתף

כאבים בכתף

כאבים בכתף- הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים

 

הכתף היא המפרק בעל היכולת התנועתית וטווח התנועה הגדול ביותר מבין מפרקי הגוף. עקב מורכבותה של חגורת הכתפיים הכוללת מספר רב של איברים וטווחי תנועה גדולים, עלולות הכתפיים להיות חשופות לפגיעות רבות ופציעות חריפות או כרוניות העלולות ליצור כאבים בכתף.

 

הכתף היא המפרק בעל יכולת התנועה הגדולה ביותר בגופינו. ככזה הוא חשוף לפגיעות רבות, פציעות ספורט, דלקות, הסתיידות ועוד. חלק מהפגיעות עלולות להיגרם מחבלות ישירות, או מחבלות במנגנונים בלתי ישירים כגון, הרמה או משיכה מאומצת כנגד משקל. תופעות של עומס יתר עלולות להתפתח אצל ספורטאים ובד”כ קשורות לתכניות אימונים לא נכונות. כל אלו עלולים ליצור מצב של כאבים בכתף.

כ- 10% מהאוכלוסייה מתלוננים על כאבים בכתף לפחות פעם אחת במהלך חייהם. השכיחות של כאבים בכתף מוערכתב- 20% –4% מהאוכלוסייה, כאשר נשים נוטות לסבול מכאב זה יותר. הסימפטומים המשותפים לאבחנות השונות כוללים הגבלת תנועה באזור החיבור של הזרוע לכתף וכאב שמגביל פעילות.

הגורמים המרכזיים לכאבים בכתף:

דלקת בגידי השרוול המסובב – דלקת השרוול

דלקת המתפתחת בגידים של השרירים המייצבים את הכתף (הרוטייטורים, טרס מינור, אינפרספינטוס סוברספינטוס, סובסקולאריס). שרירים אלו משמשים כרצועות אקטיביות של מפרק הכתף. דלקת זו נקראת גם “כתף שחיינים”. מאחר והיא שכיחה בקרב אלו העוסקים בספורט הדורש הרמות חוזרות של הזרוע כגון: שחייה, כדור- יד או כדורעף והרמת משקולות. הדלקת מלווה בכאב שמקרין גם לזרוע ומופיע במקרים רבים בזמן מנוחה.

תסמונת התפס של הכתף – תסמונת הפגיעה

היצרות של מרווח סאב-אקרומיאלי אשר עלול לגרום לשרירי הכתף ללחוץ על רקמות רכות שעוברות מתחתיהם. אותו לחץ גורם כאב בכתף אשר מחמיר בהרמה קדמית שלה וברוטציה (סיבוב החוצה). במצב זה, הגיד נקלע מתחת ל”אקרומיון” (שיא הכתף) ונעשה דחוס, פגוע ודלקתי.

הסתיידות בכתף

יצירת משקעי סידן בגידי הכתף. הרקמה מסביב לאזור ההסתיידות יכולה לפתח דלקת, אשר גורמת לכאב. הסתיידות בכתף מתרחשת בגידים אשר מחברים את שרירי השרוול המסובב, המניעים ומייצבים את הכתף בפעילות. הכאב מלווה בהגבלת תנועה ובעיקר מורגש עם הרמת היד מעל גובה הכתף.

כאבים בכתף -טיפול טבעי עם בי קיור לייזר
כאבים בכתף הנובעים מדלקת

ארטריטיס – דלקת מפרקים שגרונית 

קראו אודות ארטריטיס והטיפול בה

אוסטיאוארטריטיס 

דלקת מפרקים ניוונית היא הפגיעה המפרקית הנפוצה ביותר, מוכרת גם כ”שחיקת סחוס” או “שחיקת מפרקים”. הפרעה זו במפרקי הגוף כוללת אובדן סחוס מפרקי, צמיחת בליטות עצם במפרקים ותופעת לוואי דלקתית. התסמין העיקרי של דלקת מפרקים ניוונית הוא כאב בכתף שמופיע בהדרגה, מחמיר במאמץ ומוקל במנוחה. הכאב מתואר ככאב עמוק או כתחושת שריפה הקשורה לשרירים ולגידים של האזור.

כתף קפואה

מצב בו רקמת החיבור המקיפה את המפרק הגלנוהומרלי של הכתף נעשית קשיחה ומודלקת. נוצרת רקמה אב-נורמלית הממלאת את החלל בין משטחי המפרק ומגבילה את התנועה תוך מחסור בנוזל הסינוביאלי. הסובלים מכתף קפואה, חווים למעשה נוקשות בכתף, כאב וחוסר יכולת להניע את הכתף.

אילו טיפולים לכאב בכתפיים ולדלקות עומדים לרשותכם?

מרבית הטיפולים הקיימים לכאבים בכתף בכתף מטרתם להשיג הקלה בכאב ובנוקשות ולשאוף לשיפור בטווח התנועה. הטיפול בכתף כולל שימוש במשככי כאבים, נוגדי-דלקת, זריקות סטרואידים ואמצעים פיזיותראפויטים (כגון פעילות גופנית, תכשירי קירור, אולטרסאונד ולייזר), לעיתים בנפרד ולעיתים שילובים שונים של כמה מהם.

היות ופגיעות שונות בכתף הן במקרים רבים כרוניות וכוללות כאב ומוגבלות הנמשכים לאורך חודשים ושנים, ישנה עדיפות לאופציה טיפולית שהיא טבעית, בריאה ואינה כרוכה בתופעות לוואי.

טיפול טבעי בכאבים בכתף בעזרת לייזר רך

היות ופגיעות שונות בכתף הן במקרים רבים כרוניות וכוללות כאב ומוגבלות הנמשכים לאורך חודשים ושנים, ישנה עדיפות לאופציה טיפולית שהיא טבעית, בריאה ואינה כרוכה בתופעות לוואי. כמו טכנולוגיית הלייזר הרך אשר הוכחה מחקרית כיעילה לטיפול בפציעות בכתף.

אם עד לא מזמן על מנת לקבל טיפול בלייזר הייתם צריכים לגשת למרפאות הכאב בבתי החולים ובמכונים השונים, היום ניתן ליהנות מיכולות הלייזר הרך אצלכם בבית, בזכות מכשיר הבי קיור לייזר. המכשיר שעל ידי פטנט ישראלי ייחודי הצליח לרתום את הלייזר למכשיר רפואי לשימוש ביתי ואישי. הבי קיור לייזר עזר למטופלים רבים שסובלים מכאבים לא צריכים עוד להמתין לתור לטיפול אלא מבצעים אותו בזמנן החופשי אצלם בבית.

הלייזר הרך חודר דרך העור אל הרקמות ללא אפקט של חימום או קירור. הוא מעורר תהליכים ביוסטימולנטים בגוף המאפשרים הקלה בכאבים וטיפול בדלקת בכתף. קרן הלייזר פועלת בשתי חזיתות מרכזיות: החזית הראשונה היא הקלה בכאבים בכתף, השימוש בלייזר הרך מגביר שחרור של הורמון האנדורפין במוחנו. האנדורפין אחראי על שיכוך הכאבים אותם אנו חשים, על ידי הגברת השחרור נוכל להרגיש הקלה בכאב.

החזית השנייה היא הטיפול במקור הבעיה. לעומת מגוון התרופות לשיכוך הכאבים הטיפול בלייזר לא רק מקל על הכאב אלא גם מטפל במקור הבעיה, עלי ידי הגברה של שחרור אנזימים נוגדי דלקת והרחבת זרימת הדם למקום מתאפשר ניקוי רעלים וטיפול בדלקת. הטיפול בדלקת ובכאבים יעזור לסובלים להחזיר את טווח התנועה ולהשתחרר מהכאבים המלווים אותם.

הנחיות לטיפול בכאבים, דלקות ופציעות בכתף:

  • יש לטפל מסביב לכתף ובקדמת הזרוע. ניתן גם לטפל בנקודת ההדק מעל לשכמה. במקרים של פציעה או חבלה יש להתחיל בטיפול סמוך ככל שניתן לאירוע הפגיעה, למשך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.
  • במקרים של כאב כרוני יש להתחיל במינון של דקה וחצי לכל נקודת טיפול, ולהגביר את המינון בהדרגה ב – 30 שניות בכל יום, עד להגעה לטיפול באורך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.
  • שלוש (3) נקודות טיפול, בסך הכל 18-24 דקות במהלך כל מפגש טיפולי. טפלו 2-4 פעמים ביום

כאבים בכתף- טיפול עם מכשיר הבי קיור לייזר

>

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    [contact-form-7 404 "לא נמצא"]