תפריט
כאבים באגן טיפול טבעי ולא פולשני

כאבים באגן

כאבים באגן- הגורמים התסמינים והטיפול הטבעי בכאבים

 

על פי מחקרים שבוצעו בשים האחרונות, רוב הנשים יחוו במהלך חייהם כאבים באגן. הכאבים יכולים להיגרם מסיבות שונות ולהשפיע על איכות חייהן. אך מה הם הגורמים לכאבים ואיך מטפלים בהם?

 

האגן ממוקם בבסיסו של עמוד השדרה והוא מחבר בינו לבין הגפיים התחתונות. מיקומו של האגן מציב אותו במרכז הכובד של הגוף. בכך הוא מושפע מגורמים שונים היכולים לגרום לכאבים.
הכאבים באגן עלולים להיגרם מבעיות כמו עודף משקל, בעיות בעמוד השדרה, ואף ליקויים בכף הרגל. כאב אגני כרוני מוגדר ככאב שמופיע בבטן התחתונה ובאגן ונמשך לפחות 6 חודשים.

הגורמים לכאבים באגן:

עם השנים מתקיימת בגופנו שחיקה טבעית של סחוסים, בניהם גם הסחוס במפרק האגן.
הסחוס תפקידו להגן מפני חיכוך בין עצם הירח לאגן ובכך למנוע כאב. בתוך אזור האגן נמצאות מערכות גוף קריטיות בניהן מערכת העיכול, מערכת הרבייה ומערכת השתן.

למערכות אלו יש פתחים ייעודיים בשרירים של רצפת האגן המתפקדים גם כסוגרים.
חלק מתפקידיו של האגן הוא בהגנה ושמירה על איברים פנימיים חיוניים. בנוסף  הוא שומר מעבר כלי דם ועצבים מרכזיים העוברים אל הרגליים.

הפרעות במערכת הרבייה:
כפי שצוין קודם לכן, רוב הנשים יחוו בחייהן כאבים באגן בערבות הווסת, יחסי מין והריון. אך קיימים גורמים נוספים העלולים לגרום לכאבי אגן בקרב נשים המושפעים מפגיעות במערכת הרביה. בין הגורמים נוכל למצוא: כאבי ביוץ, דלקת באגן, הריון חוץ רחמי, פגיעה שחלתית, ציסטות, מחלות מין וצניחת רצפת האגן. על מנת להבין אם הכאבים קשורים לבעיות במערכת הרוויה יש לבחון האם הכאבים מופיעים בסמיכות לווסת החודשית או בזן קיום יחסי מין או הריון. זאת על מנת שהטיפול בבעיה יהיה תואם לגורמם ממנה היא נובעת.

הפרעות במערכת השתן והכליות:
גם מערכת השתן נמצאת באזור האגן ועלולה להוות גורם לכאבים באגן. דלקות זיהומיות המתפתחות בדרכי השתן ואבנים בכליות עלולות להוות גורם לכאב באגן. כאבים הנובעים בעקבות הפרעות במערכת השתן והכליות יהיו מלוות לרוב בכאבים בעת מתן שתן, דם בשתן וכאבים בבטן התחתונה.

הפרעות במערכת העיכול:
גם מערכת העיכול עלולה להשפיע על הכאבים המופיעים באגן. דלקת בתוספתן, גידולים סרטניים ותסמונת המעי הרגיז הגורמת לשלשולים או עצירות, יחד עם תחושת נפיחות.
כאבים אלו ילוו לרוב ביציאות לא סדירות, בחילות או אובדן תיאבון, נפיחות ולעיתים דם בצואה.

הפרעות במערכת העצב השריר והשלד:
גורם נוסף העלול ליצור כאבים באגן הוא הפרעות ופגיעות במערכת העצבים, השרירים והשלת של האגן. מתיחה או קריעה של גידים ושרירים באזור האגן או הבטן, נזקים לדיסק המצוי בין החוליות באזור המותני, שינויים ניווניים, דלקות פרקים או דלקות בעצם הזנב, פיברומיאלגיה ועוד יכולים ליצור כאבים באזור האגן. גם חבלה או תנועה לא נכונה המשפיע על מערכת השרירים והשלד עלולה לגרום לטראומה וכאבים.

טיפול טבעי בכאבים באגן
ניתן לטפל בכאבים באגן בעזרת מכשיר הבי קיור לייזר

דרכי הטיפול בכאבים באגן

דרכי הטיפול בכאבים באגן תלויים בהכרח במקור הכאב ובגורם לו. לכן ראשית יש ללכת לקבל אבחון מרופא. הרופא יסקור את ההיסטוריה הרפואית על מנת לשלול גורמים ספציפיים של מחלות מין, או מחלות הפוגעות באיברים פנימיים. במידה ומדובר בפגיע במערכת השרירים והשלד לרוב מופנים המופלים לקבלת טיפול אורתופדי/כירופרקטי על מנת לנסות ולתקן את המצב. כאשר הטיפול לא עוזר לעיתים מופנים המטופלים להתערבות ניתוחית בניהם החלפת מפרק ירך ועוד.

במידה ומדובר בהתפתחות דלקתית הגורמת לכאבים לרוב מוצע למטופלים טיפול אנטיביוטי בליווי משככי כאבים. במידה והטיפול האנטיביוטי אינו יעיל מקבלים מטופלים מסוימים זריקות סטרואידים. זאת על מנת לנסות להקל על הכאב ולטפל בדלקת.

קראו עוד: מהו לייזר רך?

קראו עוד: מהו טיפול יעיל בדורבן?

טיפול בכאבי אגן בעזרת לייזר רך | בי-קיור לייזר

טיפול נוסף הקיים לפתרון כאבים ודלקות באזור האגן הוא טיפול בלייזר רך. לייזר רך הינה טכנולוגיה המצויה בעולמות רפואת הכאב כבר מעל 40 שנה ומשמשת רופאים רבים בארץ ובעולם לפתרון יעיל וטבעי לטיפול בכאבים ודלקות. הלייזר הרך חודר דרך העור אל תוך הרקמות ומפעיל תהליכים ביוסטימולנטים בגוף אשר מזרזים את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

מעבר להעברת האנרגיה של הלייזר לתאים הנחשפים אליו פעולת הלייזר עושה 3 פעולות מרכזיות לטיפול בבעיה. הפעולה הראשונה היא טיפול בכאב, הלייזר הרך מגביר שחרור של אנדורפינים, שהם מולכים עצביים המשוחררים באופן טבעי בגופנו ואחראיים על תחושת ההקלה בכאב. השחרור המוגבר של האנדורפינים מאפשר למטופלים להרגיש הקלה בכאב ולחזור לשגרת יום נטולת כאבים. הפעולה שנייה היא הגברת זרימת הדם במקום המודלק. על ידי הגברת זרימת הדם למקום מתאפשר ניקוי רעלים מהיר יותר של המקום המודלק והזרמת דם חדש.

הפעולה השלישית היא שחרור מוגבר של אנזימים נוגדי דלקת. האנזימים המיוצרים באופן טבעי בגוף בזמן דלקת, מתפקדים כגורם העיקרי לטיפול בדלקת. על ידי הגברת האנזימים המשוחררים בגוף הטיפול בדלקת נעשה מהיר יותר ובאופן טבעי וללא תופעות לוואי.

הבי קיור לייזר הוא מכשיר רפואי לשימוש ביתי אשר רתם את טכנולוגיית הלייזר הרך אל תוך מכשיר שכל אחד ואחת יכולים להשתמש בו באופן עצמי, בזמן ובמקום שמתאים להם. הטיפול בבי קיור לייזר מצריך את המטופל להניח את המכשיר על נקודה שמהווה את המקור לכאב כגון: גב תחתון, מפשעה, מפרק ירך ובטן. למשך 6-8 דקות פעמיים ביום לפחות.

בי קיור לייזר – טיפול טבעי ללא תופעות לוואי

השימוש בבי קיור לייזר עוזר לטפל גם בכאבים וגם במקור הבעיה על ידי טיפול טבעי, לא פולשני וללא תופעות לוואי. והוכח מחקרית כיעיל לטיפול במגוון בעיות אורתופדיות ומפצעים קשיי ריפוי.

אולי יעניין אותך:

המכשיר עם הפעולה הכפולה! נסו את בי-קיור לייזר עכשיו עם ימי התנסות בתנאים מיוחדים נסו את בי-קיור לייזר המכשיר עם הפעולה הכפולה! 60 ימי התנסות בתנאים מיוחדים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם: