תפריט
טיפול בכאבים בשורש כף היד

כאבים בכף היד

כאבים בכף היד- הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים

 

כאבים בכף היד יכולים לנבוע כתוצאה מפציעה, או כתוצאה מתסמונת מנהרת שורש כף היד. התסמונת נוצרת לרוב מנזק מתמשך לרקמות כמו פציעה שלא החלימה היטב או דלקת. גם פעולות חוזרות ונשנות כתוצאה משימוש יתר בעבודה (הקלדה, שימוש במסור, תפירה) עלולות לגרום לתסמונת.

 

סיבות נוספות לכאבים במפרק כף היד הם ארטריטיס ואוסטיאוארטריטיס. הטיפול המוצע לכאבים בכף היד במקרים קלים הם מנוחה, קומפרסים של קרח ומשככי כאבים. במקרים של כאב מוגבר או כאב הנמשך לאורך זמן יוצעו למטופלים סד מנוחה, תרופות אנטי דלקתיות, הזרקות סטרואידים (קורטיזון), טיפול בלייזר רך, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, הידרותרפיה, דיקור או ניתוח.

במפרק כף היד מצויה התעלה הקרפלית, בתוכה עובר עצב התווך והגידים המניעים את האצבעות. כאשר מסיבות שונות נוצר לחץ על העצב (נפיחות בגידים, דלקת). הלחץ מוביל לכאב, אובדן תחושה, תחושת נימול או עקצוץ בפרק כף היד ובעיקר באזור האגודל.

מה גורם לתסמונת התעלה הקרפלית?

תסמונת מנהרת שורש כף היד נגרמת כאשר העצב ששולט על התחושה והתנועה בכף היד נדחס. לא ידוע מה גורם בדיוק לדחיסה עצמה, אך כן ידוע על מספר גורמים שעלולים להגביר את הסיכון לחלות בתסמונת. בניהם  תורשה (לעתים התסמונת עוברת במשפחה); חבלה בשורש כף היד; עבודה הכרוכה במאמץ והפעלת לחץ על היד. יחד עם זאת, נשים בהריון נוטות, ללקות בתסמונת, וכך גם חולי סוכרת ודלקת מפרקים.התסמונת גורמת לסובלים ממנה לכאבים בכף היד המגבילים את התנועה של האצבעות ומפרק היד כולה.

תסמונת התעלה הקרפלית – טיפול

אפשרי לטפל במצב באמצעות פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, ללא ניתוח, תרופות, או זריקות. תחת קטגוריה זו כנראה גם ניתן להכניס את הטיפול בתסמונת על ידי סד, המקבע את פרק כף היד. הסד גם מונע תנועות קיצוניות העלולות להפעיל לחץ על העצב המדיאני, ולתקן בכך את התסמונת.

יחד עם זאת, קיימים גם טיפולים רפואיים מקיפים יותר. טיפולים אלו כוללים נטילת תרופות מסוימות, או הזרקת סטרואידים לשורש כף היד. טיפולים אלו יגרמו לירידה בנפיחות באזור ובכך יקלו על העצבים באזור וימנעו את חזרת הסימפטומים. קיימים גם ניתוחים לטיפול בתסמונת, שכוללים הרדמה מקומית או כללית וחיתוך באזור שורש כף היד.

כך או כך, מומלץ שמי שסובל מהתסמונת או מכאבים בכף היד ישנה את הרגלי העבודה שלו, ואת הסביבה. סוגי עבודה מסוימים שעלולים לגרום לתסמונת לא בהכרח כוללים עבודה פיזית שמפעילה לחץ מיוחד על היד, אלא יכולים להיות גם תנוחה לא נכונה על עכבר המחשב. לכן, מומלץ לארגן מחדש את סביבת העבודה.

טיפול בכאבים בכף היד באמצעות לייזר רך

הטיפול בבי-קיור לייזר מסייע בהאצת ההחלמה של תסמונת מנהרת שורש כף היד. זאת באמצעות טיפול בדלקות והפחתת ייצור החומרים מתווכי דלקת כמו הנפיחות, היוצרת לחץ על העצב העובר דרך שורש כף היד. הפחתת הדלקת והנפיחות גורמת להקלת הלחץ מעל העצב ומאפשרת תהליך ריפוי מואץ של האזור הפגוע באמצעות מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.

היתרונות של בי-קיור לייזר על פני הטיפולים האחרים לטיפול בכאבים בכף היד:

  • טיפול טבעי
  • טיפול לא פולשני
  • אין תופעות לוואי ידועות
  • אין נזק מצטבר או קונטרה אינדיקציות
  • הטיפול הינו קל ומהיר – 6 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום
  • מכשיר בי-קיור לייזר הינו קל ובטוח לשימוש ביתי ויומיומי

הטיפול בבי-קיור לייזר מסייע בהאצת החלמה של דלקות והפחתת ייצור החומרים מתווכי דלקת כגון נפיחות, היוצרת את הלחץ על העצב. באמצעות הפחתת הדלקת והנפיחות, מוסר הלחץ מעל העצב ומתאפשר תהליך ריפוי מואץ של האזור הפגוע באמצעות כוח הריפוי הטבעי של הגוף.

הנחיות לטיפול בתסמונת מנהרת שורש כף היד:

יש לטפל לאורך ולרוחב הקיפול הפנימי של כף היד. ניתן לטפל גם לאורך האגודל ובצד כף היד. יש להתחיל במינון של דקה וחצי לכל נקודת טיפול ולהגביר את המינון בהדרגה ב – 30 שניות בכל יום. עד להגעה לטיפול באורך 6-8 דקות בכל נקודת טיפול, פעמיים ביום.

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם: