מה זה בי קיור לייזר?

מכשיר המבוסס על טכנולוגיית LLLT (Low Level Laser Therapy) הידועה גם בשם לייזר קר, לייזר רך, פוטותרפיה או טיפול פוטו-מודולציה.

הטכנולוגיה של בי קיור לייזר איך זה עובד?

B-Cure Laser: איך זה עובד? ד"ר בן קיקי מסביר

B-Cure Laser: מה עושה הלייזר הרך?

בי קיור לייזר- על הטכנולוגיה מאחורי המכשיר 

B-Cure Laser מבוסס על טכנולוגיית LLLT (Low Level Laser Therapy) הידועה גם בשם לייזר קר, לייזר רך או לייזר פוטותרפיה. המכשיר פולט קרן לייזר בעוצמה נמוכה בטווח של 1-1000mW. זו היא קרן אור מונוכרומטית קוהרנטית, עם אורך גל מוגדר אחד, הנע בשלב אחד ובכיוון אחד.

בהיותו מכשיר מבוסס LLLT, לבי-קיור לייזר יש השפעות פוטוכימיות ולא השפעות תרמיות על רקמות חיות, כלומר הוא אינו בעל יכולת לצרוב את הרקמה. המכשיר עובד על פני העור, ובמקביל חודר עמוק דרך רקמת העור ללא אפקט חימום ומבלי לפגוע בעור.

ביוסטימולציה: כאשר אור לייזר נספג על ידי רקמה חיה, הוא מעורר תגובות ביולוגיות בתאים. מגוון חומרים כימיים אנדוגניים מיוצרים בתאים ומועברים על ידי זרימת דם ולימפה לאזורים אחרים במערכת, ומכאן, השפעות האור בלייזר קר עשויים להיות יותר ממקומיים בלבד, ויכולות גם להשיג אפקטים מערכתיים רחבים.

אין צורך במשקפי מגן – בשל המנגנון האלקטרו-אופטי החדשני שלה, הפצת האנרגיה הרחבה מאפשרת שימוש במכשיר B-Cure Laser, מבלי צורך להרכיב משקפי מגן לבטיחות העיניים.

קטגוריית פטנט חדשה ב- LLLT – קרן הלייזר המוגנת בפטנט מכסה שטח קוהרנטי של 4.5 ס”מ² המאפשר זרימה חופשית של קרן הלייזר.

ההשפעות התראפטיות

ההשפעות הטיפוליות של הקרנת אור לייזר ברמה נמוכה כוללות את הדברים הבאים:

ייצור מוגבר של ATP (אדנוזין טריפוספט)

משחרר אנדורפינים המקלים על הכאב

מטבוליזם מוגבר של התא

ייצור קולגן מוגבר

ייצור אנזים מוגבר

זרימת דם טובה יותר

זרימה וניקוז לימפטי טובים יותר

מולקולות ATP

ההשפעה העיקרית והחשובה ביותר של אור לייזר על תאים, היא ייצור מואץ של ATP (Adenosine TriPhosphate). תהליך זה נקרא 'ביוסטימולציה'.

מולקולות ATP נמצאות בתאים של כל היצורים החיים. במערכות של בעלי חיים ואדם, אדנוזין טריפוספט מסונתז באברונים תאיים קטנים הנקראים מיטוכונדריה. במיטוכונדריה מיוצר מקור האנרגיה העיקרי – ATP – על ידי שילוב חמצן עם סוכר שמקורו במזון. ניתן לתאר את ATP כ”נושא האנרגיה “או” מעבורת האנרגיה “. הוא מסוגל לרתום את האנרגיה הכימית הנוצרת מפירוק המזון ולהעביר אותה על פני ממברנות תאיות לצורך המרה ל’דלק ‘הנדרש לתפקוד תקין של הגוף. אדנוזין טריפוספט מכונה לעתים קרובות ‘מטבע האנרגיה של החיים’. אם לאדם אין מספיק רמות של ATP, האנרגיה לא יכולה להגיע לרקמות. זה יכול להוביל למגוון בעיות בריאותיות, כולל רגישות למחלות זיהומיות, ריפוי פצע לקוי, דלקת ונפיחות.

B-Cure Laser מעניק את אנרגיית האור לרקמות חיות, תהליך המכונה גם ‘פוטותרפיה’. דבר זה מגדיל את ה- ATP ובכך מעביר יותר אנרגיה וחומרים מזינים סביב הגוף, לצורך חילוף חומרים בריא, שיפור החסינות ואיברים המתפקדים בצורה תקינה.

מכשירי B-Cure Laser משומשים באופן שגרתי על ידי מטופלים, כמו גם אנשי מקצוע ומטפלים בתחום הרפואה. הם עוזרים להקל על הכאב, להפחית דלקת, להאיץ את הריפוי, להאיץ את התחדשות הרקמות, למזער את היווצרות רקמות הצלקת ולשפר את הניידות וההחלמה לאחר טראומה או ניתוח.

השפעה על הכאב

במקרים רבים, כאבים בלתי פוסקים הם תוצאה של לחץ על סיבי העצב. לחץ זה גורם לנפיחות ודלקת סביב האזור הפגוע. B-Cure Laser מגדיל את כלי הדם והלימפה ומאפשר סינון וניקוי האזור המודלק והבצקת, ובכך משחרר את הלחץ על העצב. הפחתת הלחץ מביאה לירידה ברמת הכאב ומאפשרת לכלי הדם והלימפה לשאוב את האנרגיה הדרושה לריפוי האזור הפגוע. B-Cure Laser יעיל ובטוח וניתן להשתמש בו בביטחון בבית. B-Cure Laser נטול תופעות לוואי ידועות וניתן להשתמש בו בכוחות עצמו כאמצעי טיפול עצמאי או בשילוב עם טיפולים קונבנציונליים אחרים, כמו פיזיותרפיה.

B-Cure Laser יעיל ובטוח וניתן להשתמש בו בביטחון בבית. B-Cure Laser הוא נטול תופעות לוואי  ידועות וניתן להשתמש בו בכוחות עצמו כאמצעי טיפול עצמאי או בשילוב עם טיפולים קונבנציונליים אחרים, כמו פיזיותרפיה.

בחר את המכשיר
המתאים לך